Sušiček je na trhu dost, proč si vybrat typ Gorenje DA83IL/I? Podívali jsme se na ní v našem redakčním testu.

Zajímalo nás, jak tato testovaná sušička pracuje. V nabídce je 14 programů, které jsou velmi praktické. Můžete si tedy navolit přesně program podle typu vypraného prádla. Limit hmotnosti je dle výrobce 8 kg mokrého prádla. Ovládání je snadné, neměli jsme s tím žádný problém. Je to opravdu jednoduché - zapněte, zvolte program a stiskněte tlačítko start.
61a60f45d07a9obrazek.png

Pokud vás zajímá její hlučnost, musíme pochválit, že je celkem tichá. Je to tím, že sušička má tichý, ale velice účinný motor, který je navržen tak, aby zajistil dlouholetou životnost. Navíc šetří energii, sušička je v energetické třídě A+++. Je navíc šetrná k prádlu, které suší. To zvládá unikátní vlnovitý typ bubnu. Zjemňuje vlákna pro zajištění nejjemnějšího zacházení s prádlem veškerých druhů. Výsledkem je dobře vysušené oblečení s minimálním zmačkáním.

Vliv na minimální pomačkání mají negativně nabité ionty. Vzduch plný negativně nabitých iontů vysuší prádlo způsobem, který značně snižuje pomačkání oblečení. Ionizátor vytváří prostředí s minimem alergenů, bez zbytků kouře, pylů a elektrostatických nábojů, naakumulovaných v průběhu sušení. Pokud vysušené prádlo chcete žehlit, díky této technologii se po vysušení lehce žehlí a je svěží.

Jak je na tom sušička s rychlým odstraněním zápachů?
S tímto speciálním ionizačním programem pro osvěžení IonRefresh je oblečení připraveno k nošení pouze za 30 minut. Pokud tedy chcete prádlo jen provzdušnit, osvěžit, jde to perfektně.

Jak sušička vysušila testované prádlo?
Velmi dobře, prádlo bylo hezky rovnoměrně vysušené, vyzkoušeli jsme různé programy. Je to díky patentovanému obousměrnému systému foukání vzduchu pro lepší vysušení prádla. I větší a „hutné“ kusy oblečení byly hezky suché. Jen pozor, je dobré sušičku nepřeplňovat a mít na zřeteli její kapacitu 8 kg mokrého prádla.

61a61019f2fc9obrazek.png

Technologie sušičky zajišťuje sušení každého typu látky tím nejlepším způsobem vytvořením optimální kombinace teploty, otáčení bubnu a času. Toto nastavení je možné dále přizpůsobit různými režimy sušení, které vám umožňují najít tu správnou kombinaci pro to, co chcete sušit. Inteligentní senzorová technologie automaticky reguluje proces sušení podle zvoleného programu, typu prádla a požadované úrovně vysušení. Senzory zastaví sušení, když oblečení dosáhne zvolenou úroveň, aby se nesušili příliš dlouho.

Testovaná sušička má tepelné čerpadlo, které se vyznačuje vysokou energetickou účinností. Šetří výrazně energii a prádlo suší mnohem šetrnější než jiné běžné sušičky. Teplota v sušičce s tepelným čerpadlem dosahuje dle výrobce přibližně 50 °C, což umožňuje vysušit téměř všechny oděvy a zároveň zabraňuje jejich nadměrnému vysušení a sražení. Také je dobré využít možnosti naprogramování začátku sušení a nechat sušičku pracovat vždy, když je to nejvýhodnější, například když je elektřina levnější.

Zkoušeli jsme sušit také ložní prádlo a prostěradla. Často se stává, že se zamotají do sebe a uvnitř jsou vysušované textilie vlhké. Na to je velmi dobré využít program pro ložní prádlo. Tento program využívá pečlivě navržený algoritmus a také umí otáčet bubnem oběma směry, takže se tyto prostorné textilie (povlečení, prostěradla, velké ručníky) nezamotají.

Velkou pomoc vidíme také v tom, že když zapomenete vyndat vysušené prádlo, testovaná sušička pravidelně každé 3 hodiny obrátí prádlo po dokončení cyklu, aby se provzdušnilo a nepomačkalo se.

Celkově se nám testovaná sušička moc líbí. Je spolehlivá, dobře suší a programy jsou praktické a využitelné pro běžné typy prádla. Oceňujeme to, jak je sušička šetrná k sušenému prádlu a nepřesušuje ho. Také to, že i po ukončení cyklu ještě dále prádlo obrací je super. Určitě ji můžeme doporučit.

61a60f20aa66cobrazek.png

Cena sušičky je 11 990 Kč

Více najdete na stránce Heuréka  nebo na www.gorenje.cz 

sss.gif

Reklama