Stačí vyjet za kopec a najednou se ocitnete ve zcela jiné zimě, než jakou máte doma za okny. Alespoň tak nám popisuje svoji příhodu čtenářka s nickem Tina5. Přečtěte si další pěkný příspěvek.

Milá redakce, plně chápu dnešní téma, i když při pohledu z okna mám pocit pravé zimy a děkuji, že nemusím do práce ani k lékaři ani za nákupy, maximálně nasypat ptáčkům do krmítek další zobání nebo vyrazit se sáňkami na kopec před domem a vydovádět se s našimi malými princezničkami.

Ano, u nás sníh je. Ježíšek pod stromeček nadělil nové kluzáky a talíř, ty loňské vzaly za své při jednou velikém mrazu prostě popraskaly, ale několika denním deštěm prosincový sníh zmizel a tak zimní jezdící prostředky zůstaly pod stromečkem. Až v pátek před Silvestrem tu napadlo 15 cm nového sněhu, krásného mokrého sněhu, tak holky nakonec mohly využít i ty dopravní sněhové prostředky.

Stále jsem nechápala, na co si stěžujete, dokud jsem nemusela s dcerkami vyrazit k lékařce. Aby nebylo vše tak idylické, krásné a pohodové, přepadl nás bacil, nejdříve sedl na předškolačku, po té přesedlal na nejmladší princeznu, takže v době, kdy v ostatních rodinách zpívali koledy a kochali se pohledem na krásný stromeček, u nás jsem řešila octové ponožky a zábaly a poslední noc už vážně uvažovala, že volám rychlou, třetí den s teplotou přes 39 bylo už i na mne moc. Naštěstí končily sváteční dny, začalo se pracovat, naše lékařka taky, tak jsem nastartovala našeho Saabíčka a se strachem jela do vedlejší vesnice k naší dětské lékařce. A nestačila jsem se divit. Že jsou hlavní tahy suché nebo jen mokré, bez sněhu, za to jsem byla vděčná, ale že v té vesnici není žádný sníh, to mi hlava nebrala. Jen špinavé zbytky podél silnic, které se nahromadily při projíždění silničářů.

Lékařka vyvrátila obavy, že se jedná o zápal plic, vyšetření krve potvrdilo nemoc virového původu, tak jsme se domů vracely jen s kapkami proti kašli z lékárny a hlavně bez atb a já kroutila hlavou, co dokáže jeden dva kopce, které musím přejet, abych se od nás dostala do civilizace.

Když jsme se sem přestěhovali, koupila jsem na obecním úřadě knihu o naší vesnici, její historii, počtu obyvatel a všem možném. Sice v ní píšou, že mi spadáme do studeného pásma, kdežto první vesnice, která vlastně spadá pod náš úřad, už do teplého, ale že je to takový markantní rozdíl, jsem netušila.

Není den, abych si nezapla pc a ž-inku, kterou mám jako domovskou stránku a vždy si s kamarádkami vyměníme i info o počasí, ale že je to tak zlé, to jsem opravdu netušila.

Takže nám všem přeji opravdovou Ladovskou zimu, u Muzea 4, sníh na parapetu (to je krásně napsané), jen silnice sjízdné a udržované a taky trochu mrazů, aby bacilouši, kteří se o nás pokouší, dostali trochu na frak a dali nám pokoj.

Jak varovala lékařka, začínají chřipky a já docela trnu, s čím přijdou větší slečny ze školy.

Krásný zimní čas a hlavně zdraví všem přeje Tina5

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_________________

:)) Tak u Muzea bohužel ty 4 nemáme :)), ale snad se dočkáme. Zatím tu máme jenom ty bacily, ale ty jsou jak vidno i tam, kde je zima a mráz.
Děkuji za příspěvek a ať jsou vaše princezničky po celý rok veselé a zdravé.
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

Reklama