18. ledna 2012 vystoupí v pražském Rock Café kanadská skupina THE REAL McKENZIES. Začátek ve 20.30 hodin.

THE REAL McKENZIES pocházejí z kanadského Vancouveru.

skupina

Nosí kilty a hrají na skotské dudy, aby tak oslavili své dědictví. Vznikli v roce 1992 díky zpěvákovi Paulovi McKenziemu, který tvrdí, že nápad vznikl na party, když slyšel Roberta Burnse hrát v jednom pokoji a Sex Pistols v jiném. Tímto spojením vznikl keltský koktejl, který servírují tak, že míchají rock, punk a folk s kapkou whisky a zvláštním skotským tradicionálem jako přílohou.

Na svém koncertě ve středu 18.ledna, který proběhne v rámci evropského tour a už víceméně tradičně právě v pražském Rock Café, kde jsou McKenzies už víc než domácí kapelou, představí nejen starší notoricky známe songy z předchozích alb, ale také věci z aktuálně vydané osmé desky Shine Not Burn (Fat Wreck Chords).

THE REAL McKENZIES hrají po celém světě a svůj závazek hrát živou hudbu plní již víc než osmnáct let, pobízeni neukojitelnou touhou bavit. Kapela se cítí opravdu jako doma jen před publikem, bez ohledu na velikost či místo. Ať už hrají v monumentálních klubech, na festivalech, nebo v zapadlých dírách, akusticky nebo elektricky, THE REAL McKENZIES si vždy rychle získají každé publikum, díky svému bezprostřednímu a upřímnému stylu. Kytary a dudy spolu vyhrávají, zatímco Paul McKenzie spřádá historické povídky do moderní mytologie zalité skotskou. Shine Not Burn (motto klanu McKenziů) je první album, které zachycuje podstatu a ducha živých vystoupení kapely, tak jako žádné předchozí album.

Využívají úžasného talentu bývalých členů legendárních skupin jako The Descendents, Good Riddance a DOA. Na novém albu také přidali mandolínu a housle, jejichž zvuk se skvěle hodí k Paulovu procítěnému zpěvu. Pro posluchače přináší nové album zážitek z živého koncertu THE REAL McKENZIES a ani nemusí vytáhnout paty z domu (to vy ovšem 18.ledna paty, a nejen je, do Rock Café rozhodně vytáhněte!!!).

THE REAL McKENZIES – diskografie:

Off The Leash, 10,000 Shots (Fat Wreck), Oot & Aboot + Loch´d & Loaded (Honest Dons), Pissed To The Gills, Clash Of The Tartans (Sudden Death) a Real McKenzies (IFA).

Vstupenky:

250,- + poplatky / předprodej v Rock Café a síti Ticketstream
300,- na místě

www.rockcafe.cz
www.realmckenzies.com
http://bandzone.cz/dirtyblondes

 

 

 

Reklama