Deset testerek mělo možnost seznámit se s testovanými spotřebiči a vyzkoušet si je. Jaké typy spotřebičů jsme testovali a jaké jsou naše recenze?
 
Trouba Gorenje BO758A23BG

5f6b1d66522a7obrazek.png
Multifunkční vestavná trouba Gorenje BO758A23BG je díky svému úspornému provozu zařazena do energetické třídy A+. Prostorná trouba o objemu 71 l má patentovaný klenutý vnitřní prostor HomeMade Plus, inspirovaný tradičními pecemi na dřevo. Tento unikátní tvar umožňuje spolu se systémem Multiflow 360° optimální cirkulaci vzduchu kolem pečeného jídla, aby bylo jemné a šťavnaté zevnitř a úžasně křupavé zvenčí. Současně umožňuje pečení na více plechách najednou. Pro přípravu pokrmů budete mít k dispozici 15 programů. Mezi nimi nechybí Spodní a horní topné těleso, Kruhové topné těleso s ventilátorem, Infra gril a ventilátor, Spodní topné těleso a ventilátor, Rozmrazování nebo Rychlý předehřev trouby na 200 °C za 6 minut. Oceníte také přednastavené programy, jako je program pro automatické pečení masa AutoRoast, program pro kynutí těsta nebo pro přípravu domácího jogurtu. Pro snadnou kontrolu průběhu pečení je vnitřní prostor vybaven praktickým osvětlením, se kterým můžete zkontrolovat připravovaný pokrm i přes zavřená dvířka. O čistotu vnitřku trouby se postará automatický program AquaClean. Trouba je opatřena mimořádně odolným smaltem Silver Maťte. Na první pohled vás zaujme i dotykový ovládací panel DirecTouch s přednastavenými programy.

Naše recenze – shrnutí od 10 testerek:

Testerky ocenily, jak trouba rovnoměrně peče a nabízí 15 programů. Vyzdvihly praktický teleskopický výsuv plechů a to, že se dá péct najednou více pokrmů. Nikdo nemá rád ruční čištění vnitřku trouby, proto ukázka čištění trouby díky funkci AquaClean všechny zaujala. Je to jednoduché – pokud chcete čistit troubu samočistícím programem, musíte nalít půl litru vody do pekáče (nebo do jiné nádoby) a zapnout funkci AquaClean na 30 minut. Výsledek je přesvědčující -  mastnota a mastné nánosy, zapečené skvrny se uvolněnou párou změkčí, pak je stačí jednoduše otřít. Některé z testerek zaujal program pro kynutí těsta, další by ocenily, kdyby byla k dispozici teplotní sonda, která u tohoto modelu trouby není k dispozici. Cenu testerky hodnotí jako přijatelnou k tomu, co všechno trouba nabízí. Trouba získala od testerek 100%.

Doporučená cena je 10 490 Kč.
Více na Pecici-trouby.heureka.cz

Pračka Gorenje W2S846LN
5f6b1d77b0a7cobrazek.png
Volně stojící automatická pračka Gorenje W2S846LN z řady WaveActive v nejvyšší energetické třídě A+++ (-20 %) pojme při hloubce 61 cm až 8 kg prádla. O to, aby bylo  perfektně čisté, se postará 14 programů; s optimálním dávkováním pracího prostředku vám zase pomůže funkce DoseAid. Unikátní technologie IonTech využívající sílu iontů odstraňuje i při nízkých teplotách praní až o 30 % více skvrn, aniž byste použili další chemické prostředky. Prací prostředek se totiž díky přirozené ionizaci lépe rozpouští ve vodě a rovnoměrně proniká do prádla. IonTech také zabraňuje ukládání vodního kamene na topné těleso, a tak prodlužuje životnost pračky. Funkce StainExpert se navíc postará o účinné odstranění až 36 druhů odolných skvrn. Jedinečně navržený buben se speciálními vlnovitými 3D žebry zaručí šetrné praní i toho nejchoulostivějšího prádla. Účinný a spolehlivý invertorový motor PowerDrives prodlouženou 15letou zárukou vás potěší i maximálně tichým chodem, a tak určitě nebudete rušit sousedy, ani sebe, i když budete prát v noci. Nechybí ani samočisticí program SterilTube, který udrží pračku i po těch nejnáročnějších úkolech čistou a bez bakterií, takže bude vaše prádlo pokaždé svěže vonět. Počet otáček při odstřeďování je až 1400/min.

