Každý z nás totiž řeší kolem poledne, co si dát k obědu. Na jídlo v restauraci často není čas ani se to nevyplatí finančně a připravit si jídlo doma a přinést si ho také nefunguje každý den. Proto jsme s nadšením přivítali testování hotových jídel. Nabídka byla velmi lákavá a tak jsme byli zvědaví, jak jídla chutnají. Každý z nás si vybral 3-4 jídla a minulý týden probíhal test, na který jsme se těšili.

V nabídce, ze které jsme mohli vybrat, na co máme chuť a kterou najdete v hypermarketech Tesco i vy, je 50 druhů pokrmů, ze kterých si určitě vybere každý. Italská, indická, mexická nebo tradiční česká kuchyně, od hummusu přes saláty, polévky až po těstoviny.

Jaké jsou naše recenze? Jak nám naše vybraná jídla chutnala? Testerů bylo celkem 8, tak vám naše zkušenosti představíme postupně.

  • Karolína Waberová
    Já jsem si vybrala pro testování vepřovou pečeni s bramborovou kaší, hovězí guláš, zelené kari s basmati rýží, kuře ve sladkokyselé omáčce a kuřecí Tikka masala. Na přední příčky bych zařadila vepřovou pečeni, která byla chuťově úplně nejlepší! Maso je měkké a omáčka tak akorát slaná. Dále pak guláš, který jsem si dozdobila beraním rohem. Chuťově byl vynikající, jen bych příště ocenila více masa. Když jsem se ale podívala na ceny jídel, hned mi bylo jasné, že porce jsou férové. Navíc opravdu stačí, přejídání není zdravé. Jinak mi chutnala i zbylá jídla. Za zmínku stojí Tikka masala, do teď na něj ráda vzpomínám. Omáčka má trochu štiplavou (pálivou) chuť, a tak to má být. Navíc se mi líbí, že do jídel nejsou přidány konzervanty a jídlo má tak reálnou chuť. Rozhodně to nejsou takové ty glutamátové varianty. Já jsem si své obědy užila a mohu vám hotová jídla doporučit.

  • Veronika Bulánková
    Nejhorší situace dne nastává vždy kolem oběda. Vynořuje se totiž otázka, co si dát k jídlu, a to je jedno z nejtěžších rozhodnutí. Díky hotovým jídlům od společnosti Tesco jsem nicméně nemusela tuto otázku řešit celý týden. Z jídel, která jsem si vybrala, mi chutnalo úplně všechno. Nejlepší byl Filet z lososa s brambory a zeleninou. Maso bylo křehké a dobře ochucené, stejně tak omáčka s koprem a petrželí. Brambory bylo potřeba trochu dosolit, ale šlo o skvěle vyvážené zdravé jídlo. Super volba pro dietářky. Dalším super pokrmem bylo indické jídlo Kuřecí Tikka Masala s rýží basmati. Indickou kuchyni mám moc ráda a tohle bylo hodně autentické, jen o něco méně pálivé, což jsem uvítala. Kuřecí maso bylo velice chutné a omáčka krásně jemná. Výborné bylo i Kuřecí kung pao s rýží. Na něm bylo super, že arašídy byly zabalené zvlášť, aby nezvlhly. Stejně dobré bylo i Kuře ve sladkokyselé omáčce s rýží. Jde o fajn alternativu různých rychlých občerstvení, kde je jídlo připravované na litrech přepáleného oleje. Přítel si pochutnal na Vepřovém guláši se smaženými bramborovými plackami a já jsem mu skoro půlku ujedla, protože to bylo vážně moc dobré. Podle mě má jídlo i dobré složení. Na to, že jde o hotovku, v něm nejsou zbytečné přísady. Porce je tak akorát. Zasytí, ale člověk se necítí přecpaně a zralý na šlofíčka na gauči. Naopak může snadno pokračovat v práci. 

Svačiny
Milovníci moderní a zdravé kuchyně ocení hummus s rozličnými příchutěmi, např. s rajčaty a paprikou, s červenou řepou a klasický hummus s falafelem. V nabídce jsou také lehké saláty, jako je např. kuskus se zeleninou, quinoa se zeleninou nebo červený bulgur. Velmi vhodné pro ty, kteří hledají lehké a zdravé jídlo. Praktické balení, ideální velikost porcí a přiložené příbory umožňují vychutnat si jídlo téměř kdekoliv. Bohatý výběr zahrnuje 5 typů hummusů a 6 druhů salátů.
Hotová jídla a polévky
Hotová jídla jsou určená k ohřátí v mikrovlnné troubě. Tesco nabízí různé příchutě tradiční kuchyně, jako je například losos s omáčkou a zeleninou nebo svíčková na smetaně s knedlíkem a polévky, včetně rajčatové s bazalkou, minestrone nebo dýňové. Příznivci italské kuchyně mohou vyzkoušet různé variace těstovin, včetně boloňských špaget, špaget carbonarra nebo lasagní. Ze světové kuchyně mohou zákazníci ochutnat tikka masala, zelené curry, sladkokyselé kuře nebo falafel.
Milovníci regionální kuchyně si mohou vybrat z 12 tradičních pokrmů a 4 druhů polévek. Z oblíbené italské kuchyně je připraveno hned 11 vynikajících receptů, včetně těstovin a hotových omáček. Milovníci mezinárodní kuchyně si mohou vybrat z 11 rozličných chutí.


Veškeré produkty jsou připraveny z pečlivě vybraných ingrediencí, jsou připraveny z kvalitních surovin a zaručeně čerstvé. Výrobky jsou chlazené a do distribučního centra jsou dodávány šestkrát týdně. Do obchodů se dostanou hned následující den, díky čemuž je zajištěna maximální čerstvost a skvělá chuť.
Více inspirace najdete na stránkách iTesco ZDE.

Náš článek:

Reklama