Jaký je Electrolux Ergorapido PowerPro, nový tyčový vysavač?

Vysavač jsem měla doma dva týdny a velmi rychle jsem si na něj zvykla. Je pohotový, díky svému akumulátorovému nabíjení i praktickému stojanu je vždy po ruce. Odpadá tedy nutnost vyndání vysavače, který je většinou někde rozložený a uklizený. Stojan je praktický a rozměrem nezabírá mnoho místa, stačí jej postavit někam do kouta. Zdroj, do kterého je při nabíjení vysavač zapojen, je opatřen elektronikou pro optimalizaci nabíjení. Proto ani při permanentním nabíjení nedochází ke zbytečné spotřebě energie či poškozování baterie. Je tak neustále po ruce a vždy připraven k úklidu. Výkonná lithiová baterie TurboPowerTM HD nabízí silný sací výkon a delší dobu provozu - při běžném výkonu lze vysávat až 45 minut bez nutnosti nabíjení, což vystačí na plochu o rozloze 135 m2.


Každý to známe: drobečky padající z úst manžela přímo na pohovku, shozený květináč a hlína, která se sype na zem, domácí mazlíček trhající svou hračku uprostřed místnosti. Vysavač je naštěstí multifunkční a s každou z těchto situací si hravě poradí. Vysaje jak drobečky na sedačce, tak i rozsypanou hlínu, se kterou si většina vysavačů poradit zkrátka neumí. Ručním vysavačem pak vysajete například rozsypanou strouhanku na stole nebo nepořádek v autě. Díky variabilitě nástavců v kombinaci s lehkou a ohebnou teleskopickou tyčí máte možnost odsát prach ze závěsů, záclon i ze stropu, vysavač tak zvládne i těžko přístupná místa, která jsem nebyla zvyklá se svým starým vysavačem vůbec vysávat. Také se lehce dostanete do úzkých prostor, kde se drží prach. Bezproblémový pohyb po místnosti je podpořen 180° ovládáním Easy SteerTM i překvapivou hmotností nižší než 2,5 kg.

V naší domácnosti máme tvrdé podlahy – vinylový povrch nebo dlažbu.  Klasické kombinované hubice však pro takovýto typ povrchu nejsou vždy vhodné a mnohdy na dokonalý úklid či drobné nehody zkrátka nestačí. Takže jsem u vysavače Ergorapido PowerPro ocenila super hubici PowerPro Roller, která je určena právě na tvrdé podlahy. Navíc disponuje lešticím rotačním kartáčem, který dovede čistotu podlahy k dokonalosti.

Podle výrobce výkonný filtr vysavače zachytí 99,99 % mikročástic prachu o velikosti 1–3 mikrony. Výrazně tak přispívá k hygieně a čistotě vzduchu v domácnosti. Líbí se mi, že vysavač nejen skvěle vysává nečistoty, ale také částečně čistí vzduch. Pokud je nádobka vysavače na prach a nečistoty plná, je velmi snadné ji vyjmout, vysypat a vyčistit.

S novým pomocníkem jsem se pustila do velkého úklidu a díky jeho neustále připravenosti byl po ruce i při běžných každodenních nehodách. V obou případech obstál skvěle.

Více na ELECTROLUX.CZ a FACEBOOK.COM/ELECTROLUXCZ

Reklama