Tentokrát stálice mezi pražskými restauracemi Café Buddha představí někoho jiného než executive chefa. Chod restaurace stojí na více lidech a každý bez rozdílu je důležitý. Thai Babi žije v České republice 14 let. Na otázku, co ji baví na práci v Café Buddha Norská?

„Mám ráda Štěpána a všechny kamarády v kuchyni. Neměnila bych za nic na světě,“ a myslí to opravdu vážně. Jako správná Thajka má nejraději pikantní jídla. Čím více pálí, tím lepší. Z pokrmů přímo je to Pad Kee Mao, kde je velice výrazné chilli.


Ve svém volném čase nejraději spí. Miluje odpočinek, při kterém ji neruší manžel ani kočka. Když je v plné síle, vaří doma své drahé polovičce česko-thajskou kuchyni. Jedním z důvodů, proč zůstala v Čechách, je slabost pro české muže. Nakonec i díky jednomu z nich zde zůstala.


V Café Buddha Norská připravuje téměř den, co den hostům skvělé pokrmy. Její nejoblíbenější, na které by pozvala své nejlepší přátele, jsou Pad Kra Pao či Nam Tok. Ona totiž přesně ví, co z dostupných surovin lze plnohodnotně po asijsku připravit. Kombinace, která stojí za ochutnání. Navíc je zde možnost dodání, v dojezdové vzdálenosti od restaurace, až domů. Asie v Norské s Thai Babi v kuchyni.

Více na cafebuddha.cz

Reklama