Naše rodina snad trapasy přitahuje jak magnet. Jeden příklad za všechny. Před nedávnem jsme obdrželi pozvánku na svatbu. Vdávala se mi sestřenka na Moravě. Pozvání platilo pro mne, manžela a manželovu starou tetičku, též Moravačku. Svatba měla být při první ranní mši v místním moravském kostelíčku. A protože manžel nerad řídí ve velké tlačenici na silnici ve dne, rozhodli jsme se jet na noc. Já na místě spolujezdce a tetička na zadním sedadle se pohodlně rozvalila a za chvilku pochrupovala.
Uprostřed cesty, na jednom odpočívadle, manžel zjistil, že bude muset tankovat. Dojeli jsme k první dostupné benzince. On šel tankovat, já šla koupit něco k pití. Tetičku jsme nechtěli budit, pěkně spala. Bylo natankováno, nakoupíno a opět jsme vyrazili vpřed. Asi po 10 kilometrech najednou za námi houkačka - policie. Manžel instinktivně zpomalil a nechali policejní auto předjet. To zastavilo a policista nám světelným terčíkem dával znamení k zastavení. Když jsme zastavili, manžel stáhnul okénko a ptá se, co provedl. Překvapil nás úsměv na tváři policejního orgánu.
Pane řidiči, nechybí vám něco z auta?" Muž se nejdříve na něj a pak na mě udiveně podíval a zavrtěl hlavou. A v tom jsem uviděla, že z policejního auta vystupuje... naše tetička a hrozí nám. Rychle jsem se otočila na zadní sedadlo a opravdu, bylo prázdné. Tetka přiběhla k našemu autu, opět zalehla na sedadlo a než bys řekl švec, už to zase brala. Manžel se jen rozpačitě zeptal: Proboha, kde jste ji našli?". Policista na to: No, víte, když jste naposled tankovali, tak ona šla na WC a pak jste jí ujeli. Ještě že kolem projížděla naše hlídka a ona nás stavěla. Porozprávěla nám, co se jí stalo, a tak ji tady máte. A propos, dobře si jí hlídejte, ať všichni šťastně dojedete". Zasalutoval a odcházel ke svému vozu. Já stačila jen zavola slova díků a opět jsme se rozjeli.
Naštěstí už jsme až na místo dojezdu nemuseli stavět, tak nám tetička nezmizela po anglicku z auta. Na svatbě jsme za tento trapas sklidili bouřlivé ovace a policie si to u nás na delší dobu vyžehlila.
Januše.
Milá Januše,
děkuji za moc hezkou příhodu. Připomnělo mi to jednu bakalářskou povídku, ve které ujel táta se synem mámě, když si odskočila do lesa. To se ovšem stalo ve Francii, takže jazyková bariéra to ještě více zašmodrchala.
Reklama