Do testování se pustila Klára. Zajímalo jí, jak testovaný vysavač obstojí v její domácnosti.

r1.jpg

Snadné ovládání přes aplikaci

Testovaný iRobot Roomba® j7 je velmi zajímavý moderní robotický vysavač, ve své třídě patří mezi špičky. Jako i k jiným podobným spotřebičům je třeba si stáhnout aplikaci a řídit jeho chod přes ní. Jedná se o aplikaci iRobot® HOME s technologií iRobot Genius™ a nainstalovat si jí do telefonu a pochopit její funkčnost není nic těžkého.

Jakmile mu naplánujete úklid, iRobot Roomba® j7 rozsvítí své „oko“ a rozjede se zmapovat terén úklidu a vysát vše, co mu přijde do cesty. Můžete si ho naprogramovat na jakýkoliv čas, ideálně, aby pracoval, když nejste doma. Samozřejmě vysavač disponuje kvalitními filtry HEPA filtr AeroForce®, takže se hodí do domácností se zvířecími mazlíčky a pro rodiny s dětmi.

Silný výkon a perfektní mapování terénu

Podle mé zkušenosti je výkon testovaného vysavače přímo parádní, podle výrobce je u tohoto typu vysavače 10x vyšší sací oproti základní sérii vysavačů iRobot, - tedy sérii 600.  Zejména mě zajímalo, jak robotický vysavač mapuje překážky, vyhýbá se jim nebo naopak s jistotou zajede pod skříň, stůl nebo postel. Vše je názorně vidět v aplikaci – mapa prostoru, který si vysavač ukládá do paměti. Musím uznat, vše zvládl na jedničku, a dokonce jsem se přistihla, že mi jeho rozsvícené led světlo a kamera opravdu připomínaly oživlé robotické oko s jasně naprogramovaným cílem. To, jak bravurně rozpozná terén a vše, co musí objet nebo kam se vměstnat má na starosti perfektní navigace s názvem PrecisionVision s inteligentním mapováním Imprint™.

Naše zkušenost: Pokud jste někdy pochybovali o tom, jak dalece umí robotický vysavač vysávat kolem rohů, přejet prahy nebo objet nohy od židlí, podívejte se na to, jak si s tím poradí tento námi testovaný iRobot Roomba® j7. Navíc je stylový, designový a krásný, takže radost pohledět.

r2.jpg

Funkce automatického vysypávání sběrného koše vás nadchne, stejně jako nás!

To, co musím uznat jako velké plus je, že se po skončení vysávání nebo i v průběhu vysávání sám zbaví vysátých nečistot a prachu. Jednoduše si zajede do nabíjecí stanice, která je součástí čistící stanice a dle potřeby se zbaví vysátých nečistot. Zbavuje se jich vždy, když dojede do své domovské stanice.  Impulz k vysypání ale může vysavač dostat i během vysávání, pokud vyhodnotí, že to je nutné. Zajede se tedy vysypat a dále zase odjede pokračovat v práci, kde skončil. Fakt super vlastnost.

Přiznám se, že to jsem ještě u jiných testovaných vysavačů neviděla. Funkce automatického vysypávání sběrného koše v čisticí stanici Clean Base® je velmi vychytaná. Zde je pro sběr vysátých nečistot připravený speciální sáček, který, když je plný stačí vyhodit. V čistící stanici je prostor i pro náhradní sáček, což je velmi praktické – když je sáček plný, jen ho vyměníte za nový. Nepřijdete do styku s prachem, nemusíte nic promývat a sušit a také na čištění nemusíte myslet. Vysavač to zařídí sám. Ano, musíte si koupit do zásoby tyto speciální sáčky, ale to je tak asi vše, co máte na starost. Mě to přijde jako úžasná a geniální věc. Vysavač je následně připravený na další vysávání.

Velkou výhodou je neomezená velikost uklízené plochy, protože pokud je třeba, iRobot se umí průběžně dobíjet, aby uklidil vše, co má za úkol.

