,,Poskytování masáže bylo chápáno jako fyzická aplikace Metta, což je v jazyce Pali v Thajsku slovo používané v Theravasdénském budhismu pro výraz milující vlídnost.“Něco málo z historie

Historické prameny uvádí, že thajská masáž má svůj původ v indickém lékařství, kde učitel žákovi předával své znalosti technik již od třetího století před naším letopočtem. Je možné, že tento vývoj ovlivnili i čínští přistěhovalci. Stejně jako ostatní východní lékařské tradice, je i thajská masáž založena na filozofii toku energií v těle a je spojena s budhismem. Dříve se  provozovala výhradně v thajských chrámech, mistry - léčiteli, o čemž svědčí i nástěnné malby, které se našly na stěnách chrámů.

Základní principy    

Tvrdí se, že dobré zdraví závisí na vyváženém toku životní energie, zvané prana. Je to neviditelná síť kanálků, které prochází celým tělem. Tyto kanálky se nazývají dráhy sen a lze je přirovnat k čínskému konceptu dráhy meridiánů. Z celkového počtu 72 000 senových drah v těle je podle thajské masáže deset z nich považováno za nejdůležitější.

Thajský masér se pokouší dosáhnout dokonalého vyvážení energie natahováním senových drah. Základním principem je aplikace tlaku na klíčové body podél těchto drah, přičemž masér při masáži využívá ruce, chodidla a lokty.

Profesionální masér by měl masáž provádět v meditační náladě. Masáž zahajuje modlitbou a  pracuje při plném vědomí a bdělosti. Masáž celého těla většinou trvá 2- 2 ½ hodiny.


Účinky

Thajská masáž je jako každá jiná masážní technika vhodná pro každého.

Kromě relaxačních účinků má i funkci preventivní a neutralizační, což zajišťuje zlepšení a stabilizaci zdravotního stavu.

Thajská masáž a její základní působení:

  • Odstraňuje napětí a bolest svalstva
  • Uvolňuje klouby
  • Odstraňuje bloky v páteři
  • Zbavuje napětí a stresu
  • Uvolňuje a uklidňuje mysl 

 

 

Postupem doby se masáž vyvinula ve dva směry: tradiční thajskou masáž severního a jižního stylu.

V dnešní době se tak můžeme setkat s různými alternativami thajských masážních postupů, které jsou přizpůsobeny zdravotnímu stavu a přání klienta.Na to, abyste si vychutnali zázračnou moc thajských masáží, nemusíte chodit do Thajska.
Stačí když navštívíte studio Sabai. Studio, které nabízí širokou škálu masáží, prováděných nejlepšími  thajskými terapeutkami…
 

Více informací: www.sabai.cz     

Pokud vás thajská masáž láká, zkuste s námi o ni soutěžit! Více ZDE.

Reklama