Thierry Mugler se narodil  ve Štrasburku. Snoubí v sobě francouzský šarm a německý perfekcionismus. Je  to anděl a ďábel v jednom.

Vymyslel novou aplikaci parfému – vytvořit z vůně obláček a vstoupit do něj. Alkoholová složka vyprchá a vůně se neobyčejně zjemní.
Poprvé to použil u vůně Angel = anděl.
Vymyslel také plnitelné flakony – prostě s flakonem dojdete do parfumerie a tam vám ho znovu naplní, jak jednoduché!
Ovšem v zahraničí to tak nefunguje, tam se prodávají náplně.

Jeho prvořadým zájmem je umění a tanec. Byl dokonce členem tanečního souboru v opeře.
Studoval desing a v r. 1973 představil svou první autorskou kolekci „Káva v Paříži“ –  k ní patřila i vůně Café, kterou osobně neznám, protože se tu neprodávala. Dokonce se mi nepodařilo ani vidět flakon – tak pokud někdo ví …

V r. 1974 si otevřel 1. módní dům. Od extravagantních módních nápadů se časem propracoval k nadčasové uměřenosti.
Velice dbá na doplňky, každý jeho model má osobitý a jednotný styl. Kožené doplňky se vyrábějí ručně, zdobí stříbrnými ozdůbkami. Vyrábějí se v menší dílně, kterou má v Anjou.

Svoji vůni Angel uzavřel Thierry do flakonu tvaru křišťálové hvězdičky. Průsvitná hvězda odráží něžnou hlubinu chladného skla, připomíná lesk tajemné planety. 
Vývoj  parfému trval roky. Prozrazuje lehkost květů i opojnou sladkost prožitku - prostě znovu anděl s ďáblem.

Nyní má na webu nádhernou prezentaci, která představuje zrod hvězdy – vesmírem letí kus ledu, ze kterého se rodí hvězda…mečík prořezává oblohu a z ledu je nádherná ledová a jiskřící hvězda. Je vydaná i limitovaná série tří miniflakonků s jednotlivými fázemi zrodu, bude časem jistě velice drahá.

Pro muže vytvořil řadu A MEN, v modrém nebo stříbrném flakonu s hvězdou jako erbem. Jak je vidět, jeho oblíbenou barvou je studená modř – modř rampouchů, oblohy v poušti.

Tvář vůni propůjčila světlovlasá Jerry Hall, manželka Micka Jaggera. Prohlašuje o ní, že její obličej ho vždy fascinoval, patří k nejkrásnějším – vyzařuje z ní dokonalá zralost, která zastíní mladičké adeptky.

Jedinou výhradou, kterou k Muglerovi modelky mají, je nošení korzetu.  Je to prý velice nepohodlné. ..