O tom, jak „monstrum“ vyměnila za notebook, píše čtenářka Kobližka. A příspěvek rozhodně stojí za přečtení, protože se dozvíte, jak to vypadá, když člověk poprvé v životě drží v ruce myš!

Zasmějte se s příspěvkem čtenářky Kobližky, ve kterém zjistíte, jak se potýkala se svým „monstrem“...

POČÍTAČ, K ČEMU? NIKDY!

Kolikrát jsem se podivovala, jak může kamarádka prosedět tolik hodin u počítače... taková blbost!
Pro mě to byla věc naprosto zbytná, k životu jsem ho nepotřebovala. Uteklo pár let a další moje kamarádka si kupovala nový, výkonnější počítač a ten svůj mi přivezla v domnění, jakou budu mít radost. To určitě! Těžká bedna jako kr*va, mohutný monitor... co já s tím? To byl teda dar! Pak jsem dostala nabídku pracovat v malé kanceláři (nic moc důležitého), ale požadovala se alespoň minimální znalost počítače. Tak „nastoupila“ moje první kamarádka a začala výuka. Nekecám, fakt jsem nikdy nedržela myš v ruce, klávesnice nebyla stejná jako na elektronických klávesách :-)
Když jsem zjistila, že mi kurzor najednou zmizel z obrazovky a já jsem s myší na konci podložky, úplně jsem se zděsila, co jsem v tom počítači zničila. Myslela jsem si, že nesmím tu myš vůbec zvednout. Kamarádka se válela smíchy a její vysvětlení, že stačí přendat ruku zpátky na podložku, mě vyburcovalo. Copak jsem opravdu takové dřevo? Do týdne jsem jakžtakž zvládla jednoduché věci, všechno jsem si polopaticky zapisovala do sešitu a dneska je počítač můj veliký kamarád. To monstrum, co mi přivezla kamarádka, jsem měla asi rok a pak jsem si pořídila notebook. Docela si spolu rozumíme. Teda, abych se nepřechválila, mě stačí, že mohu být díky internetu v kontaktu, píšu si s kamarádkami i vnučkou, hraju si s fotkama, listuju on-line katalogama, objednávám lístky do divadla a občas i nakupuju, čtu si zprávy a novinky a diskutuju třeba na Ženě-in. Rozhodně nerozumím ničemu technickému, to přenechám jiným. Dneska už si opravdu neumím bez počítače představit svůj volný čas.
Ke knížkám, divadlu a zahrádce jsem přidala ještě počítač. Mám ho ráda, jako všechno, co mi usnadňuje život.

Zdraví,
Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zavzpomínejte na svůj první počítač!

  • Jaký to byl?
  • Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
  • Co vás na něm nejvíc bavilo?
  • Ještě ho stále máte, anebo jste ho už nahradila?
  • Chystáte si koupit svůj první počítač? - poraďte!

Otázek k prvnímu počítači je skutečně mnoho. Zajímá mě zkrátka váš příběh. Chci vědět, jak jste to se svým prvním počítačem měla. Své příspěvky, dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Jeden z příspěvků, respektive jeho autorku, ocením pěkným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tedy i možné získání dárku, pošlete příspěvek nejpozději 7.3.2012 do 15.30 hodin.

myska

Reklama