5f6de9ac085dbobrazek.png
Zajímá nás, jaké jsou novinky ze světa trub, indukčních desek a myček. Spojili jsme se se značkou MORA a připravili testování 9 zajímavých spotřebičů za příznivou cenu. Testovat bude 10 našich testerek z řady čtenářek a my se s vámi podělíme o jejich recenze na jednotlivé produkty.

Testování proběhne jako obvykle u nás v redakci, v současné době za přísných hygienických opatření. Můžete se těšit, na naše výsledky.

Co nyní testujeme?

Trouby s parní funkcí

Vestavná multifunkční trouba MORA VTS 548 BX
5f6de80229638obrazek.png

Vestavná multifunkční trouba MORA VTS 548 BX v elegantním provedení z černého skla s nerezovou ocelí má praktickou parní funkci. Konečně se můžete pustit třeba i do pečení vlastního chleba a nekonečného zástupu dalších zdravých a chutných dobrot! Dosáhnete tak pokaždé dokonalé výsledky pečení s křupavou kůrkou a jemnou texturou, ať už pečete pečivo, maso nebo zeleninu. A to i díky patentovanému vnitřnímu klenutému tvaru trouby HomeMade, inspirovanému tradiční kamennou pecí. Tento zaoblený tvar trouby přispívá k tomu, že může horký vzduch rovnoměrně proudit ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, a ten proto bude vždycky perfektně a stejnoměrně propečený. Výkonná multifunkční trouba s energetickou třídou „A“ a objemem 71 l má 11 různých programů včetně klasického pečení a grilu, a taky 3 parní programy s horkovzduchem a konvenčním ohřevem s párou. Horkovzdušné pečení umožňuje péct i několik různých pokrmů na více úrovních, aniž by se smísily vůně a chuti. Speciální program na čištění trouby ECO CLEAN bez námahy a ohleduplně vyčistí vnitřek trouby. Nové závěsy dvířek zaručují tlumené a šetrné zavírání dvířek trouby. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickými výsuvy, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Potěší Vás i bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu. Se zamačkávacími knoflíky jednoduše nastavíte požadovaný program pečení a teplotu. Po ukončení pečení je zasuňte, abyste mohli dokonale vyčistit přední panel. Díky digitálnímu časovému spínači s hodinami se Vám již nikdy nespálí oběd. Doporučená cena je 9 990 Kč.
Více najdete na:

Vestavná multifunkční trouba MORA VTS 447 BX
5f6de79e0f2a6obrazek.png

Vestavná multifunkční trouba MORA VTS 447 BX v provedení z černého skla s nerezovými prvky má objem71 l, a tak v ní nebude problém připravit ani slavnostní vícechodový oběd. Tím spíš, že má i parní funkci, díky níž bude jídlo zdravější, pečené maso šťavnaté a koláče budou tak nadýchané, že se budou rozplývat na jazyku. Stačí nalít vodu do hlubokého plechu a vychutnat si jídlo nabité živinami a vitamíny. Díky páře si navíc všechny suroviny zachovají dokonale přirozenou barvu, vůni i chuť. Konečně se můžete pustit například do pečení vlastního domácího chleba. Unikátní je patentovaný vnitřní klenutý tvaru trouby HomeMade, inspirovaný tradiční kamennou pecí. Tento zaoblený tvar trouby přispívá k tomu, že může horký vzduch rovnoměrně proudit ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, a ten proto bude vždycky perfektně a stejnoměrně propečený. Výkonná trouba má celkem 8 různých programů, mezi které patří klasický konvenční ohřev, ohřev ventilátorem a 2 parní programy – horní a dolní topné těleso s párou a horkovzduch s párou. Kromě toho má trouba zvláště šetrný program pro rozmrazování a ohřev jídla nebo talířů. Horkovzdušné pečení umožňuje péct ve více vrstvách najednou různé pokrmy, aniž by došlo k vzájemnému ovlivnění odlišných chutí a vůní například maso s pečivem. Se zamačkávacími knoflíky jednoduše nastavíte požadovaný program pečení a teplotu. Po ukončení pečení je zasuňte pro dokonalé vyčištění předního panelu. Díky digitálním programovatelným dotykovým hodinám již nikdy nespálíte oběd. Speciální program na čištění trouby ECO CLEAN Vám zajistí bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby i bez čisticích prostředků a je maximálně ohleduplný k životnímu prostředí. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, který umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Společně s troubou je dodáváno i příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu. Doporučená cena je 7 990 Kč.
Více najdete na:

