shutterstock-1939199209.jpg

Foto: Shutterstock

Jak dosáhnou přirozeného výsledku, který dlouho vydrží? Problém s výdrží make-upu ve vysokých teplotách mají všechny ženy. A ty s mastnou pletí ještě víc. Ráno si nandáte krásný make-up a večer se na sebe ani raději nechcete dívat do zrcadla. To, co z něj zbylo, totiž nebývá moc lichotivé.

Jak už mnozí dnes vědí, TikTok je líhní nejrůznějších nápadů. Kromě těch nejpodivnějších tam najdete i účinné triky na krásu. Současný trend ukazuje, jak prodloužit životnost make-upu. A je to jednodušší, než by se mohlo zdát.

Stačí dát pár kapek make-upu do sklenice, dobře promíchat a počkat, až se produkt usadí. Poté jej naberete špachtlí nebo štětcem a aplikujete na obličej, jak jste zvyklé. Smícháním s vodou by se měla z produktu odstranit mastná část a make-up se tak stává téměř voděodolným.

Na první pohled to vypadá jako dokonalé řešení pro ty, které hledají make-up pro mastnou pleť, jenž odolá mimořádným vlnám veder. Zkuste to a uvidíte samy. Pokud vám bude tato metoda vyhovovat, nemusíte už zkoušet naslepo kupovat další produkt v naději, že je to ten pravý.

Hashtag #foundationinwater (česky: make-up ve vodě) má aktuálně více než 20 milionů zhlédnutí. Ne všichni jsou však s tímto trikem v souladu. Huda Kattan, expertka na krásu, podnikatelka a influencerka, kterou experiment zaujal, ho vyzkoušela na vlastní kůži. Výsledek ji ale příliš nepřesvědčil.

Není to však poprvé, co podobný trik někdo praktikuje a propaguje. Už dlouho existuje korejská praktika zvaná jamsu, což se dá přeložit jako potopení či ponoření. Po nanesení make-upu a pudru se tvář ponoří do misky se studenou vodou. To praktikuje například modelka Bella Hadid, která to prozradila v roce 2017 v rozhovoru s Hudou Kattan. Minulý rok byl tento rituál navíc trendem i na TikToku. Více jsme psali ZDE.

Zdroje: TikTok/Huda Beauty, TikTok/Steph Hui, TikTok/#foundationinwater

Reklama