Výzvou pro soutěživé rodiče je kočárek TFK Joggster Sport 2, který je schválen pro rychlost až 20 km/h. Při běhu na delší tratě je to víc než dostatečný rychlostní limit a nestačil by snad jen držiteli světového rekordu v maratonu, keňskému vytrvalci Kipchogeovi. Pro běhání jen po obchodech má pak TFK Joggster Sport 2 výměnná přední otočná kolečka, s kterými se mezi regály dobře manévruje. Kočárky německého výrobce TFK (Trends for Kids) k nám dováží společnost Babypoint. Více informací na www.babypoint.cz či www.kocarky-tfk.cz.
5d13536dc69d7obrazek.png

Pokud na kočárek německého výrobce TFK Joggster Sport 2 připojíte Mamaboard nebo obujete in-line brusle, tak samozřejmě vaše rychlost stoupne, nejen proto je kočárek TFK Joggster Sport 2 vybaven kotoučovými brzdami, které opravdu fungují, s ručním ovládáním na rukojeti. „Některé kočárky mají jen takové gumové špalky, které tlačí na kolo a přibržďují ho, ale není to opravdová brzda na rozdíl od kotoučových,“ vysvětluje Ondřej Pilecký, specialista na kočárky ze společnosti Babypoint, a dodává: „A ruční brzda je pro sportovní kočárky velmi důležitá i kvůli rychlé reakci. Zejména při rychlejší jízdě, třeba z kopce nebo na bruslích, je reflex rukou rychlejší. Než by informace, že mám zabrzdit, „došla“ až k noze, mohlo by být pozdě. A plynulé ruční ovládání brzdy je příjemné třeba v situaci, kdy si chci přibrzdit, nenechat to rozjet z kopce.“ A kdyby snad rodič zapomněl zabrzdit, tak aby se předešlo scénám s ujíždějícím dítětem (komickým jen ve filmu S tebou mě baví svět), je kočárek vybaven bezpečnostním popruhem, který si rodič navlékne na ruku a má kočárek, resp. dítě pod kontrolou (tu má i díky střešnímu okýnku). Z bezpečnostních prvků je třeba ještě zmínit, že celá sedící část a stříška je opatřena reflexními prvky, které se krásně rozsvítí, když na ně zasvítí třeba auto.

Pro běhání po obchodech má TFK Joggster Sport 2 otočná přední kolečka
16 palcová odpružená nafukovací kola s předním pevným kolečkem (jsou rychloupínací, takže se snadno vycvaknou) jsou ideální pro běhání a další aktivity na hladkém asfaltovém povrchu i v terénu. Pokud je však třeba zaběhnout na nákupy, stačí vyměnit přední pevné kolo (lze ho centrovat) za otočné dvojkolečko a zvládnete slalomovou jízdu mezi regály v obchodě. Košík pod kočárkem je dostatečně prostorný i pro větší nákupní horečku, celková nosnost kočárku i s dítětem je vysoká - 34 kg. Že se při takovém výkonu zpotí i dítě, nevadí, TFK Joggster Sport 2 má sedící plochu i opěrku pod hlavou z prodyšné AIRGO vložky, která díky tvaru a prošití s kanálky odvádí pot podobně jako funkční oblečení. AIRGO vložku stejně jako nárameníky na pětibodových pásech lze sundat a vyprat v pračce. Navíc je zadní část boudičky vybavena UV síťkou s UPF 50+ pro přísun čerstvého vzduchu.
5d13537aa9632obrazek.png

Kočárek TFK Joggster Sport 2 je velmi prostorný pro menší děti nabízí výrobce vymezovací vložku, aby děti seděly rovně a nekřivily se na jednu stranu. Samozřejmostí jsou nastavitelné opěrky nohou či plynulé polohování do odpočinkové pozice. Bouda je rozšiřitelná, ze spodu je opatřena zátěrem pro přečkání prvních kapek deště, z vrchní strany je potištěna 3D prvky, které vytvářejí zajímavý design. Látkové potahy jsou ve variantách tmavé Tap Shoe, světlešedé Quiet Shade a živé  červené Tango Red.

Na konstrukci se dá nasadit hluboká korba Quickfix a Multi X, takže běhat s kočárkem můžete hned od narození. Stejně tak s adaptéry lze nasadit autosedačky BeSafe iZi Go, Maxi Cosi, Cybex, Römer.

Více informací včetně seznamu kamenných i online prodejen najdete na www.kocarky-tfk.cz,  www.babypoint.cz a Facebooku Babypoint.

Reklama