Moc hezký příspěvek k dnešnímu tématu nám poslala do redakce čtenářka s nickem Tina5. Určitě stojí za to si ho přečíst od začátku až do konce.

Milá redakce, chtěla jsem se rozepsat o tom, jak jsem na ž-ince našla náhradní rodinu za tu vlastní, se kterou se nestýkáme, jak jsem se na netu poprvé dočetla o domácí pekárně či pomalém hrnci, o pomocnícch, na které se doma jen nepráší a fakt pomáhají, jak se mi podařilo sehnat fantastické věci přes aukro za pár korun, jak jsem tento týden studovala informace o šesté nemoci, kterou právě prodělává naše nejmladší dcerka, jak kouknu na ž-ince, co kdo dnes vaří a hned mám po starostech, co vařit, ale o tom asi nemá být dnešní povídání.

Přes zimu mám zapnutý pc víc, přes léto je to horší nebo lepší(jak pro koho :-))) moc ráda zahradničím, takže na pc mi zbývá čas večer a to mám v rukou pletení či háčkování a u toho dočítám a mám-li štestí a sejde se naše pletací rodina, tak i píšu.

Takže, počítat mi vzal kus života, to je pravda, ale hodně dal. Na zábavu jako hry apod nemám opravdu čas nechápu, kde ho berou jiné, takže třeba současná soutěž  s Vichy je pro mne úplně nedosažitelná a obdivuju všechny, které stíhají procházet články a hledat obrázky. Nemám stanovený čas na pc, je to opravdu dáno ročním obdobím či počasím, snažím se vstávat ráno brzy, je-li hezky, od jara do podzimu chodím na zahrádku, přes zimu nebo za deště se venku dělat nedá, sednu k pc, kouknu, co nového a hlavně miluju rozhlasové hry a pohádky, prostě audio, takže najdu záznam her a četby na pokračování, který je na Českém rozhlase a poslouchám..

Léto je krásné, léto budiž pochváleno, ale v zimě, venku tma, možná i sněží a já zas budu dvě hodiny odhazovat sníh, až se rozední, ale nyní, nyní mi tu voní čerstvá káva, všichno kolem spí, já beru jehlice a pouštím si četbu, na kterou jsem večer neměla čas.. díky netu...

Kdyby byla Markétka zdravá, už bychom byly venku, neměla bych na pc čas a nic nenapsala, jen večer koukla, co kdo psal, hlavně TTT, ta píše fantasticky snad o všem, ta by dokázala popsat roličku toaleťáku, že by si ho člověk chtěl pověsit v obýváku na čestné místo, tak přemýšlím, zda nemám děkovat i za nemoci, díky kterým mám víc času na pc. Nene, buďme zdraví, zdravé, pc s rozumem a krásné léto všem. A hlavně klíííd, pokud nebude vysvědčení podle našich představ.

A já mizím k bublifuku, momentálně naše nejoblíbenější zábava( u mě až po pc, ale pšt ;-)
Tina5

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

________

Jééé, bublifuk, tak to bych fakt váhala, jestli on nebo PC, jako malá jsem ho milovala.:) Tak se nám od těch bublinek zase brzy vraťte.

Moc hezký příspěvek, děkuji. A jako všem ostatním..., hezký den a ještě hezčí prázdniny.

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska

 

 

Reklama