Jahody a rebarbora, to je kombinace, kterou miluje snad každý. Kyselost rebarbory a sladkost jahod se krásně doplňují. V první půlce června byl nejvyšší čas na sklizeň rebarbory a jahody již také nazrávaly. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet tento recept a také pomocníky pro zavařování – Pektin od Dr.Oetker a Kyselinu citronovou.

marmeladaklara1.jpg

Vyzkoušeli jsme tento recept, který vám rádi doporučíme. Konzistence i chuť džemu je skvělá! Co budete potřebovat? Tyto suroviny vystačí na 5 sklenic á 200 ml. My jsme džem dělali rovnou z dvojnásobné várky!

oetkerlogo.png.jpg

Jak na to?

  1. Do hrnce vložíme jahody a rebarboru nakrájené na menší kousky a rozmixujeme tyčovým mixérem na pyré. Smícháme 1 balíčku Pektinu Dr. Oetker (10 g) s 2 polévkovými lžicemi cukru a přidáme k jahodové směsi. Směs přivedeme za stálého míchání do varu a asi 1 minutu důkladně povaříme.
  2. Přidáme zbytek cukru, opět přivedeme do varu a za stálého míchání důkladně povaříme 5 minut.
  3. Džem odstavíme a přidáme Kyselinu citrónovou Dr. Oetker.
  4. Provedeme zkoušku tuhnutí. Na talířek kápneme 1-2 lžičky právě uvařeného džemu. Pokud je po vychladnutí málo tuhý, vmícháme do džemu ještě 1 zarovnanou lžičku kyseliny citrónové, krátce povaříme a zkoušku zopakujeme.
  5. Odebereme případnou pěnu a plníme do připravených sklenic až po okraj. Sklenice důkladně uzavřeme, obrátíme dnem nahoru a necháme asi 5 minut stát na víčku.

Postupovali jsme přesně podle návodu a džem se skvěle povedl!

64998e229d87fmarmelada.nasweb.jpg