62c2cb504f21aobrazek.jpg
Foto: Michal Houdek

V naší redakci máme skútry Vespa oblíbené. V minulém roce testovala Vespu Klára a zúčastnila se speciální ženské motoškoly pod vedením zkušené motorkářky Elišky. Letos má stejnou zkušenost naše kolegyně Hanka. Ta je zkušená řidička, ale se skútrem neměla doposavad žádné zkušenosti. S Vespou se seznámila velmi rychle a zkusila si první jízdu.

v2.jpg

Článek od Kláry si můžete přečíst tady: Vyzkoušeno: Vespa, skútr, který vás nadchne!

Jak se líbila Hance jízda na Vespě?

v3.jpg

Moje zkušenost a nadšení je inspirací pro každou řidičku, která má ráda vítr ve vlasech a nebojí se výzev. Nejsem již úplně nejmladší, a tak jsem byla zvědavá, jak mi bude jízda na skútru vyhovovat. Musela jsem si zvyknout na držení a rozjezd, ale na to jsem přišla celkem rychle. Všechno chce trénink a myslím, že po několika jízdách v prostředí, které není rušné bych si bez problémů troufla na běžný provoz. Je skvělé zjistit, že umím něco, z čeho jsem měla od začátku respekt a trochu stres. První rozjížďky byly pomalejší, ale časem jsem nabírala jistotu. Myslím, že jízda na skútru je bezva věc, kterou si užije opravdu každý, bez rozdílu věku. Je dobré si procvičit zatáčky, tomu jsem věnovala větší pozornost, přece jen tady musíte mít jistotu. Díky tomu, že Vespy jsou automaty, odpadá počáteční stres z přeřazením rychlostí. V podstatě jen brzdíte a přidáváte či ubíráte plyn. Na vše přijdete velmi rychle a pak přijde ta radost, jak je jízda na skútru příjemná a zábavná. Vespa je navíc stylová záležitost, takže mě těší, že jí zvládám, a navíc na ní vypadám dobře. Rozhodně jí vyzkoušejte. Pokud máte strach jako já, jde jen o to to zkusit, ideálně pod odborným dozorem pro překonání nejistoty.

v4.jpg

62c2cb9e620a2blobid0.jpg

Pokud máte řidičské oprávnění skupiny B (pro automobily), můžete řídit kterýkoli skútr Vespa s obsahem 125 ccm, nebo Vespa Elettrica. Já jsem měla možnost testovat v rámci motoškoly model Vespa Primavera 125 S a byla jsem nadšená už z toho, jak tenhle úžasný skútr vypadá. Protože nemám řidičák na motorku, testovala jsem Vespu v obsahu, na kterou stačí klasické řidičské oprávnění pro auta.

v5.jpg

blobid1.jpg

Řídit skútr není nic těžkého. Nemusíte mít strach, že to nezvládnete. Pro mě byla jízda na Vespě zajímavou zkušeností, kterou jsem jako řidička auta neměla. Teď vím, že mě jízda moc bavila a že je vše jen o překonání vlastní nejistoty. Jsem ráda, že jsem měla možnost jízdu vyzkoušet.

Děkujeme zkušené lektorce motoškoly Elišce Coufalové - více najdete na https://www.celiska.cz/ nebo na jejích sociálních sítích Instagram https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/celiska/

Foto: Michal Houdek

62c2cb9e7cc25obrazek.jpg

62c2cb11b99b1obrazek.jpg