Zdravím do redakce,

my si elixír pro zdraví děláme už několik let sami. Na zahrádce velkou část plochy zabírá třapatka nachová známá i jako echinacea purpurea, nejen, že je od června do října velmi dekorativní a nádherně kvete je i léčivá. Dovolím si upozornit, že léčivá je pouze tato purpurová barva, jiné odstíny - žluté, bílé nikoli.

Největší množství léčivé látky se nachází v kořenech. Na podzim vždy několik největších vykopeme, kořeny očistíme, omyjeme a nastrouháme. Pak vložíme do 40% alkoholu - my používáme vodku - a necháme 6 týdnů vyluhovat, potom se přelije přes látku do čistých lahví a užívá se 1 lžička každý den po dobu 1 měsíce, 1 měsíce pauza a opět 1 měsíc užívání, a tak to jde až do jara. Echinacea podporuje imunitu a chřipka i další nemoci se nám vyhybají. Nemáte ani zahrádku ani echinaceu? Tak to dnes vezměte kolem lékárny a kupte si echinacové kapky nebo tablety.

zahrada

Hodně zdravíčka přeje tetička25

Text nebyl redakcí upraven.

Recept na dlouhý život – to je téma pro dnešek. Co děláte pro své zdraví, pro to, abyste žila co nejdéle? Jaké recepty vám radili vaši blízcí? A máte nějaký vlastní, originální elixír života?

Piště nám svoje rady, tipy a triky pro dlouhý život na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama