tetovani-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Jestliže vaše tělo zdobí již několik tetování a vy se právě chystáte na nové, pravděpodobně vás nezaskočí, že si s ním po dobu šesti až osmi týdnů příliš těch letních radovánek neužijete. Ti z vás, kteří se ale v létě chystají na své první tetování, by mohli být možná zaskočeni.

Čerstvé tetování totiž vyžaduje určitou péči (bez ohledu na to, jaké je zrovna roční období) a také několik zásad, které je nutné dodržovat. Některé z nich se ale zkrátka v létě dodržují o něco hůře.

Na co si tedy dát s čerstvým tetováním pozor?

  • První zásada se týká stavu vaší pokožky ještě před tím, než vůbec jdete na tetování. Neměla by být totiž opálená a už vůbec ne spálená. Následně by totiž mohlo dojít k olupování nebo jeho výraznému zesvětlení.
  • Sluníčko je nepřítel číslo jedna také vašeho hotového tetování. Váš nový motiv by měl být skrytý před paprsky slunce, takže byste se rozhodně neměli vydat rovnou na pláž. Na čerstvé tetování by se navíc neměl nanášet opalovací krém. O to méně by tedy měla být kůže slunci vystavena. V opačném případě může dojít například k alergické reakci, spálení i zánětu.
  • Totéž platí pro vodu. Po dobu minimálně čtyř týdnů je nutné vyvarovat se koupalištím, bazénům, řekám i mořím. Jinak by opět hrozil zánět vlivem bakterií.
  • Ani pot není pro čerstvé tetování nic vhodného. Pocení samozřejmě nejde zcela zabránit, jedná se o přirozený proces. V létě se člověk potí logicky ještě o něco více. Nadměrnému pocení bychom ale neměli chodit zbytečně naproti, například náročnějším sportem.
  • Vyhnout byste se měli také špíně, prachu a jiným nečistotám.

Tetování se zkrátka po určitou dobu chová jako otevřená rána. Místo vystavení rizikovým faktorům ho naopak lehce (a ne příliš často) omývejte čistou vodou a mazejte minimálně jedenkrát denně hojivou mastí či speciálním krémem. Odvděčí se vám tak, že bude po dlouhé roky syté a výrazné.

64a55f8e9427ctetovani-pece.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Pečovat by se samozřejmě mělo i o zahojené tetování, které by se mělo mazat opalovacím krémem s ochranným faktorem 50.

Zdroj info: activebeautyadrenalinestudiosskutecnost

Reklama