60acfa8292c0dOI000030-4-.jpg

Co se týče složení, u produktů Frosch se zelenou žabkou na obale se nemusíte bát zbytečné chemie. Jde totiž o ekologické výrobky s obsahem přírodních pečujících složek, které jsou přátelské k pokožce i k přírodě. A navíc za příznivou cenu!

Otestovaly jsme:

  • Frosch Senses Sprchový gel Granátové jablko
  • Frosch Senses Sprchový gel Květ pomeranče
  • Frosch Senses Sprchový gel pánský 3v1
  • Frosch Senses Sprchový gel Aloe vera – náhradní náplň

Sprchové gely jsou na rostlinné bázi. Všechny produkty mají neutrální pH, jsou obohacené o panthenol pro hydrataci pokožky a neobsahují parabeny a barviva.

OI000035-1-.jpg

A jaké jsou naše dojmy?

Veronika, redaktorka
Dosud mám zkušenost jen s produkty na úklid domácnosti a ani jsem vlastně nevěděla, že Frosch dělá i sprchové gely. Hned mi ale bylo jasné, že budou skvělé. S ekologickými čističi mám jen ty nejlepší zkušenosti, takže jsem věřila, že mě ani sprchové gely nezklamou. A nezklamaly. Optimálně pění, krásně voní, snadno se smývají a zanechávají pokožku, která je parádně jemná na dotek. Původně jsem si myslela, že mi bude nejvíc vonět granátové jablko, protože aloe vera je klasika a vůni pomeranče moc nemusím, ale nakonec překvapivě vyhrál pomerančový květ. Voní sice jemně, ale krásně. Pánský sprchový gel jsem dala na vyzkoušení manželovi a nestěžoval si. Produkty 3v1 jsou pro muže super vychytávkou.

OI000039-5-.jpg

Karolína, redaktorka

Vůbec jsem netušila, že Frosch dělá sprchové gely. S produkty na čištění domácnosti mám od této značky jen ty nejlepší zkušenosti, proto jsem byla zvědavá, jak u nás doma obstojí mycí gely. A můžu říct, že skvěle! Velmi často se mi stává, že mi gely a mýdla vysušují pokožku, ale u produktů Frosch jsem neměla nejmenší problém. Zakládám si na tom, aby moje kosmetika doma byla spíše přírodní, takže jsem měla radost, když jsem zjistila, že ani ve složení gelů nenajdu zbytečnou chemii. I přes to krásně jemně voní. Zvlášť ten s vůní pomerančového květu je opravdu cítit, jako byste rozřízli pořádně šťavnatý pomeranč. Spokojený byl i můj tatínek, který vyzkoušel variantu sprchového gelu pro pány. Není moc náročný, a tak kupuje varianty 3v1. Některé mu však dělají lupy, ale ten od Frosch si nemohl vynachválit.

OI000046-4-.jpg

Marta, editorka

Frosch znám pouze jako značku s osvědčenými úklidovými prostředky, proto mě mile překvapilo, že dělá i sprchové gely. Všechny jsou velmi příjemné na tělo, dělají pěknou pěnu a krásně voní. Koupel je pak zároveň tak trochu i aromaterapií. Nejvíc se mi líbí vůně květu pomeranče a aloe vera. Je skvělé, že dělá Frosch i náplně, kterými můžete původní obaly opět naplnit. Pánský sprchový gel 3v1 jsem dala příteli, který je s ním spokojený. Myje si s ním vlasy i tělo.

60acfacd425a0OI000081-1-.jpg

Vendula, zástupkyně šéfredaktora

Budu se opakovat, ale německou značku Frosch mám velmi ráda a opakovaně kupuji jejich výrobky. V domácnosti používám téměř výhradně čisticí prostředky od této firmy a občas sáhnu i po mýdlech. S nimi musím opatrně, protože všichni kromě mě jsou v naší rodině ekzematici a některé výrobky jim kůži vysušují a dráždí, proto více kupujeme různé emulze.

Já byla z mýdel nadšená, a prošla i u manžela a dcer. Nic je nedráždilo a nesvědilo, což je velmi pozitivní zjištění. Všechna mýdla mají společné to, že velmi příjemně voní. Vůně jsou jemné a přirozené. To, že firma Frosch přemýšlí ekologicky a udržitelně je pro mě obrovské plus a taky důvod, proč ji vyhledávám…  

Více informací o jednotlivých produktech najdete zde

Reklama