Naše recenze – shrnutí od 10 testerek:

Jedná se o pračku pro větší rodinu, do které se vejde 8 kg špinavého prádla. Ovládací displej se jednoduchý a přehledný. Během chvíle se všichni orientovali v nastavení, pračka nabízí 14 programů. Jedna z funkcí, která přišla testerkám zajímavá a důležitá je funkce DoseAid, hlídá optimální dávkování pracího prostředku při procesu praní. Pračka není úplně tichá, ale hlučnost není rušivá a omezující. Je dobré, že je úsporná, pokud perete často, oceníte energetickou třídu A+++. Pračka je spíš vhodná pro domácnosti, kde žije více lidí, například pro rodiny s dětmi. Elegantní design, pračka se vzhledově líbila všem. Pračka získala od testerek 90%.

Doporučená cena je 13 990 Kč.
Více na Pracky.heureka.cz

Myčka Gorenje GV66167
5f6b1d8ca7e56obrazek.png

Vestavná plně integrovaná myčka nádobí Gorenje GV66167 v nejúspornější energetické třídě A+++ si při standardní šířce 60 cm poradí s neuvěřitelnými 16 sadami nádobí. I hodně znečištěné nádobí dokonale umyje díky třem odstřikovacím ramenům. S funkcí SpeedWash můžete zkrátit jednotlivé programy a ušetřit tak čas – například už tak rychlý 20minutový program takto můžete zkrátit až na rekordní čtvrthodinu. Funkce TotalDry zabezpečí pokaždé dokonale suché nádobí bez kapek vody: po umytí nádobí se pootevřou dvířka myčky, aby mohla přirozeně odejít zbytková pára a nádobí dokonale uschlo s úsporou energie i času. K další úspoře přispívá i možnost napojení na horkou vodu. V případě úniku vody funkce Aqua Stop uzavře přívod vody a čerpadlo odčerpá zbytkovou vodu v myčce. Myčka má praktický samočistící filtr, což znamená, že automatický systém odstraní zbytky jídla a zamezí tak nesprávnému chodu spotřebiče. Myčka má tichý a úsporný invertorový motor s prodlouženou 10letou zárukou. Myčka je velmi úsporná i pokud jde o spotřebu vody: vystačí si s 9.5 l vody.

Naše recenze – shrnutí od 10 testerek:

Jedná se o vestavnou myčku, takže jsme nehodnotili vzhled, protože dvířka si nadesignuje každý majitel podle kuchyně, kde bude zabudovaná. Co se týká vnitřního prostoru, testerky hodnotily pozitivně vnitřní uspořádání s třemi odstřikovacími rameny. Dovnitř se seskládá 16 sad nádobí. Myčka nabízí 5 mycích programů. Super vychytávkou je, že se po mytí sama otevře – to některé testerky viděly poprvé a velmi se jim tato praktická věc líbila. Také ocenily kromě jiných funkcí možnost zkrátit nastavené programy díky funkci SpeedWash. Nechybí funkce odloženého startu, ale jak se testerky vyjádřily, samy ji moc nevyužívají. Některé z tesetrek by ale raději volily volně stojící model. Cena přišla testerkám přijatelná, ani vysoká, ani nízká. Myčka sklidila úspěch, testerky ji hodnotily 90%.

Doporučená cena je 12 990 Kč.
Více na Heureka.cz

Konkrétní recenze od testerek najdete také na webu www.heureka.cz, kam je vložili jednotliví testeři pod každý testovaný spotřebič. Recenze od nich poznáte snadno, mají označení „Testeři Žena-in“. Děkujeme webu www.heureka.cz za možnost vložení recenzí na více produktů.

Testování proběhlo u nás v redakci, na podzim plánujeme ještě další podobné akce, takže pokud plánujete nákup chladničky, myčky, pračky, ale i televize nebo vysavače či kávovaru, můžete se inspirovat!
5f6b1da7669cfobrazek.png

Náš článek:

Reklama