Svět miluje talentované děti, zvlášť ty, které umí zpívat. U nás jsme kdysi tleskali Darince Rolincové, svou dávku popularity si užili také Pavel Horňák a Josef Melen. Poslední série pěvecké soutěže VOICE (obdoba naší SuperStar), kde vyhrála nejmladší účastnice, mi připomněla, že tento trend zůstává...

Expertem na „produkci“ dětských pěveckých hvězd je poslední dobou Disney Channel. Díky němu spatřila světlo světa dnes již legendární Miley Cyrus (Hannah Montana), ale také třeba Selena Gomez (Kouzelníci z Waverly).

Miley Cyrus

Stalo se to v roce 2006. Prostořeká školačka Miley Cyrus se proslavila seriálem tak trochu sama o sobě - Hannah Montana. Pokud máte doma nějaké dítko, určitě vás tento „projekt snů“ také postihl... Mně osobně se tedy docela líbil, zvlášť v porovnání s těmi fantasmagoriemi, které na naše děti televizní stanice obvykle chrlí.

  • Otce mladé zpěvačky, která žije dvojí život - ten soukromý jako Miley Stewart a pak ten ve stylu celebrity Hannah Montana, si zahrál dokonce její vlastní táta, známý country zpěvák (a velkej fešák :-)).

Hannah Montana the Movie

Hlavní hrdinka se prodávala na tričkách i jako panenka Barbie.

  • A co dělá Miley Cyrus dnes? Ostříhala se téměř dohola a je z ní trochu zlobivá holka, jež plní stránky bulvárních médií. No, slavné děti to nemají jednoduché.

Tiffany

To zrzavou Tiffany jsem poznala díky pořadu Rytmus, který v osmdesátých letech uváděli legendární diskžokejové Miloš Skalka a Jakub Jakubek. Chytlavé I Think We're Alone Now, I Saw Him Standing There (podle I Saw Her Standing There od The Beatles) a Could've Been pro mě symbolizují muziku konce osmdesátých let.

  • Tiffany se pokoušela o comeback, ale nikdy z toho už žádná velká sláva nebyla, a tak pro nás zůstane stále malou zrzkou.

Tiffany a asi její největší hit

Debbie Gibson

Konec osmdesátých let patřil také další mladé hvězdě - Debbie Gibson, která si navíc své písně skládala sama. Palec nahoru.

Skladby jako Only in My Dreams, Electric Youth, Lost In Your Eyes jsem si pouštěla na svém tuzexovém walkmanovi, jenž byl v té době mým pokladem největším. Neuvěřitelné, že?

  • A dnes? Údajně svůj život obětovala umění - hudbě a divadlu. Zůstala bezdětná a svobodná. Taky úděl velkých hvězd...

Čistý styl Debbie Gibson

Kdo ještě začal se svou pěveckou kariérou velmi brzy:

  • Justin Bieber
  • Mandy (I Just Can´t Wait)
  • Michael Jackson (ve skupině The Jackson 5)

V česko-slovenských luzích a hájích pak z roztomilé Darinky vyrostla sexy diva Dara Rolins a v šoubyznysu se cítí jako ryba ve vodě. Pavel Horňák se zpíváním skončil a Josef Melen se živí jako moderátor.

V tomto místě musím pak já osobně vzpomenout Lucii Vondráčkovou, která začínala ve dvanácti jako moderátorka pořadu Marmeláda. V té době natočila také své první album.

Dnes je z ní první dáma české pop music, profesionálka každým coulem. Ne náhodou ji oslovují i velké firmy, aby se stala jejich tváří. V poslední době například sportovní značka REEBOK.

Přezpívaný hit od Tiny Turner, klobouk dolů

A co vy, milé čtenářky, kdo z dětských pěveckých hvězd vás zaujal? A co jste dělaly v době, kdy zněly ze všech rádií Zvonky štěstí (pokud jste tedy již byly na světě :-))

P.S.: Začala jsem se soutěží Voice, tak i končím. A co se mi na ní líbilo? Že porotci jsou zároveň pro jednotlivé soutěžící kouči, že jim radí a pomáhají a že je krásně vidět, jak během těch týdnů rostou. Věřit ve sny se vyplatí... Poslechněte si HLAS AMERIKY číslo jedna :-)

Danielle Bradbery (16) - Maybe It Was Memphis

Přečtěte si také:

Reklama