Vtipně nám popsala boj se svým druhým já čtenářka s nickem Tina5. No, s druhým…., ta holka jich má snad deset, jak to stíhá? Více již v příspěvku.

Milá redakce, nevím, kde jsem to slyšela, ale říká se a svým dětem často opakuju, že největší výhra, největší vítězství je, když člověk přemůže sám sebe.
A upřímně, mezi námi děvčaty, často, velmi často prohrávám.
Začíná to už večer, kdy si řeknu, že nebudu ponocovat, abych ráno nebyla jak prase po první ráně, když na mě začne řvát budík. Miluju, když se vzbudím dřív než budík, vypnu ho a vstanu s náskokem. Ale večer ty jehlice jsou úplně magické a když už všichni spí, doma je vše je krásně uklizené, svačinky na zítra připravené, nikdo po mě nic nechce, je to ticho a klid, to se plete úplně samo a na hodiny si ani nevzpomenu, natož abych se na ně koukla a mazala raději spát.

Dnes ráno na mě řval budík. Jak já ten jeho řev nesnáším, tak jsem mu zamáčkla příslušné tlačítko a řekla si ještě minutku.. hajzlík jeden hlídací. Má ještě jeden čudlík a pokud nezmáčku ten, začne na mě řvát za chvilku zas. Tu chvilku jsem si nastavila na 4min a jen zavřu oči na jednu malou minutku, už na mě řve zas. No jo furt, už vstávám, bonzáku jeden digitální. Než ho totiž našmátrám a najdu správný čudlík, většinou vzbudí i manžela, který má óóóhromnou radost, když šel asi před dvěma hodinama teprve spát.. Nakonec se podařilo a já vstala.

Co to na mě křičí váha? Měla bych si ostříhat nehty na nohou, třeba pak bude lepší číslo na váze. No nic, žádné sladkosti. Sice jsem narozená ve znamení Lva, ale asi jsem nějaký nepovedený lvíček. Bez masa přežiju, bez sladkostí ne a jako správná maminka mám strach o své děti, tak jim pomáhám zkonzumovat velikonoční sladkosti a váha má snad oči všude, jen si zamlsám, hned mi to druhý den ráno připomene.

Tak začnu konečně cvičit. Hned zítra začnu. Nejlépe, když si ráno přivstanu. Dřív jsem nechávala cvičení až na večer, ale prostě jsem už neměla sílu jít večer cvičit. Kamarádka, co má jedno jediné dítko mi poradila, že cvičí ráno, že si prostě přivstane, když se dokope k tomu, aby vstala, aby začala se cvičením. No, hurá, tak začnu dřív vstávat a cvičit ráno.

No jo, ale nejdřív je snídaně, však jsme to tu s paní Danou nedávno rozebíraly, že se má člověk nasnídat do 30 minut po probuzení, aby tělo dostalo, co potřebuje a nezačalo hned ukládat. Tak honem na snídani. Ale pít kafe bez ž-inky? Jde to vůbec po těch letech? To by snad ani nebylo ranní kafe.

A co je nového? Jé, to je nového povídání a té pletací inspirace. Taky kouknu na flér, pletem s Petroukot ponožky, jak holky pokročily, já je totiž ještě nenahodila, Nemám ráda multiprojekty, kdy mi v košíku leží víc rozdělaných věcí, tak se snažím nejdřív jednu dotáhnout do konce a pak načít další a na jehlicích jsem měla tuniku, když začaly spirálovky. Ale jsou krásný, určitě se do nich pustím. Časem.

Kurňa, jakto, že je půl sedmý, přece tu nesedím dvě hodiny. Neb jo? No, to mohlo být hotové práce. Honem snídani pro dcerky, vzbudit dcerky a vypravit je do školy.

Tak, uf, dcerky už cestují do školy a já co? No, malé holčičky ještě spí, to je paráda, tak tichoučko, ať je nevzbudím, žádné uklízení a vaření, to dělá kravál, ale pěkně k pletení a ž-ince, už přišly kamarádky, popovídáme, co je nového. A uvařím si jedno malý kafíčko, čaj bude až za chvíli, on počká.

