Bydlíme v pražském bytě, který není nafukovací. Sklep už několikrát navštívili zloději a odnesli si, co se dalo. Po lyžařské výbavě zmizela i ta cyklistická. Nová kola nestojí pětikorunu, a tak už poměrně dlouho zvažujeme, zda kola pořídit. Aktivit máme upřímně už i tak dost… Ale přesto nás občasné vyjížďky na kole lákají. Dalším důvodem je, že dcera dorostla do věku, kdy se i s ní dají podnikat výlety.

5afac9a40466bobrazek.png

Půjčení kol od Českých drah pro nás byla příjemná možnost, jak si vyzkoušet, zda nám to jako rodině bude na kolách šlapat.

Den D se odehrál 1. května. Kola jsme měla zarezervovaná už nějakou dobu předem, o státní svátek je přeci jen nápor na půjčovnu kol větší. Vlakem jsme dojeli do Poděbrad a na nádraží na pokladně vyřídili vypůjčení a pak rovnou i vyzvednutí kol. V rámci nádraží tak člověk vyřídí vše, což mi přijde velmi praktické. Snížení sedel byla hračka a pak už jsme se vydali směr nedaleký Nymburk. Nechtěli jsme první výlet kvůli dceři „přepálit“. Devět kilometrů nám přišlo přiměřených a jízda po cyklostezce kolem Labe byla nenáročná, ale o to víc jsme si ji užili. V Nymburce jsme se ještě projeli po parku a pak už zpět na nádraží, vrátit kola a zpět do vlaku.

5afac9bf9a44eobrazek.png

Službu musím jen pochválit. S vypůjčením nebyl jediný problém, kola byla skvěle seřízená a připravená na pobočce. A pokud se pídíte po ceně, vězte, že celodenní půjčovné stojí 150 Kč v případě, že nevlastníte žádnou z jízdních karet od Českých drah. Pokud ano, zaplatíte ještě méně.

5afac9254d4dcobrazek.png
 Rady na závěr:

  • Půjčení kol řešte s dostatečným předstihem. Klidně dva tři týdny dopředu. Obzvlášť, plánujete-li vyrazit o státní svátek.
  • Malá dětská kola si budete možná muset obstarat jinde. České dráhy je nemají ve všech půjčovnách. Ale třeba ve vaší vybrané stanici malá kola budou. 
  • Počítejte s tím, že sepsání nájemní smlouvy zabere několik minut.
  • Připravte si dva identifikační průkazy a peníze na depozit v hodnotě 1000 Kč za jedno kolo.
  • Další info o půjčení hledejte zde.

5afac80c5aa1aobrazek.pngPro své výlety můžete využít půjčovny kol ČD BIKE, které najdete v 91 stanicích ve všech 14 krajích včetně Prahy. V nabídce jsou kvalitní krosová, horská, dětská kola, ale také elektrokola a koloběžky. Rezervovat kola si můžete e-mailem, telefonicky, u některých půjčoven prostřednictvím webového formuláře. Možnosti jsou uvedeny vždy u jednotlivých půjčoven na www.cd.cz/cdbike. Výpůjčka je velice jednoduchá: Potřebujete dva osobní průkazy, přičemž druhý může být např. slevový průkaz In Karta Českých drah, podepíšete smlouvu, zaplatíte vratnou kauci a poplatek za zapůjčení kola a můžete vyrazit na výlet. Možnost vrácení kola i v jiné stanici, než ve které byla vypůjčena, je jednou z největších výhod půjčoven ČD BIKE.

Naše články:

Partnerem našeho seriálu článků s tipy na zajímavé cyklovýlety po ČR je www.ceskojede.cz

bike.jpg
 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama