Pro použití chytrých hodinek si musíte stáhnout aplikaci Huawei Zdraví, díky které se vše automaticky synchronizuje, takže veškerý přehled vidíte jak ve této aplikaci, tak přímo na hodinkách. Aplikace a použití hodinek je použitelná pro všechny typy chytrých telefonů.

6228a2ef3adb9hu1.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Jak hodnotí funkci trenérka a aktivní sportovkyně a běžkyně Zuzana Kubáňová, která pro nás Huawei Watch GT Runner testuje? Přečtěte si její recenzi:

Jako aktivní běžkyni a kondiční trenérku mě právě téma chytrého virtuálního kouče v hodinkách Huawei Watch GT Runner, které nyní testuji velmi zaujalo. A to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je fakt, že neustále někomu, každý den, vymýšlím tréninky, sama pak také denně sportuji, a tak dost ocením, pokud mi „někdo“ trénink nastaví. A za druhé – sice už nějakou dobu běhám, ale samotný běh nikdy nebyl moje jediná aktivita a priorita, proto tam mám ještě své další výkonnostní cíle. A nyní je na ně konečně čas. A tak myšlenka kouče, kterého mám vyloženě po ruce, mě dost nadchla.

6228a2f700e39j1.jpg
Aplikace Huawei Zdraví

Propojení hodinek s telefonem je naprosto bez problémů. I nastavení základních funkcí. Dodávám, že nemám telefon Huawei. Přesto je vše intuitivní. U virtuálního kouče pak můžete vybírat z hezké nabídky svých cílů – od kratších distancí, až po ty dlouhé. Fajn je, že se s koučem můžete „domluvit“. Nastavíte si dny, kdy byste chtěli běhat, ale pokud se v týdnu něco změní, můžete si tréninkový den změnit, případně trénink vynechat. Ale vynechávat se vám nechce, protože nad sebou najednou vnímáte tu kontrolu. Pomyslný trenér je taky trenér a vy ho nechcete zklamat, že?

Chytrý trenér je bezpochyby určen lidem, kteří se v běhání chtějí zlepšit a posunout. Od úplného začátečníka, po aktivního běžce, který touží vylepšit svůj čas. Pokud si v aplikaci nenastavíte úplně nereálný cíl, věřte, že pro vás trénink s koučem bude zábavou i motivací. Navíc vás aplikace do nereálného nastavení cíle ani nepustí. Skrz úvodní krátký dotazník totiž nabídne, jak těžké bude vašeho snu dosáhnout. A během prvních zahřívacích a rozjezdových běhů navíc lépe rozezná vaši kondici a v reakci na ni pak upravuje tréninky z týdne na týden. Nedostanete tedy rozepsaný třeba tříměsíční plán, ale trenér ze zaznamenaných statistik upravuje následující tréninky. Zároveň vás průběžně informuje o stavu vašeho plánu, o vašem zlepšení nebo reaguje na to, když trénink nedodržujete.

6228a2fd7e57bh2.jpg
Aplikace Huawei Zdraví

Pro každého člověka, který se vyloženě nepohybuje ve světě sportu a dostatečně nerozumí fyziologii, nastavení tréninku a srdečních zón, je právě chytrý kouč v hodinkách ideální volbou. Srdeční zóny vám s přibývajícími tréninky vyladí „na tělo“ a brzy pochopíte při jakých tepových frekvencích spalujete tuky a trénujete obecnou vytrvalost a kdy už pálíte cukry a jdete do tréninku kondice. Leckdy totiž člověk jen neví, že běhá příliš rychle a pak jeho výkonnost neroste dle plánu nebo nehubne, dle představ. Přesně tohle vám kouč v hodinkách vyladí. Skvělá zpráva pro výkonnostnější běžce je, že pokud své srdeční zóny znáte, můžete je v hodinkách rovnou nastavit ručně. A pak se už jen stačí rozběhnout.

Chcete-li mít z běhání radost, chcete-li mít progres, chcete-li být motivováni a najít správný směr a postup, pak neváhejte a pořiďte si tyto vyladěné hodinky s chytrým virtuálním koučem. Má to smysl.

Navíc dopodrobna zpracované výsledky po doběhnutí vám pomohou pochopit, jak trénink funguje a dozvíte se zajímavé informace k tréninku.

Jaké jsou hodinky Huawei Watch GT Runner? Proč byste si je měli vyzkoušet?
Huawei WATCH GT Runner jsou chytré hodinky určené milovníkům běhu, které disponují voděodolností 5 ATM, reproduktorem a špičkovou výdrží baterie (až 14 dní). Váží pouhých 38,5 g, takže je na vašem zápěstí skoro neucítíte. Nový modul měření srdečního tepu udává spolehlivé údaje, které se vyrovnají údajům z hrudního pásu. Třešničkou na dortu je Huawei Running Ability Index, včetně virtuálního trenéra, který vám na základě vámi zadaných dat, vytvoří tréninkový plán na míru. GPS s přesným měřením trasy a měření SpO2 v krvi je samozřejmostí.

Naše testerka, multisportovkyně a milovnice sportu Zuzana Kubáňová

6228a31a50271obrazek.png

 • Trenérka a bývalá vrcholová hráčka squashe, mistryně republiky ve squashi
 • Závodní hráčka racketlonu (osminásobná mistryně světa)
 • Fitness instruktorka a instruktorka kondičního posilování se zaměřením na funkční trénink a kalistheniku (na základě akreditace MŠMT)
 • Školitelka a majitelka licence TABATA – školení pro trenéry TABATA® SPECIALISTS
 • Osobní fitness instruktorka s mezinárodní licencí
 • Specialistka na cvičení s vahou vlastního těla na TRX, Redcord, flowin, pánevní dno a core
 • Zakladatelka fitness směru Jumpboxing
 • Vítězka Predator Race Brutal
 • Mistryně světa v CROSSMINTONu
 • Aktivní běžkyně
 • V současné době závodní sportovní i námořní jachtařka

Můžete jí také sledovat na jejím blogu nebo sociálních sítích:

Více jsme o testovaných hodinkách Huawei Watch GT Runner psali: Zbožňujete běhání? S Huawei Watch GT Runner ho budete milovat ještě víc 

6228a330c3518obrazek.png

HUAWEI WATCH GT Runner budou v prodeji od 7. 3. v barvě Black za 6999 Kč. V rámci speciální akce, která trvá od 7. 3 do 20. 3. 2022, dostanete navíc při koupi hodinek jako dárek sluchátka Huawei FreeBuds4i.

Více informací najdete na Consumer.huawei.com
6228a3e32263dobrazek.png

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Reklama