„Onemocnění cév a krevního oběhu se nejvýznamněji podílí na trvalém negativním ovlivnění života nemocných v produktivním věku,“ říká MUDr. Petr Vařejka z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a pokračuje: „Pacienti s chronickou žilní nedostatečností jsou velmi typickým příkladem takového postižení. Jedná se mnohdy o mladé, jinak zdravé a výkonné jedince, kteří ale doživotně a každodenně musejí svádět nepříjemné souboje se svým tělem, přesněji s dolními končetinami. Ty bývají oteklé, bolestivé a esteticky narušené.“

Potíže s dolními končetinami ovlivňují i rizikové faktory, které můžeme rozdělit na neovlivnitelné a ovlivnitelné. Mezi neovlivnitelné patří například věk. I když výskyt obtíží se stupňuje s věkem, není výjimkou, že potíže s dolními končetinami mohou postihnout i mladé lidi mezi 20.–30. rokem. Rovněž pohlaví hraje v tomto ohledu velkou roli. Vlivem těhotenství či užívání hormonální antikoncepce jsou ženy těmito problémy postiženy 2–3x častěji než muži. Je také prokázáno, že u významného procenta nemocných s chronickou žilní nedostatečností je v rodině postižení již přítomno. Mezi další neovlivnitelný faktor tedy patří dědičnost.

Faktory, které naopak můžeme sami ovlivnit, a tím preventivně předcházet onemocnění dolních končetin, jsou v podstatě poměrně jednoduché a snadno dostupné pro každého z nás. Stačí, když se budeme vyhýbat nevhodným pohybovým aktivitám, jako je například dlouhé sezení a stání, doskoky „natvrdo“, zvedání těžkých břemen, když si budeme hlídat svou tělesnou hmotnost a přiměřeně sportovat a v neposlední řadě našemu zdraví prospěje správně vyvážená strava. Víte, že zácpa zvyšuje nitrobřišní a nitrožilní tlak, a tím se zvyšuje riziko žilního onemocnění dolních končetin?

Odborníci dlouho hloubali nad tím, proč zemědělci z vinařských oblastí Francie téměř nikdy netrpí žilními potížemi, dokud nenarazili na dlouho střežené tajemství lidové medicíny. U francouzských vinařů bylo zvykem červené listy vinné révy, kterých je při sklizni vína vždy velké množství, sbírat a vyrábět z něj nálevy a kašovité obklady. Nálevy plnili do lahví a pravidelně užívali po malých množstvích. Kaše z červených listů vinné révy sloužila s velkým úspěchem k lokálnímu ošetření oteklých a bolavých nohou. Lidová tradice dále vypráví, že v dřívějších dobách, kdy se réva ještě šlapala nohama a kdy se hrozny tak pečlivě neoddělovaly od listů vinné révy, lidé, kteří hrozny šlapali, zřetelně cítili blahodárný účinek této směsi na své nohy. Nakonec z úsporných důvodů a ze zvědavosti zkusili vnitřní i vnější aplikaci samotných listů vinné révy - s ještě mnohem lepšími výsledky - a hle, byl nalezen cenný lék.

Přírodní lék ANTISTAX® s extraktem z červených listů vinné révy (Vitis viniferae folii extractum aquosum siccum) dokáže pomoci vašim nohám od potíží, které vám znepříjemňují život.

Pokud na sobě pozorujete některý s těchto příznaků, může vám právě ANTISTAX® výrazně pomoci zkvalitnit váš život:

 • těžké nohy, snadno unavitelné
 • tlak a teplo v nohou
 • mravenčení
 • křeče, pocit „neklidných nohou“
 • bolesti, svíravé a palčivé
 • přítomnost křečových žil
 • otoky – v začátcích zejména kolem kotníků, postupují směrem nahoru. Na počátku jsou měkké, později tuhnou

ANTISTAX® je přírodní lék se standardizovaným výtažkem z červených listů vinné révy, obsahující originální komplex flavonoidů, který je určený k prevenci a léčbě příznaků chronických žilních onemocnění.

Snižuje nadměrnou propustnost cévní stěny, brání úniku tekutiny do tkání, zvyšuje pevnost a elasticitu žilní stěny, snižuje nebezpečí vzniku křečových žil a zlepšuje podmínky krevního oběhu.

Během užívání přírodního léku ANTISTAX® ve většině případů dochází k odstranění:

 • otoků lýtek
 • bolesti nohou
 • křečí a pocitů tepla
 • těžkých a unavených nohou
 • tvorby křečových žil a dalších nepříjemných příznaků

ANTISTAX® je lék volně prodejný. Přestože jde o skutečný produkt přírody, jeho účinnost byla vědecky ověřena v mnoha klinických studiích, tak, jak to odpovídá zásadám moderní medicíny založené na důkazech.

Na základě výsledků těchto studií, které byly prováděny na stovkách pacientů, je jednoznačně prokázán efekt přípravku Antistax na snížení objemu postižené končetiny (až o 75 ml!!!) a odstranění nepříjemných subjektivních příznaků (bolest, únava,mravenčení nohou). Rovněž byla jasně prokázána jeho bezpečnost a velmi dobrá snášenlivost.

Díky těmto potvrzeným výsledkům byl Antistax registrován jako léčivo, nejedná se tudíž o doplněk stravy!

ANTISTAX® můžete zakoupit ve své lékárně v balení s 20 tobolkami za 192 Kč, nebo s 50 tobolkami za 389 Kč. Užívají se 2 tobolky 1x denně ráno před snídaní.

Pro okamžitou rychlou úlevu vašim nohám je také určena novinka letošního roku ANTISTAX® chladivý gel. Uvolní, příjemně chladí a osvěží Vaše unavené, těžké a bolavé nohy. Oceníte jej zejména v horkých letních dnech a navečer po namáhavém dni. Osvěžující chladivý gel obsahuje také výtažek z červených listů vinné révy. Originální, dermatologicky testované kosmetické složení gelu má neutrální PH a dodává kůži oleje, které jí chybí. Chladivý gel zakoupíte ve Vaší lékárně.

Aplikace: Naneste chladivý gel Antisax na pokožku nohou, vždy od chodidel směrem vzhůru ke stehnům a jemně jej vmasírujte.

Pokud Vás zajímá více, navštivte stránky www.antistax.cz , kde si můžete udělat žilní test a najít zajímavé cviky pro žíly vašich nohou.

*Klinické studie:

 • Účinnost a bezpečnost přípravku Antisax: Prof.Kieswwetter at all, 200 University Clinic Charité, Berlín
 • Ovlivnění mikrocirkulace užitím přípravku Antisax: Dr. U. Klaus, Dr. J. Koscielny, Dr. A. Grigorov, 2004 University Clinic Charité, Berlín

Čtěte pečlivě příbalový leták. Lék k vnitřnímu užití. Léčivá látka Vitis viniferae folii axtractum aquosum siccum.

Reklama