Vestavná multifunkční trouba MORA VTS 437 BX
5f6de714bad70obrazek.png

Nerezová vestavná multifunkční trouba MORA VTS 437 BX se pyšní kapacitou 71 l, takže v ní s přehledem připravíte i hostinu pro rodinnou oslavu. Je vybavená extra parní funkcí, a tak budete moct konečně vyzkoušet výhody pečení s párou. Stačí nalít vodu do hlubokého plechu a vychutnat si jídlo nabité živinami a vitamíny, které si i po upečení zachová přirozenou barvu, vůni i chuť. A konečně se možná pustíte například do pečení vlastního domácího chleba. Unikátní je patentovaný vnitřní klenutý tvaru trouby HomeMade, inspirovaný tradiční kamennou pecí. Tento zaoblený tvar trouby přispívá k tomu, že může horký vzduch rovnoměrně proudit ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, a ten proto bude vždycky perfektně a stejnoměrně propečený. Výkonná trouba s programovatelnými hodinami má celkem 8 různých programů, mezi které patří klasický konvenční ohřev, ohřev ventilátorem a 2 parní programy – horní a dolní topné těleso s párou a horkovzduch s párou. Kromě toho má trouba zvláště šetrný program pro rozmrazování a ohřev jídla i nahřívání talířů. Horkovzdušné pečení umožňuje péct různé pokrmy na více úrovních najednou, aniž by došlo k ovlivňování chutí a vůní. O čistotu vnitřku trouby se bez námahy a chemie postará speciální program ECO CLEAN. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, který umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Ovládá se pomocí zamačkávacích knoflíků. Společně s troubou je dodáváno i příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu. Doporučená cena je 6 990 Kč.
Více najdete na:

Indukční varné desky

Indukční varná deska MORA VDIT 654 C
5f6de865379c2obrazek.png
Indukční vestavná sklokeramická deska MORA VDIT 654 C je zakončená praktickými broušenými hranami, a proto ji lze jednoduše zabudovat i do roviny s pracovní deskou. Nabízí skvělou možnost – spojit jediným dotykem dvě samostatné levé plotýnky do jedné velké zóny ConnectZone, abyste mohli pohodlně vařit v nádobí jakéhokoliv tvaru, případně i více pokrmů ve více nádobách najednou. Dalších praktickou funkcí je extra výkon SuperBoost, který zvyšuje intenzitu ohřevu, abyste ušetřili čas. Pokud vám trvá nějaký čas, než se jako rodina sejdete k jídlu, bude se jistě hodit funkce KeepWarm. Ta udržuje pokrm při konstantní teplotě 70 °C, dokud nenastane správný čas pro jeho podávání. Jídlo si zachovává původní chuť a teplotu, aniž by se připálilo. Funkce EasyMelt pomalu roztaví čokoládu nebo máslo při stálé teplotě 42 °C bez rizika připálení. Tuto funkci lze použít i pro pomalé rozmrazování. S funkcí Timer lze nastavit časovač vaření až na 99 minut a varná deska se po uplynutí času automaticky vypne. Doplňkem je tzv. kuchyňská minutka TimeMinutes, která je nezávislá na funkci varných zón, takže po uplynutí nastaveného času vás jen upozorní speciální zvuk. Šikovná je i funkce Pause, která při nečekané situaci dočasně pozastaví vaření bez ztráty nastavení. Některá nastavení je možné přizpůsobit podle vašich preferencí, například délku a hlasitost zvuku. Funkce Memory vám přijde vhod, když nechtěně vypnete varnou desku. Máte pět sekund na to, abyste obnovili naposledy použité nastavení varné desky, což se vám hodí hlavně tehdy, když vaříte více než jen jedno jídlo s více nastaveními. Doporučená cena je 7 990 Kč.
Více najdete na:

