Pokud byste TikTok náhodou ještě neznala, zasvětíme vás do jeho fungování. Jde o sociální síť a zároveň mobilní aplikaci, která slouží ke sdílení krátkých videí. Většinou někdo z uživatelů vymyslí novou výzvu, popřípadě taneček, a ostatní potom následují jeho příklad. Nezřídka se do těchto výzev zapojují i celebrity, u kterých byste to možná ani nečekaly.

TikTok působí jako neškodná aplikace určená pro zábavu, ale v poslední době je kolem ní pořádné politické haló. Důvodem je skutečnost, že patří Číně, a tak americký prezident Donald Trump hrozí, že v USA její provoz zakáže. Proto se jedná o tom, že by TikTok v USA mohl pod svá křídla převzít Microsoft. To se ale pochopitelně Číně příliš nelíbí. Budoucnost aplikace je tedy v Americe zatím nejistá, a tak by se tamní celebrity měly dosyta vyřádit, dokud mají tu možnost.

Anthony Hopkins (82)
Na TikToku můžete narazit i na brilantního herce a držitele Oscara Anthonyho Hopkinse. Přestože už má věk na to, aby byl důstojným pánem, na internetu se odvázal a zapojil se rovnou do taneční výzvy. Přestože video je velmi krátké a Hopkins se na něm jen tak decentně sklouzne na písničku Toosie Slide, stalo se velkým hitem. 

Dagmar Havlová (67)
Z českého zastoupení je na TikToku třeba bývalá první dáma Dagmar Havlová. Ta ho ovšem využívá trochu nijak, než jsme zvyklí. Neplní žádné výzvy ani netančí. Většinou svým divákům v krátkém videu jen popřeje hezký den.

Richard Krajčo (43)
Zato zpěvák kapely Kryštof Richard Krajčo se toho nebojí. Pod přezdívkou krystok7 totiž docela zběsile řádí a často zapojuje i své děti, které mu pravděpodobně o existenci aplikace řekly. V krátkých skečích se občas objeví i jeho manželka režisérka Karin Babinská.

Jennifer Lopez (51)
Užívá si to i americká zpěvačka Jennifer Lopez alias JLO, která se ráda nakrucuje a tančí. Zlákat se k natočení videa nechal i její snoubenec Alex Rodriguez. Společně splnily výzvu, ve které si vyměnili oblečení.

Jack Black (51)
O herci Jacku Blackovi je známo, že nezkazí žádnou legraci, ba naopak velmi často je jejím iniciátorem. A platí to i v případě TikToku, kde si klidně zaskáče bez trička a nechá tak rozvlnit všechny záhyby svého těla. A že jich má opravdu hodně.

Jessica Alba (39)
Velmi aktivní uživatelkou této sociální sítě je herečka Jessica Alba, která přidává jedno video za druhým. Ukazuje v nich, jak tančí, jak cvičí, co vaří a jí. A mnohdy si k tomu přizve i některé ze svých dětí.

Rebel Wilson (40)
Americká komička Rebel Wilson sice kvůli tvrdému drilu ztrácí kila, ale smyl pro humor rozhodně ne. I když aktivní byla na Tiktoku hlavně během karantény a teď si dala trochu pauzu.

Barbora Mottlová (34)
Nestydí se ani herečka Barbora Mottlová, která TikTok plně zásobuje. Buď tančí, anebo otevírá pusu na nejrůznější hlášky z filmů. Vypadá to, že se na této síti opravdu našla a je ve svém živlu.

Eva Burešová (27)
Nekorunovanou královnou TikToku je v Česku asi herečka Eva Burešová, kterou mohou diváci pravidelně vídat v seriálu Slunečná. Smysl pro humor jí rozhodně nechybí. Přesvědčte se sama.

Čtěte také:

Reklama