Jak dokáže uklízet a neomezuje ho velikost plochy? Testovaný vysavač totiž umí pracovat se svou energií v průběhu vysávání. Jednoduše funguje takto: pokud má vysávat velkou plochu a nestačilo by mu pro úklid nabití, při snížení kapacity baterie se sám dojede nabít. Protože má ve své paměti uložený prostor, ví, jaký prostor má celkově uklidit. Jakmile se dobije – a to ne naplno, ale pouze na dokončení úklidu, zase se rozjede a dovysává, co mu ještě zbývá uklidit. Po ukončení veškeré práce zajede do nabíjecí jednotky, dobije se do plné kapacity a zbaví se všeho vysátého prachu.

620b71eaa60aer4.jpg

Naše zkušenost:  

Vysavač je velmi výkonný a pohotový. Oproti jiným robotickým vysavačům, které jsme testovali dokáže uklidit v podstatě neomezenou plochu – dokáže si průběžně, když je třeba dobít baterii na další úklid, takže vše dokončí na jeden „zátah“. Také se umí automatiky zbavit nečistot, které vysál. Nejen, když ukončí práci, ale i když v průběhu vysávání uzná za vhodné, že nečistot má vysátých dost a je třeba je vysypat. Takto si tedy sám určuje možnost zajetí do domovské stanice – buď, aby vysypal nečistoty nebo aby se nabil. To je opravdu skvělé! Navíc, máte pocit, že pracuje tak, že opravdu překážky a terén vidí. Pokud hledáte inspiraci na nákup robotického vysavače, za nás má iRobot Roomba® j7 jedničku!

Jaký je iRobot Roomba® j7 podle výrobce?

iRobot Roomba® j7, robotický vysavač, který skutečně vidí. Díky nové navigaci PrecisionVision dokáže robot rozpoznat překážky, jako jsou kabely nebo jiné drobné překážky a vyhnout se jim. S inteligentním mapováním Imprint™ se Roomba® naučí identifikovat jednotlivé místnosti, a vy si tak můžete zvolit konkrétní prostory, tj. kde a kdy má robot uklízet.
S mobilní aplikací iRobot HOME v českém jazyce máte ovládání Roomby® k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Roomba® j7 se díky systému iRobot Genius™ ve vaší domácnosti stále učí a umožňuje tak stále důmyslnější úklid na míru - přesně tehdy a tam, kde je potřeba. Přelomovým milníkem značky iRobot je pak geniální funkce automatického vysypávání sběrného koše.

r3.jpg

Prémiové vlastnosti

 • Navigace PrecisionVision s inteligentním mapováním Imprint™
 • Rozpoznávání a vyhýbání se překážkám v reálném čase
 • Chytré dobíjení během úklid
 • Neomezená velikost uklízené plochy
 • Ovládání přes mobilní aplikaci iRobot® HOME s technologií iRobot Genius™ 
 • Personalizovaná doporučení úklidu
 • Zóny Keep out a Clean
 • Ovládání hlasem přes služby Google Assistance nebo Alexa*
 • Prémiový třístupňový čisticí systém AeroForce®
 • 10x vyšší sací výkon
 • Technologie Imprint™ Link
 • Automatické vysypávání sběrného koše v čisticí stanici Clean Base®
 • Detekce stísněných prostor
 • HEPA filtr AeroForce®

Roomba j7+ díky geniální navigaci v SLAM a kameře PrecisionVision s přísvitem skutečně vidí. Sama pozná překážky a navrhne vhodné oblasti i čas úklidu. Po úklidu se sama vysype.

iRobot Roomba j7 je stylový a extrémně chytrý robotický vysavač. Upraví úklid dle individuálních potřeb každé domácnosti, a nakonec se sám vysype. Podívejte se na video:

lo.jpg

Další recenze najdete také na webu Heuréka  a více informací na webu značky iRobot

Naše články: