biogai.jpg
Foto: BioGaia Protectis (doplněk stravy)

Podzim je tu a s ním i řada nejrůznějších onemocnění a viróz, proto jsme v redakci uvítali možnost otestovat probiotické tablety BioGaia Protectis s vitaminem D. Jde o doplněk stravy s kombinací mléčných bakterií (L. reuteri Protectis) a vitaminu D3. Mléčné bakterie jsou důležité pro udržení a obnovení rovnováhy v zažívacím traktu, a tím i pro imunitu. Na tu se soustředí i vitamin D, jehož zdrojem je slunce, které ovšem v zimě zase tolik nevykukuje. A tak je někdy dobré sáhnout po doplňku stravy.

Jedno balení obsahuje 30 žvýkacích tablet, které se mohou kousat, polykat nebo nechat rozpustit v ústech. Jsou určené pro děti od 12 let a mají svěží pomerančovou příchuť.

Naše dojmy:

Veronika, redaktorka
Mám za sebou nepříjemnou virózu, a tak se teď snažím zaměřit na posílení imunity. Doplněk stravy v podobě BioGaia tabletek mi tedy přišel vhod. Tabletky se vyznačují příjemnou pomerančovou příchutí, takže jsem měla pocit, že si dávám bonbon. Neobsahují ale cukr, takže neškodí zubům. Hned po prvním užití mi přišlo, že dělám něco skvělého pro svou imunitu. Výsledek samozřejmě neuvidím hned, ale věřím, že už si na ně žádná nemoc nepřijde. Jako pozitivní efekt hodnotím to, že se mi po tabletkách upravilo trávení – chodila jsem pravidelně na WC a po jídle mi nebylo tak těžko.

Marta, editorka
Doplněk stravy v podobě BioGaia tabletek má příjemnou pomerančovou příchuť. Přitom je ale bez cukru, což chválím. Při používání tabletek jsme měla dobrý pocit, že dělám něco dobrého pro své tělo. Nejen pro své trávení, ale BioGaia navíc obsahuje vitamin D, kterého není během zimního období dostatek. Obzvláště v dnešní covidové době se hodí. Tady je rovnou společně s probiotiky, takže dva v jednom.

Klára, obchodní oddělení
Myslím, že přísun vitaminu D je v této době velmi důležitý. Pravidelně si dávám důležité vitaminy, které posilují imunitu a vitamín D mezi nimi nesmí chybět. Nemám tak úplně pestrou stravu, abych si byla jistá, že každý den dávám svému tělu to, co obsahuje všechny potřebné látky. Proto sahám po doplňcích stravy, u kterých vím, že jsou kvalitní. Mezi takové patří i testovaná BioGaia s vitaminem D.

Více info najdete zde

Reklama