Autem se pohybuji skoro každý den. Nebydlím v Praze, a tak dojíždím autem nebo vlakem. Máme sice při jízdě krásně vytopený prostor, ale občas se stane, že se v autě zadrží vlhkost a v zimě nemáte moc šancí ho vysušit, vyvětrat a nechat ho přirozeně s otevřenými okny vyschnout. Mám hned tři zkušenosti.

640091a372b46obrazek.jpg

V autě vozíme dvouleté dítě, našeho vnuka, kterého pravidelně hlídáme. Je to sice roztomilé dítě, ale také jakmile může, tak něco rozmontuje a vylije. Takže mokrou sedačku od pití řešíme celkem často. I když jí vysušíte suchými hadry, stejně musí materiál vyschnout přirozeným procesem, což v zimě opravdu trvá.

Další zkušeností je situace, když si dám vyčistit interiér auta. Je to super služba, v autě máte jako v pokojíčku a je plné vůně, ale vnitřní koberečky a potahy nemohou za tu chvíli, kdy je auto v prostoru automyčky, úplně vyschnout. Dokonce vám dají na sedačku igelit, abyste neměli mokré či vlhké oblečení, až si auto vyzvednete. Takže je to stejné – v chladných dnech prostor interiéru vysychá opravdu dlouho, vlhkost může zatuchnout a srážet se zevnitř na oknech.

Třetí situací, kdy řeším vlhkost v autě, je období, kdy jedeme lyžovat. Pokud jezdíme ke sjezdovkám autem, pak skládáme do kufru lyže se zbytky sněhu a ten se pak rychle rozpustí. Pokud to probíhá několik dní, je následně samozřejmě v autě vlhko.

Moje testování

640091eb73cf3blobid0.jpg
Foto: Klára Křížová

Proto jsem velmi uvítala super pomocníka pro odstranění vlhkosti v autě v podobě absorpčního sáčku CERESIT stop vlhkosti, který je speciálně určený pro použití v automobilu. Je složený z vysoce absorpčního granulátu, který zachytává a fixuje nadměrnou vzdušnou vlhkost a přeměňuje ji na gel. Polopropustná membrána přitom zajišťuje cirkulaci vzduchu, ale současně zabraňuje nashromážděné vlhkosti uniknout ze sáčku. Balení obsahuje 2 sáčky s neutrální vůní.

Použití je dle mé zkušenosti úplně jednoduché. Vybalíte sáček a necháte ho na nějakém volně dostupném místě v autě – já ho mám na koberci za sedačkou spolujezdce. Baví mě pozorovat, jak se sáček mění díky lapené vlhkosti. Myslím, že je to skvělý a účinný produkt pro pohlcení vlhkosti v autě. Testovala jsem Ceresit stop vlhkosti absorpční sáčky do auta při dovolené na horách, kde se velmi osvědčily a již jsem použila i druhé balení, protože si myslím, že v zimě v autě prostě vlhkost je. Také se mi líbí, že sáčky mají neutrální vůni, takže vlastně skoro ani nepoznáte, že je máte. Jen se zbavíte vlhkosti, sražené vody na sklech a nepříjemně těžkého ovzduší. Výrobce nedoporučuje pokládat sáčky na dřevěné a kovové komponenty interiéru vašeho auta. Spíše doporučuje umístit je na autokoberec pod sedadly, do kufru, do přídavné schránky nebo do jiných bočních přihrádek.

6400921e8ecffobrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

V každém balení jsou vždy dva sáčky izolované plastovým obalem, aby začaly pohlcovat až ve chvíli, kdy si to sami přejete. Sáčky vždy vyndávejte opatrně, abyste je neroztrhly. A pokládejte je vždy modrou stranou dolu, aby pohlcovaly správně a efektivně. Pracují okamžitě, takže brzy pocítíte změnu. Je to jednoduché, že? Mám s nimi jako řidička pozitivní zkušenost!

razitko.gif

Pro více informací mrkněte na www.stop-vlhkosti.cz.