Ještěže tak, protože čtenářka s nickem Tina5 je opravdu zasloužilou maminkou mnoha princezen a v tomto případě je znalost pletení a háčkování k nezaplacení.  

Milá redakce, oblékání dětiček.. se čtyřmi dcerkami snad mohu přispět svoji troškou do mlýna..

Sama jsem zažila to, že jsem musela chodit v tom, co se mi nelíbilo a třeba i kousalo - takové ty štipláky kalhoty šílené brr, ještě teď mi naskakuje husí kůže. Hodně jsem záviděla spolužačkácm, kterým maminky nebo babičky něco vytvořily na sebe. Moje maminka si raději vzala knížku do ruky, jedna babičky vyšívala ubrusy, druhá háčkovala překrásné dečky, ale na nošení to holt nebylo.

A občas někdo daroval nějaký kus šatstva, které bylo in před dvaceti lety, když maminka byla malá holka a byla do toho oblečení zamilovaná a nemohla ho mít a pak si hojila staré rány na mě.. jak já se styděla a při nejbližší příležitosti se snažila ty kousky oblečení zahrabat někam hodně hluboko do skříně a vytáhnout až mi byly malé..

Tohoto se snažím uchránit své dcery, proto jim při rovnání skříně opakuju, ať vyřadí oblečení, které se jim nelíbí a nosit jej nebudou, aby jim nepřetékala skříň a ony nežily se strachem, že najdu něco, co by na sebe nevzaly..

Jelikož máme dětiček víc, chodím nakupovat i do sekáče, dají se tam najít krásné kousky. Občas také něco přinese sousedka, jež má jedinou dceru, tak máme vždy Vánoce. Oblečení po jedináčkovi je totiž opravdu krásné a neonošené a nám to velmi pomůže.

A sama miluju ruční práce, hodně pletu a háčkuju i na dcerky a největším vyznamenáním je pro mne, když některá z dcer přijde, o něco požádá, co by chtěla vytvořit a pak to moc ráda nosí. To jsem opravdu šťastná.

Ale musím napsat, že to jsou občas pěkné opice, i ta dvouletá princezna si občas řekne: „Toto neci.“ a prostě si ten kousek oblečení nevezme. Nevím, zda má takový vkus, ale spíše je to tím, že ji to asi někde škrtí nebo má nerada věci přes hlavu. Šestiletá princezna má jen problémy s některými pletenými věcmi, kouše ji i to, co nikoho  jiného v rodině, tak ji nenutím.

Krásný den v něčem hodně pohodlném přeje Tina5

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________________

Také přeji krásný den a posílám pozdrav všem holčičkám, té co „ce“ i té co „nece“. Prostě všem. Jsi dobrá, jak to všechno zvládáš, nejen co se týče oblékání.
Hodně síly (a zdraví) a děkuji za tu“ trošku do mlýna“ :)
Saša  

Téma dnešního dne: Jak oblékáte vaše děti?

 • Kupujete jim nejnovější módní výstřelky?
 • Nakupujete v rámci finančních možností?
 • Oblékáte je přiměřeně k jejich věku?
 • Dědí vaše děti oblečení jedno po druhém?
 • Nakupujete i na tržnicích? Co ano, co ne?
 • A co říkáte na tolik oblíbené second-handy?
 • Šijete a pletete?
 • Stalo se vám někdy, že vám vaše dítě řeklo, v tom nepůjdu, to si na sebe nedám.
 • Upřednostňujete kvalitu nad kvantitou?
 • Kupují vašim dětem oblečení i babičky a dědečkové?
 • A trefí se do vkusu?

Napadá mě velká řada otázek, a tak je na závěr zjednoduším.

Prostě, jak oblékáte vaše děti…

Své příspěvky pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním milým dárkem – holčičími opalovačkami, cca na 6 - 7 let, a osuškou (ta může být i klučičí)

darek

 

Reklama