Jak to má s návštěvami doma, ale také jak se cítí a chová jako host čtenářka Tina5, to už se dozvíte v jejím příspěvku, ve kterém nechybí ani jedno oprávněné postěžování si.

Milá redakce, dnešní téma se mi velice líbí, proto reaguji.

Pokud se staví kamarádka, sedíme v kuchyni. Když přijde s manželem, sedneme si do obýváku. Když přijdu já k nim, mají kuchyň s obývákem propojenou, vždy si sednu ke kuchyňskému stolu, mají kachlová kamna, ve kterých topí a je to úžasné, poslouchat praskání dřeva a vnímat to úžasné teplo...

Nejlepší je asi posezení v létě venku, u ohýnku, grilu, pod košatým stromem..
U babičky jsme vždy sedávali v kuchyni, i když namačkáni, byli jsme tam mnohem raději než v obýváku. Kuchyň je srdcem každého domova. Dřív jsme bydleli v pronajatém miniaturním 3+1 a vždy návštěva seděla v kuchyni, i když jsme ji zvali do obýváku.

Taky jsem byla pozvána jednou paní k nim domů, luxusní velký dům, dvě auta, ale vůbec jsem se tam necítila dobře. Na sedačku jsem si nesedla a u stolu se mi taky vůbec nesedělo dobře. A posledním šokem pro mě bylo, když si domácí mazel kocour vyskočil na stůl a začal žrát z misky cosi, co tam bylo. Jsem milovnice zvířat, máme tři kočky, ale toto na mě bylo trochu moc.

Myslím, že nezáleží na zařízení, ale na upřímnosti. V některých domech a bytech, byť luxusně zařízených, mi připadá, že chybí to teplo, ten rodinný krb je vyhaslý nebo nevím. Třeba není chyba tam, ale ve mně, nevím. Jen jsou místa, kam se vracím moc ráda, ať osobně nebo už jen ve vzpomínkách a převažují kuchyně a jsou místa, ze kterých mi naskakuje husí kůže ještě dnes a říkám si, že tam už na návštěvu snad nikdy nepojedu. Ale co říci při pozvání?

Ještě jedna věc mi při návštěvách vadí a to když někam přijdeme a tam běží Tv. Třeba mí rodiče měli puštěnou Tv i při oslavě narozenin, sešla se nás velká rodina v obýváku, kde běžela Tv, vždy se chvilku povídalo, ale jedním okem se sledovala Tv. Vadilo mi to a řekla jsem, pokud to nikomu nevadí, že Tv vypnu, že mě ruší. Nikdo neprotestoval. Jinde bych si to asi nedovolila, u svých rodičů ano, ale setkávám se s tím poměrně často.

Myslím, že je to škoda. Nechodíme přece na návštěvu za Tv ani za luxusem, ale za známými.
Tak račte dál, dáte si kávu nebo čaj?
Krásný den přeje Tina5

P.S. A nepropadejte smutku, přijde jaro, přijde. Někdy určitě :)

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Už aby přišlo!
Na druhou stranu, milá návštěva a upřímné přijetí od pozvaných, potěší na jaře, v zimě, i v létě.
A pokud se nepouští televize, tím lépe.
Pěkný příspěvek, děkuji, že jsi napsala – a staň se brzy hostem i jinde…:))
Saša

Téma dnešního dne: Kam zvete návštěvy?

  • Kde si nejraději vypijete kávu s kámoškou a kde pořádáte rodinné oslavy?
  • Máte nějaký pokoj, kam nikdo nesmí?
  • Kde se cítíte nejlépe?
  • A jak tomu bylo ve vašem dětství?
  • Měli vaši rodiče nebo prarodiče nějaký pokoj, kam se smělo jen ve výjimečných případech?
  • Na jaké nejabsurdnější místo jste byla pozvána?
  • A co veselé historky?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný, příznačný dárek: Kávu a sušenky. :)

susenky

Reklama