Ahoj čtenářky!

Jsem majitelka zlatého anglického kokršpaněla, je to miláček rodiny, bohužel jsme jej neměli úplně od malinka, ale od 1/2 ročního štěněte, dostala jsem jej k Vánocům (které jsme slavili dohromady u babičky) a pejsek byl silně zanedbaný, čůral krev, když jsem jej chtěla pohladit, tak se krčil k zemi, nejspíš jej původní majitel bil.

Chudinka nevěděl ke komu patří, běhal od příbuzných tet a sestřenic ke mně a mojí rodině. Když něco provedl, tak jsem se ho zastávala jen já a seděla jsem s ním v křesle a držela ho v náručí, bránila jsem ho. Bylo mi 11 let, bála jsem se, že ho mamka vrátí, nevrátila.

Pejsek měl od mala zdravotní potíže, tak jak jsem řekla, čůral krev, byl začervený tak moc, že měl na mále a časem podstoupil několik operací, nemá slezinu, je vykastrovaný a po obrně má slabé zadní nožky. Hodně jsme se nabrečeli, sama veterinářka mu nedávala žádnou naději a doporučovala jej utratit, jenže to jsme nechtěli ani slyšet, pejsek a v druhé řadě i my, vše jsme přetrpěli a vydrželi ty nejchmurnější doby, neustálé píchání injekcí, pravidelné podávání hromady léků a jeho smutná očka...

Nakonec se ze všeho dostal a žije, je veselý a vím, že láska k nám a naše láska k němu v jeho nemoci hrála důležitou roli, teď má 11 let a už má takové ty stařecké choroby jako špatné zuby, zápach z tlamy a jako asi každý kokřík je náchylný k zánětům v uších.

Jenže oproti tomu zlému, co jej postihlo, jsme společně zažili ty nejhezčí chvíle, jeho žárlivé scény na mou osobu, nikdo se mě nesmí před ním ani dotknout, jinak štěká skáče vrčí doráží... ale to asi většina majitelů psích miláčků dobře zná. Miluju, když z ničeho nic vyběhne a skočí po gumičce a začne "parádit", nadhazovat gumičku a ukazuje, že si chce hrát. Je pořát takové štěňátko :).

Dělá samozdřejmě i naschvály, v jeho výrazu je vždycky vidět, jak se v tom vyžívá. Třeba ráno, když spěchám do práce a lítám po bytě a něco hledám, tak on si stoupne přede mne a pomalinku jde tím směrem co já, prostě naschvál zavazí. Nebo když jej necháme samotného doma a nepustíme mu rádio, tak zdrápe všechny rohy v bytě nebo leze na kuchyňský stůl a většinou zadkem shazuje všechno, co je na stole... Když má hlad nebo žízeň, tak nosí misečky - no tu na jídlo nosí neustále :)
Miluje, když ho někdo češe, takže když se řekne: "Na balkón, česat!" tak letí jak blázen a štěká, jakoby říkal: "Tak honem, pojď už!".

Mám s ním tak strašně moc zážitků! Miluje Vánoce, pod stromečkem musí mít něco k rozbalení, jinak sedí a trucuje v koupelně, jednou jsme ho nechali čekat v kuchyni a my jsme šli rozbalovat dárky, byl naštvaný, tak vyskočil na stůl a snědl bratrovi zbytek vepřových řízků a salát... je to náš malinký ďáblík a říkáme mu všelijak, já nejraději SYNÁČKU, ĎÁBLE a MIMI :). Nikdy bych ho nevyměnila za nic na světě, nedám na něj dopustit!!!

Jeho nejoblíbenější jídlo je chappi, ale miluje vajíčka, melouny, nanuky, cokoli co dáme do klece andulce a spadne to pak na zem! Nejraději chodí do lesa na veverky, které sice nedožene, ale rád stojí pod stromem a štěká na ně, strašně rád se koupe, plave, aportuje a miluje výlety k rybníku na kačenky...

Nesnáší návštěvy veterináře, kapky do ucha, spreje a mastičky na zuby, alkoholový odér, opilé lidi, cizí muže, malé děti, sousedovic psa a kočičky. Cpe se neustále tam, kam nemá a jeho nejoblíbenější činností je mazlení, hlazení, somrování jídla a spánek!
Přikládám jeho fotečky.....
Všem majitelům pejsků přeji, ať jsou jejich miláčkové zdraví a přináší jim radosti!!!!!!!

 

 Joan


Milá Joan ,
děkuji za krásně optimistický příspěvek a přeju vám i vašemu pejskovi to nejlepší...
Je vidět, že vám veškerou lásku a péči, kterou jste mu navzdory nepříznivým prognózám věnovala, vrací i s úroky a já vám oběma přeji, aby vám to vydrželo co nejdéle
Reklama