Potřebujeme: sádrové obvazy, misku s vodou, nůžky, mastný krém, olej, sádru, spray na ozdoby a pomůcky na decoupage

Začneme tím, že si připravíme misku s vodou a sádrové obvazy. Koupíme je v lékárně, ale někdy se stane, že si je musíte nejprve objednat.

Pokud si můžeme vymýšlet, tak si bereme na ruku úzké a s dlouhou dobou tuhnutí.

Nastříháme obvazy na proužky a necháme je ležet někde blízko misky s vodou. Pak si důkladně promastíme ruce - mastný krém funguje jako separátor a brání tomu, aby se nám sádra přilepila na prsty a dlaně.

Sevřeme ruku v pěst - samozřejmě bez všelijakých ozdob a okras - a omotáme kolem ní namočené obvazy. Během práce hodně přitlačujeme a rýhujeme tak, aby ruka byla co nejlépe obalená, jinak se nám těžítko nepodaří.

Jakmile obvazy zaschnou, tak je rozstříhneme tak daleko, aby šly z ruky sundat a necháme ještě důkladně proschnout. Tam, kde jsou nerovnosti a kde je forma rozstřižená, ji spravíme řídkou sádrou.

Pak musíme formu vylít olejem - máme-li, může být silikonový, ale stačí i lžíce stolního - a můžeme do ní nalít sádru. Ta by měla být hustá a lijeme opatrně tak, aby se skutečně zaplnila všechna místa formy.

Odlitek můžeme vyndat asi po 24 hodinách, ale schne déle - ten na obrázku schnul tři dny.

Po této době můžeme sáhnout k povrchové úpravě - odlitek je postříkaný sprayem na ozdoby a dozdobitelný pomocí decoupage. Sádru ale můžeme nechat bílou - pak ji natřeme například Balakrylem, nebo jen prostě Bistrolem, nebo ji namalujeme pomocí akrylových barev.  Pokud máme doma dítě školou povinné, můžeme použít i tempery, ale aby se nám neodíraly, musíme nátěr přelakovat.

 Pokud se nám práce líbila, můžeme stejným způsobem udělat i odlitek obličeje, jenom musíme myslet na to, že obočí i řasy je nutné natřít obzvlášť pečlivě a vlasy stáhnout dozadu. Pak je přetáhneme stužkou, nebo lépe pruhem obvazu, který po skončení celé "operace" vyhodíme. Jako "dýchací" otvory lze použít kousky brčka, pečlivě omotané vatou, ale dotyčný si je musí zavádět sám a nesmíme do nich během kladení obvazů strčit nebo vrazit! Pokud jsme v práci s obvazy zruční, můžeme se obejít zcela bez pomůcek a nosu se prostě vyhnout - dírky zasádrujeme až po zaschnutí obvazové formy.