Nový rok si příliš neužila čtenářka Dispečerka. Nejen, že musela o Silvestru do práce, ale z plánů, které měla s manželem, jeho vinou sešlo... Téma dne zní: Nový rok.

I když bychom si všichni přáli, prožít Nový rok v klidu a pohodě, ne vždy se poštěstí. Čtenářka Dispečerka si Nový rok vůbec neužila, měli totiž doma tichou domácnost. Proč? To se dozvíte v její příspěvku k dnešnímu tématu...

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Pracuji v nepřetržitém provozu a tak na mě vyšla denní směna na Silvestra. Proti noční to ještě nic není, ale i tak to bývá, zvláště na Silvestra, pěkný šrumec. Mnozí slaví už od rána a tak o hlášení všelijakých šarvátek, uklouznutí na chodníku či jiném zdravotním problému na dispečinku MěP není nouze. Po dvanácti hodinové směně, která končí v 19. 00 hodin už jsem pomalu nevěděla, jak se jmenuju. Můj drahý manžel, který pracuje ve firmě, která měla už od 22. prosince volno, si po celou dobu užíval sladkého nic nedělání. V nepřetržitém provozu si však o nějakém volnu o svátcích můžete tak nechat jen zdát. Spolu s manželem jsme se domluvili, že na Silvestra zůstaneme letos doma. Že těch bujarých oslav, posezení a předsilvestrovských pochodů, kde alkohol teče proudem, už bylo letos dost a my to pojmeme tak nějak komorněji. Občerstvení, že připraví manžel (měly to být letos netradičně střapáčky - pikantní kousky kuřecího masa, obalené v bramborovém těstě se zeleninovou oblohou) a já už přijdu k hotovému a budu si jen užívat. Po celý rok kolem něj kmitám já, tak proč by to nemohlo být jednou obráceně, že?

Jaké však bylo mé překvapení, když jsem přišla domů a doma nikdo. A nejenže doma nikdo, ale i lednička zela prázdnotou! Volám manželovi, kde je a kde jsou alespoň naškrábané brambory, ale ten se začal vykrucovat, že hráli s kamarády volejbal, že se jim to protáhlo, a že to jaksi nestihl. No, takže na nějaké pokojné posezení u televizního programu jsem musela zapomenout a pustit se do vaření.

Manžel přišel domů pozdě, poněkud v rozjívené náladě a já byla na něj naštvaná, že nesplnil, co slíbil. A neopustilo mě to ani na Nový rok. Takže jsme nový rok začali tichou domácností. A to se říká: jak na Nový rok, tak po celý rok. Tak to se mám na co těšit!

Zdraví,
Dispečerka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Nový rok!

Jak probíhal váš 1. leden 2011?

Co jste dělaly na Nový rok? Přihodily se vám nějaké zajímavé historky nejen 1. ledna, ale třeba během celých Vánoc či o Silvestru? Napište mi o tom k dnešnímu tématu! Pro jednu z vás přispěvatelek tu mám připravený krásný a velký dárek, který jsme si v redakci žertovně nazvali: „Do Nového roku s novým objemem!" Ano, tušíte správně, jde o vlasovou kosmetiku Schwarzkopf 2x PUSH-UP EFFECT. Pokud chcete tento dárek získat, nechť je váš příspěvek k tématu dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce. Zasílejte ho na adresu níže...

sch

Reklama