Genetické laboratoře jsou připravené. Za pět, sedm někdy i deset tisíc korun českých budete mít jistotu, jestli je dítě, které vychováváte, skutečně vaše. Bude konec dohadům, jestli ta holčička s modrýma očima je skutečně vaše, když vy koukáte na svět hnědýma.
 
Test otcovství je rutina
Stačí k tomu vzorky slin dítěte a otce, eventuálně i matky. Tyto služby u nás poskytují desítky genetických laboratoří, které si ovšem svoje služby účtují podle sebe. Neexistuje jednotná platba, a tak vás může test vyjít na pět i deset tisíc korun. Anebo si můžete set na odebírání vzorků slin koupit v lékárně, jmenuje se DNA kit, a pak vás jednoduchý úkol uvede v realitu. Sterilní špachtlí se vytře dutina ústní a stěr se odešle do laboratoře. A ani doba čekání na vyhodnocení vzorků není nijak stresující, laboranti pracují rychle. Vyhodnocení vzorků testu otcovství je hotové během několika dní, obvykle pěti až sedmi.

Citlivá soukromá záležitost
Výsledky testu dostane objednavatel písemně do vlastních rukou, buďte si jistí, že telefonicky se informace zásadně nikde neposkytují. DNA test otcovství je skutečně jediný způsob, který dává jednoznačnou odpověď na závažnou, mnohdy životní otázku. Díky němu lze jednoznačně rozhodnout, zdali domnělý otec je také otcem biologickým. Muž je z otcovství vyloučen s absolutní jistotou, nebo je jeho otcovství s pravděpodobností minimálně na 99,999 % prokázáno.

Co si myslíte o testu otcovství? Nemůže náhodou rozbořit dobře fungující rodinu? Podstoupil někdo ve vašem okolí zkoušku otcovství? 

 

Reklama