Indukční varná deska MORA VDIT 65 FF
5f6de8799c007obrazek.png
Indukční vestavná sklokeramická deska MORA VDIT 65 FF se zkosenou přední fazetou disponuje čtyřmi indukčními zónami, které účinně a úsporně zahřívají jen dno nádoby. Nemusíte se proto bát připálení nečistot – deska se velmi snadno čistí. Varná deska disponuje extra výkonem SuperBoost, který zvyšuje intenzitu ohřevu a šetří drahocenný čas. Velké rodině se bude jistě hodit funkce KeepWarm. Ta udržuje pokrm v při konstantní teplotě 70 °C, dokud nenastane správný čas pro jeho servírování. Jídlo si zachovává původní chuť a teplotu až do podávání, aniž by se připálilo. Funkce EasyMelt pomalu rozpustí čokoládu nebo máslo při stálé teplotě 42 °C, která je ideální pro šetrné rozpouštění bez připálenin. Tuto funkci lze použít i pro pomalé rozmrazování. S funkcí Timer lze nastavit časovač vaření až na 99 minut a varná deska se po uplynutí času automaticky vypne. Doplňkem je kuchyňská minutka TimeMinutes, která je nezávislá na činnosti varných zón, takže po uplynutí nastaveného času vás jen upozorní speciální zvuk. Šikovnou funkcí je i funkce Pause, která při nečekané situaci dočasně pozastaví vaření bez ztráty nastavení. Některá nastavení je možné přizpůsobit podle vašich preferencí. Můžete nastavit délku a hlasitost zvuku. Funkce Memory přijde vhod, když nechtěně vypnete varnou desku. Máte pět sekund na to, abyste obnovili naposledy použité nastavení varné desky, což se vám hodí zejména tehdy, když vaříte více než jen jedno jídlo s více nastaveními. Doporučená cena je 5 990 Kč.

Indukční varná deska MORA VDIT 651 X
5f6de89172ea9obrazek.png
Indukční vestavná sklokeramická deska MORA VDIT 651 X s elegantním nerezovým rámečkem má 4 indukční zóny, které účinně a úsporně zahřívají jen dno nádoby. Indukční vaření je nejen rychlé, úsporné, ale také velmi bezpečné. Nemusíte se bát ani připálení nečistot – deska se velmi snadno čistí. Varná deska disponuje extra výkonem SuperBoost, který zvyšuje intenzitu ohřevu a šetří čas. Velké rodině se bude jistě hodit funkce KeepWarm. Ta udržuje pokrm v při konstantní teplotě 70 °C, dokud nenastane správný čas pro jeho servírování. Jídlo si zachovává původní chuť a teplotu až do podávání, aniž by se připálilo. Praktická funkce EasyMelt slouží k šetrnému rozpouštění choulostivých potravin, jako je čokoláda nebo máslo při stálé teplotě 42 °C bez připálení. Tuto funkci lze použít i pro pomalé rozmrazování. S funkcí Timer lze nastavit časovač vaření až na 99 minut a varná deska se po uplynutí času automaticky vypne. Doplňkem je ještě i kuchyňská minutka TimeMinutes, která je nezávislá na funkci varných zón, takže po uplynutí nastaveného času vás jen upozorní speciální zvuk. Šikovnou funkcí je i funkce Pause, která při nečekané situaci dočasně pozastaví vaření bez ztráty nastavení. Třeba, když si potřebujete převzít poštu nebo vzít telefon. Některá nastavení je možné přizpůsobit podle vašich preferencí. Funkce Memory přijde vhod, když nechtěně vypnete varnou desku. Máte pět sekund na to, abyste obnovili naposledy použité nastavení varné desky, což se vám hodí zejména tehdy, když vaříte více než jen jedno jídlo s více nastaveními. Doporučená cena je 6 990 Kč.
Více najdete na:

Sporák

Sporák MORA C 818 AW
5f6de90ae395dobrazek.png
Rychlé a snadné vaření je snem každého kuchaře. S kombinovaným sklokeramickým sporákem MORA C 818 AW bude příprava jídel hračka. Sporák v klasickém bílém provedení má šířku 60 cm a je vybavený sklokeramickou deskou a multifunkční troubou. Ovládá se jednoduše pomocí otočných knoflíků a nastavení vidíte na přehledném digitálním displeji. Čtyři varné zóny typu Hi-Light, z toho jedna DUO ZÓNA, mají upravené topné spirály pro rychlé vaření a rozehřívají se nejen velmi rychle, ale také rovnoměrně. Ovládání je plynulé, nikoliv stupňové, a díky rychlému náběhu provozní teploty můžete začít vařit už za několik málo vteřin. S ukazatelem zbytkového tepla na desce jste chráněni před nepříjemným popálením a jinými nehodami. Díky digitálnímu časovému spínači s hodinami se Vám již nikdy nespálí oběd. Výkonná multifunkční trouba o objemu 65 l má jedenáct různých programů, nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, rychlý předehřev, rozmrazování, ohřev talířů a v neposlední řadě i speciální program EcoClean. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, který umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Praktické je i tlumené, šetrné dovírání dvířek trouby. Ve spodní části sporáku je praktická úložná zásuvka, do které snadno uložíte příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a MAXI pekáče XXL o objemu až 8 l. Energeticky spadá do úsporné třídy „A“. Doporučená cena je 9900 Kč.
Více najdete na:

Myčky

Vestavná myčka Mora IM 652
5f6de9449c346obrazek.png

Vestavná plně integrovaná myčka MORA IM 652 je výjimečná svou nízkou spotřebu energie, díky které je řazená do energeticky nejúspornější třídy A+++. S účinností mytí a sušení „A“, spotřebou vody 9,5 l a hlučností 45 dB bude nádobí dokonale čisté, navíc vám ušetří spoustu vody a elektrické energie. Se třemi zásuvkami, z toho jednou příborovou, je vhodná i do větších rodin, protože je do ní možné umístit až 16 jídelních sad najednou. Ovládací panel je skrytý a je vybaven tlačítkovým ovládáním s displejem a mnoha praktickými programy, jako např. úsporným ECO programem, rychlým 20minutovým programem, AUTO programem nebo odloženým startem 0-24h. Se systémem AquaStop se nemusíte obávat nemilého překvapení v podobě vytopení. Přívodní hadice se totiž skládá ze dvou odolných vrstev a hned u vodovodního kohoutku je bezpečnostní ventil, který vám zaručí maximální ochranu vašeho domova před poničením vodou. Po ukončení programu zvukový alarm signalizuje konec mytí. Doporučená cena je 10 990 Kč.
Více najdete na:

Vestavná myčka MORA IM 633
5f6de955cfebfobrazek.png

Vestavná plně integrovaná myčka MORA IM 633 je velmi úsporná, o čemž svědčí i zařazení do velmi úsporné energetické třídy A++. S účinností mytí a sušení „A“ a spotřebou vody 11 l bude Vaše nádobí dokonale čisté, navíc vám ušetří spoustu vody a elektrické energie a výsledkem budete ohromeni. A s hlučností 47 dB vás rozhodně nebude rušit. Má dva koše, do kterých je možné umístit až 13 jídelních sad najednou. Ovládací panel je skrytý a je vybaven tlačítkovým ovládáním s displejem a praktickou funkcí ECO program. Se systémem AquaStop se nemusíte obávat nemilého překvapení v podobě vytopení. Přívodní hadice se totiž skládá ze dvou odolných vrstev a hned u vodovodního kohoutku je bezpečnostní ventil, který vám zaručí maximální ochranu vašeho domova před poničením vodou. Po ukončení programu zvukový alarm signalizuje konec mytí. Doporučená cena je 7 990 Kč.
Více najdete na:

www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou patří dohromady už 195 let. A protože dobré jídlo a pečení je něco, co ve většině rodin nemůže chybět, přichází MORA s celoroční akcí, kdy zákazníci získají při koupi jakékoliv vestavné trouby MORA 10 balení mouky zdarma až domů.

Dále běží v rámci oslav narozenin od 25. 9. do konce listopadu akce, kdy zákazníci dostanou při koupi vybraného setu trouby, varné desky a myčky kvalitní sadu nádobí v hodnotě 4 990 Kč zdarma.

Navíc probíhá při příležitosti 195. výročí od položení základů značky MORA na webu společnosti ve stejném období i soutěž o 1 100 cen.

Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

5f6de9847e946obrazek.png
Naše články:

Reklama