Ke kafíčku se hodí nějaká ňamka přece když už nesladím kafe, osladím si život. Kuřna ono je už 9 hodin? Jakto? Co je s holkama? A už potřebuju vařit. Sotva se zvednu, že se pustím do vaření, ozve se nejmladší princezna a jdu k ní.Než se spolu pomazlíme a popovídáme a než ji obstarám, bude 10.

A kdopak to jde? Káťa se vyspinkala? No sláva, tak honem vařit, za chvilku přijdou holky ze školy a budou spěchat do hudebky. Nebo na kroužek. Teď už spíš něco rychlejšího. Holky milují kaše. Krupičné, vločkové, jáhlové i pohankové. Jen já se cítím jako matka herodeska, že mám oběd uvařený za 10min, pokud mám polévku od včera. Ale nemusím strávit mládí v kuchyni, že ne.

Hehe, prý mládí.. Včera jsem si chtěla dát trošku do těla, ač poprchávalo, vzala jsem kočárek, zachumlala naši nejmladší princezničku a šla si vyšlápnout naše kopce. Až nahoru, nad vesnici. Ale co to? Ten kopec se mi přímo zvedá před očima? Nebo je v kočárku kamení? Nevím, ale už nemůžu, fakt ne-e. Tak skončím o kopec míň, nedojdu k ovečkám, ale jen ke koním. K ovečkám to zkuzím zítra.

Odpoledne líčím manželovi, jak jsem fakt už nemohla vytlačit kočár do toho kopce, tak jsem skončila u koní, k ovečkám nedošla a já čekala opak, že s lehkostí dojdu k ovečkám, tak jako v pátek. V neděli jsem šla ke koním a měla jsem toho plné kecky, asi po sobotní pauze. Ale v pondělí bych měla být namakaná. „Namakaná? Se podívej na své datum narození :))

„ Hm, tak že bych začala cvičit doma? Tak to abych šla večer dřív spát a ráno si přivstala.. Ale ještě malinko, malinko pohnu s tou černou vestou, když jsem ji už nahodila..

Krásný den všem bojujícím i nebojujícím ž-inkám
Tina5

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Příspěvek čtu s pusou (hubou) dokořán. „Kurňa“, co všechno ty stíháš, to je neuvěřitelné! :) Vždyť tam se na to cvičení ani nenajde čas )))
Děkuji moc za příspěvek a přeji krásný slunečný den – všem dětem i zvířátkům ..
Saša

Téma dnešního dne: Všechna (nebo některá) moje já

Tak ženy-in, nestyďte se a sem s vašimi myšlenkami.  

cereálie

 • Jak hřešíte?
 • Díváte se někdy zálibně na muže (jako oni na nás) a hřešíte myšlenkami?
 • Představujete si něco, na co byste normálně nenašla odvahu? A nemusí jít pouze o sexuální podtext.
 • Chováte (chovala jste se) se ve společnosti svého partnera jinak, než když jste sama?
 • Jste v moci ďábla zvaného závist a pomluvy?
 • A co hřešení jídlem? V jedné ruce čokoláda, v druhé jablko. Odoláte?
 • A co vaše dobré já?
 • Pochlubte se, jak jste vzorná
 • Za co byste sama sebe pochválila, když to druzí neudělají
 • Co pokládáte za velké dobro ve vás?
 • Máte pevnou vůli například při hubnutí, nebo vítězí pokušení plné ledničky?
 • Pomáháte opuštěným lidem a zvířatům?
 • Umíte zahnat vaše zlé a pokušitelské já?
 • Jste anděl s ďáblem v těle, nebo anděl, který už ďábla vyhnal?

Téma je to velmi pestré, já doufám, že pro vás i zajímavé.

Budu se těšit na všechny vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním sladkým dárkem

Neměla bych, versus chci. V jedné ruce čokoláda, v druhé cereálie. Z jedné strany našeptávání „čokoláda je přece vždycky skvělý nápad“, z druhé varování „buď přece rozumná, takhle se do plavek nevejdeš“.

Partnerem výhry tohoto tématu – dárkového balíčku v hodnotě 300 Kč, je SEDITA, výrobce cereálních sušenek EGO Cereal.

S těmito sušenkami se můžete zapojit do soutěže, která probíhá zde(klikni).

choco

Reklama