„Je to takové malé krásné pohlazení na dušičce a takové pohlazení potřebujeme všechny a všichni“, vyjádřila se s citem k dárečkům od dětí čtenářka s nickem Tina5. Její přiložené fotografie opravdu hladí. Stačí si jen kliknout na příspěvek a prohlédnout si je.

Krásný den milá Sašo.
Děkuju za úžasné téma. Opravdu úžasné. Vždy, když doma kouknu na nějaký kamínek, větvičku, oříšek či jiný dáreček od dětí, je to takové malé krásné pohlazení na dušičce a takové pohlazení potřebujeme všechny a všichni. Nás voda neohrožuje a přesto jsem nemohla spát, když jsem slyšela, jak stále prší a prší. Ale zpět k tématu: víc dětí, víc dárečků. Tak jsem přemýšlela, které dárečky vyfotit a nejraději bych vyfotila vše. Ale to nejde.

Aspoň část keramiky, kterou sama mám velice ráda a vidím, jak děti rostou a zdokonalují se a sbírka keramiky se rozrůstá. Jsme tu malá obec, malá škola do páté třídy, přesto dokážou s dětmi velké věci. Na jaře učitelé jezdí s dětmi do města do DDM, děti vytvoří dárky a v květnu pro již vypálené paní učitelka zajede a každoročně na svátek maminek dostanu nějakou keramiku. Že mají dcerky fantazii a jsou šikulky.. posuďte vy..

keramika

A pětiletá slečna mě překvapila v pondělí. Vzala nůžky a vytratila se. Za chvíli se vrátila s pugetem skoro větším než ona sama. Ale to není vše. Sama vzala vázu, napustila vodu, naaranžovala kytičky a já dostala puget přímo s vázou.

kyticka

Na konci zahrady máme lískové keře a minulý týden, když jedna z dcer hrála na veverku a lezla po stromech, jsem po jejím návratu domů dostala přímo tři oříšky. Z kdejaké procházky dostanu šišku nebo pěkný kamínek. Když se kamínky začaly hromadit, přemýšlela jsem, co s nimi a napadlo mě dávat je do květináčů, takže některé květináče jsou hodně obrovnané kamínky, ale kytičky žijí. Z posledního školního výletu mi holky přivezly odrátovanou kočičku a ovečku. Také obrázků a různých vystřihovánek mám hodně a všechny si schovat nemůžu, ale vybírám.

porcelan

Některé zvlášť povedené nebo darované při zvláštních příležitostech ty si schovávám a zezadu popíšu kdy a od koho jsem je dostala. Tak mám různé kresbičky ,u kterých by nikdo nepoznal, co je to, z dob, kdy holkám byl rok a chtěly malovat a pak zas už opravdu povedené výtvory.

To je krabice jak s fotkama, občas člověk při prohlížení i slzičku zamáčkne..

Krásný den všem a snad už bez deště(ikdyž u nás to zatím nevypadá)

Tina5

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Jo, jo - u krabice s fotkama také často zamáčknu slzičku. Ale zpět k něčemu veselejšímu. Ta kytička je překrásná! Voní až sem do redakce.:) Obdivuju také všechny děti, které dokážou vytvořit něco z keramiky (toto nás doma bohužel minulo) Tvoje děti to umí krásně, stejně jako vybírat i ostatní dárky pro maminku.

Děkuji moc za příspěvek a mám dobrou zprávu - v Praze už neprší a za mraky vykukuje sluníčko..., určitě vykoukne i u vás.:)

Saša

hrnicek

 

Reklama