Co se skrývá za tímto prapodivným titulkem, to se dozvíte v úsměvném příspěvku od pisatelky Tiny. Dnešní den prožije zcela obyčejně, ale vždy tomu tak nebylo.

Jak prožiji pátek třináctého? Doufám, že úplně obyčejně a všedně.
Ráno u kávy si přečtu, co nového na ž-ince.

Dopoledne jsem hlídací, sousedce omarodila dcerka a do práce nastoupila 1. 12., nemůže si dovolit paragraf. Taky musím uvařit oběd, připravit na dort dcerce k narozeninám, upéct bagety, kváskový chléb jsem pekla včera, tak prostřídám jako obyčejně, po obědě frčíme rychle do hudebky a odpoledne mají dcerky koncert, musím přejet do města.

Díky Pánu Bohujsou silnice holé, tak to snad zvládneme. A máme takovou mini básničku - dnes je pátek, všech pletařek svátek. A proč? Můžeme večer sednout a plést a plést a plést, ráno nemusíme brzy vstávat. A když nemusím, tak se mi vstává úplně parádně ještě dlouho před zazvoněním budíku, taková rána mám nejraději.

Jinak k pověrčivosti.. .za mlada jsem při pohledu na zelený trabant 2x poskočila, už ani nevím, kdo s tím přišel a z jakého důvodu jsme měli poskočit. Při pohledu na kominíka jsem se chytala za knoflík a když mi přeběhla přes cestu černá kočka, raději jsem šla oklikou.. A pátek 13.?

To byla kapitola sama pro sebe. Bála jsem se, že mi spadne cihla na hlavu nebo se se mnou propadne víko od kanálu nebo mě porazí auto, ale ono se nic nestalo. Žádné katastrofy.

Trabanty už není vidět, kominíky taky moc ne a kočky neřeším od té doby, co si sousedi pořídili černou kočku, která se neustále rozvaluje na ulici, tudíž, když někam jedu, většinou mi  přejde přes cestu, aby se mi uhnula.

Ještě si vzpomínám, že mi kamarádka asi v páté třídě řekla, že když si hodím řasu za krk, že budu mít štěstí. Poradila jsem to mamince a ona mi tenkrát odpověděla, že kdyby to fakt fungovalo, že si otrhá všechny řasy. No, řasy má dodnes a já taky:-)

Všem vám přeji klidný a obyčejný den. Krásný adventní.

Tina

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

:) :) Teda nad tím poskočením u trabantu jsem se fakt pobavila. To musel být pěkný šprýmař, ten co to vymyslel – a vy jste poskakovali a poskakovali …
Skvělý příspěvek, moc děkuji, měj krásný den a pozdrav všem….
Saša

Téma dne: Co budete dnes dělat?

Jak prožijete pátek třináctého?
Nebo jak se ho chystáte prožít?
Možná vše vyjde podle vašich představ, ale možná taky ne.

Každopádně dnes to ani tak není ve vašich rukou, má to v rukou „pátek - v pořadí třináctý“.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: krásnou a tajemnou knihou z Knižního klubu: Pražské věže a historickým románem Božská královna prokletých diamantů autora Luboše Y. Koláčka.

kkkkkkkkkkkkkkk

Reklama