Vzpomínku na letošní Velikonoce, které naslavně začaly, ale nakonec dobře dopadly, nám poslala čtenářka Věra. Za její příspěvek doplněný fotografiemi a receptem moc děkujeme.

Dobrý den redakci a všem čtenářkám, či čtenářům, dnešní velikonoční den se blíží ke konci, je kolem 19.30 hod, mám již uklizeno a jsem ráda, že si mohu přečíst nějaké články vašeho magazínu.

První koledníci přišli až před desátou hodinou, což nebývá, už jsem si myslela, že nikdo nepřijde. Včera večer jsem napekla rohlíčky s tvarohovou náplní a udělala sušené švestky plněné mandlí, obalené v čokoládě a kokosu. Ráno jsem si přivstala a pustila jsem se do pomazánky na chlebíčky a pomazánky na jednohupky, tu dělám česnekovou, mají ji všichni rádi. S chlebíčky a jednohupkami mi pak pomohla babička, která u nás tráví velikonoční svátky, zítra ji syn odveze domů.

První telefonát byl, že syn od mé sestřenice se staví s jednou svojí osmiletou dcerou jen na skok, protože jejich druhá tříletá dcera je od neděle v nemocnici. Její prababička (moje teda) je v nemocnici také. Teta spadla se schodů a zalehla svoji pravnučku. Ta má otřes mozku, zítra jde na CT a moje teta , které je 83 roků má zlomená 3 žebra, naražená obě ramena a ohromnou bouli na hlavě. To teda ty Velikonoce pěkně začínají, říkala jsem si. Snad malá Karolínka bude v pořádku a teta se z toho také brzy dostane. Co se také může přihodit den před velikonočním pondělím. A tak nepřijely ani děti od mé druhé sestřenice, těm jsem připravené balíčky musela poslat.

Ale po desáté hodině již začali koledníci chodit a obarvená vajíčka pomalu ubývala. Zbylo mi tu jenom jediné, které jsem schovala babičce do ledničky, aby si je mohla vzít s sebou domů.

vajíčka

Přikládám foto obarvených vajíček, které jsem zdobila trávou, již jsem o tom psala. A také tvrohové rohlíčky a plěné sušené švestky. Odpoledne jsem si poseděli ještě s rodiči mé snachy. Kdyby nebylo toho pádu mé tety, tak by jsme Velikonoce prožili dobře, takto musím stále myslet na tetu a její pravnučku. Snad všechno pro ně dobře dopadne. Ještě přikládám recept na rohlíčky.

Nekynuté tvarohové rohlíčky.

rohlíčky

Ze 6 lžíc mléka, 6 kostek cukru, 5 dkg droždí si uděláme kvásek.

Těsto si vypracueme z 1/2 kg hladké mouky, 4 žloutků, špetky soli a 1/4 kg Hery, kterou si nastrouháme a k tomu přidáme kvásek. Vypracované těsto si rozdělíme na 6 kousků, z jednotlivých kousků si vyválíme kruh, který rozdělíme na 12 trojúhelníčků. Trojúhelníčky pak plníme tvarohem, svineme, potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme drobenkou. Dáme na plech, který vyložíme pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě až nám zrůžoví. Necháme trochu vychladnout a potřeme rumem.

Náplň: Utřeme 3 tvrohy s cukrem, 2 vajíčky, 1vanilkovým cukrem  přidáme rozinky a asi 2 polévkové lžíce vanilkového pudinkového prášku. Před svinutím dám na tvaroh ještě kousek vlašského ořechu. 

Drobenka: máslo, hrubá mouka a krystalový cukr prolneme mezi sebou až nám vznkne drobenka. Dělám od oka, když je jí málo, opět přidám máslo, cukr a mouku.

Přeji dobrou chuť. Věra

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za recept, myslím, že se bude hodit i jindy než o Velikonocích a vašim marodům přejeme brzké uzdravení.

Jak jste prožily Velikonoce vy, milé ženy-in? Máte také nějaký netradiční zážitek? Tak nám napište.

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama