Tak to... a mnohé další krásné zážitky popisuje ve svém příspěvku čtenářka Tina5. Je skřivan, vstávání jí nedělá žádné problémy. Více se již dozvíte, když kliknete.

Milá redakce, změna času je zvláštní doba. Na tu podzimní se letos zvlášť těším. Dřív jsem si říkala, že mohu o hodinu déle v noci plést,letos si říkám, že si mohu o hodinu déle pospat. Na jaře změnu snáším mnohem hůř, ta hodina mi prostě nějaký čas chybí a já nestíhám. Na podzim je to možná jednodušší, ale zas už má člověk hlad a ono je teprve 11hodin apod..

Jednou se mi podařil zvláštní kousek. Bylo to kdysi, když jsem ještě pracovala v prvovýrobě mléka, chodili jsme do práce při ranní směně na druhou hodinu ranní a když se posunoval čas, večer, když jsem šla spát, už jsem si přeřídila budíka na nový čas, ale místo, abych si hodinu ubrala, já hodinu přidala a do práce jsem přišla o dvě hodiny dřív.

A jednou jsem  po změně času vstala a radovala se, že na hodinách je ještě starý čas a já mám hodinu k dobru, ale v rádiu hlásili čas, který jsme měli na hodinách.. že by si v rádiu neuvědomili změnu času? No to je zvláštní.. a když manžel vstal, řekl mi, že před spaním všechny hodiny už srovnal podle nového času.

Jsem skřivan, ráno vstávám brzy, nejraději ještě hodinu či dvě před zvoněním budíku, to se mi nejlíp dělá, jen teď jsem trošku jak Šípková Růženka a nějak se mi nedaří brzy vstávat, spíše si musím lehnout i přes den aspoň na chvilku. Ale věřím, že to zas přejde.

Díky mému brzkému vstávání jsem viděla už hodně východů slunce, je to nádhera umocněná tichem, příroda se teprve začíná probouzet a všichni očekávají, co nám nový den přinese.V létě jsem jezdila v neděli ráno na Mši svatou do vedlejší vesničky, která je zastrčená ještě víc než je ta naše, ale je tam nádherný výhled na okolní lesy a sluníčko tam vychází dřív než u nás, my jsme doslova za kopcem a chvilku trvá než se slunko přes kopec vyhoupne. Musela jsem řídit, tak jsem si nemohla tu nádheru vychutnat úplně, ale přesto jsem byla nadšená a ta krása byla tak veliká, že jsem upozorňovala děti, ať se podívají a asi velmi nadšeně, protože jsem stále opakovala:“ Holky, koukejte, to je nádhera, jak slunko začíná vykukovat nad lesem.. už ho je půlka, no to je krása..“ a tak nějak jsem stále básnila a kochala se východem slunce až mě jedna dcera trošku přizemnila :“ Ale mami u nás je přece taky hezky.“ Až jsem se zastyděla.

Ale východ slunce jsem líčila v takových barvách, že i manžel sova ho toužil vidět tam mezi těmi lesy, ale pro něho je mnohem těžší tak brzy vstát, naplánoval si tedy spaní v létě přímo na kopci pod širákem. Já miluju svoji postel a raději si přivstanu..

Západů slunce jsem viděla méně, mnohem méně, přemýšlím proč. Západ slunce je taky krásný, ale smutný. Něco končí. Ikdyž někdy je to velká úleva a ne smutek, že den je konečně za námi, spíše dobrý pocit, že se nám podařilo něco vykonat a konečně si můžeme odpočinout..

Nejznámější povídání o západu slunce je asi z mého milovaného Malého Prince..

Krásný podzimní čas, i když zrovna není podle našich představ, nebrblejme, mohlo by být mnohem hůř.
Tina5

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

___________

Bohunko, umíš si užívat života - po ránu. Já bohužel brblám - po ránu. A východ slunce? Ten už jsem neviděla, ani nepamatuju. Já jsem spíš na ty západy :)
Děkuji za krásný příspěvek (a drž se)
Saša

Téma dnešního dne 26. října zní: Změna letního času na zimní – a naopak

 • Dělá vám posouvání času problémy?
  Ať už ze zimního času na letní, nebo z letního na zimní.
 • Zapomněla jste si někdy na hodinách a hodinkách přetočit změnu času?
 • Působí tato změna na vaši psychiku?
 • Máte raději letní čas, nebo zimní čas?
 • Byly byste pro, aby zůstal jen jeden čas?
 • Jste skřivan, nebo sova?
 • Máte raději východ slunce, nebo západ slunce?
 • Zaspala jste někdy?
 • A zaspala jste něco důležitého?
 • Když máte někam daleko cestovat, umíte si bez problému přivstat?

Vaše veselé historky i příspěvky ohledně času pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem.

Pokud jste ranní ptáče – hrr do práce, možná oceníte pracovní elektronickou myšku k počítači od firmy Microsoft. A pokud se nemůžete probrat, doporučuji šálek čaje Pickwick - směs květů, bylin a ovoce.

darecekk

Reklama