vzpomíná na zašlou slávu módy kožichů a libuje si v dnešním odlehčených materiálech naše čtenářka s nickem Prababka. Myslím, že s ní bude souhlasit většina z vás. Nebo stále ještě toužíte po kožichu?

Možná některé z vás ještě pamatují doby, kdy vrcholem elegance byl kožich, ale většinou z králičí kožešiny, pravého norka jste mohly vidět tak ve filmu, na ulici malého města asi sotva.“ Králík „málo hřál, vážil málem metrák a odíral se.

Po určité době se na špici ocitly tzv. dubeňáky, kabáty téměř nezničitelné, šité z ovčí kožišiny zevnitř a semišovou barvenou či přírodní stranou zevně. Taky nic moc, aspoň mně v něm taky byla pořádná zima, rozevíral se a byl těžký. Existovala ale i varianta vypadající jemněji a hřejivěji, materiál byl splývavější a podstatně měkčí. Ostatně tento typ ještě můžete vídat.

Tleskám současným lehkým, ale zároveň hřejivým materiálům, i když syntetiku moc nemusím, tady však má svůj účel. Oděvy jsou lehké, nepromokavé, hřejivé, není divu, že dost žen si oblíbilo termobundy apod.Teď už nemusíte jezdit pro teplý kabát na polská tržiště, odkud mám jeden šedý , který je docela nositelný dodnes.

Z tradičních materiálů si cením vlnu, flaušový kabát dobře padnoucí je teplý i elegantní. I oděvní průmysl se vlivem konkurence pomalu rozpadá, giganty na výrobu konfekce jsou nuceny sáhnout k výprodeji, aby ulehčily skladům. Tady je příležitost, kterou jsem nepropásla, a pořídila jsem si“ divadelní „ klasický černý teplý kabát pro slavnostnější příležitosti, jinak jsem taky spíše bundová, protože věčně někam spěchám a v bundě, jak si namlouvám, jsem rychlejší.

No a střihy už neřeším, ale podívaná na pěkné modelky v dnešní soutěži v krásných kabátech mě neuráží, ba naopak těší.

Užijte si krásné podzimní i zimní dny bez úrazů na kluzkém listí a ledovce.

Prababka

Milá Prababko, díky za vzpomínku na minulost. Já jsem nikdy po kožichu netoužila, ale beránci se mi vždycky líbily

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s bundami a kabáty vy, milé ženy-in? Najde se některá z vás, která dává přednost kabátům? Vždyť kabát nemusí být jen dlouhý, těžký a černý. Kabát může být třeba „daflák, tříčtvrťák, nebo prošívaný jako bunda. Napište nám o svém oblíbeném zahřívacím kousku?

Na vaše příspěvky se stále těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama