simona

Máme pro vás další příspěvek k tématu AVS přístroje. Odpověď na naše 3 otázky nám poslala Simona, která přístroj AVS chtěla pro svého syna. Z jakého důvodu a jak proběhlo první seznámení s přístrojem, se dozvíte v následujícím článku.

Jak jste reagovala na zprávu, že jsme vás vybrali mezi testující čtenářky?
Na zprávu, že jste nás vybrali mezi testující čtenáře, jsme reagovali ( já i syn) s radostí, potěšením a hlavně syn (i já) s očekáváním zlepšení ve škole.

Napište nám o svém dítěti (svých dětech) a popište problémy, které je trápí - co byste si přály díky přístroji AVS odstranit nebo vylepšit?
Mé těhotenství bylo rizikové a nebylo bez problémů, byla jsem např. 2x hospitalizovaná z důvodu silného krvácení, 1x pro vysoký krevní tlak atd. Vše dobře dopadlo a Kubík se narodil spontánně v 36. týdnu těhotenství. Byl to takový malý králíček 2400/46.

siriusPoprvé jsem začala pociťovat nějaké problémy, když začal chodit do školky (to mu byly 3 roky). Ostatní děti v jeho věku, i mladší, krásně mluvily - Kuba sice mluvil, ale kromě nejbližší rodiny mu nikdo nerozuměl. Proto při návštěvě dětské lékařky jsem syna nechala doporučit ke kontrole na foniatrii. Závěr z vyšetření zněl, že syn je líný a že maminka vždy přiskočí a podá mu, co klouček zrovna požaduje. Při návštěvě logopedky v MŠ paní učitelka dovedla Kubíka k paní doktorce, a ta nechala vzkaz s kontaktem. Tím jsme se dostali k nácviku a odbornému vedení správného mluvení. Musím napsat, že jsem všude s sebou nosila papírky se slovy a trénink mluvení probíhal všude několik hodin za den. V pěti a půl letech nás paní doktorka vyřadila z evidence s tím, že Kubík krásně mluví a že už ho nemá co naučit. Ale také dodala, že takovéto děti, jako je Kuba, těžko vystudují střední školu. I když byla paní doktorka milá a hodná, tak mě její slova straší ještě dnes.
První problém začal na konci první třídy. Z podnětu třídní učitelky byl Kubík vyšetřen v PPP s problémy v počátečním nácviku čtení. Uzavřeno s dg. ADHD a dílčím oslabení ve čtení a grafomotorice, kolísáním pozornosti, impulzivitou a psychomotorickým neklidem. Ve škole měl Kuba velmi slušné výsledky. Také ale naše příprava do školy byla několikahodinová. 1-4. třída vysvědčení s vyznamenání. Zlom nastal v páté třídě.
Aj a Čj s kolísajícími úspěchy. Další návštěva v PPP a kontrolní vyšetření bylo již z mého podnětu, protože jsem cítila, že něco není ok. Tolik času jsme věnovali přípravě do školy a výsledek nebyl nic moc. Závěr z vyšetření byl, že Kuba je sice nadprůměrně inteligentní, ale SPU - dyslexie, dysortografie a mírné dysgrafické obtíže na podkladě ADHD. Každý den se spolu učíme několik hodin. Je to pro mě velmi namáhavé a přesvědčit syna k opakování látky je někdy nadlidský výkon. Ale musím zaťukat, syn je velmi hodný a ještě se nechá přesvědčit. Nevím, jaké to bude v dalších létech. Nyní je Kubík na konci páté třídy a na vysvědčení bude mít trojku z Aj a Čj, z matiky bude ještě zítra volán. Tak mu držte palce! Jsem docela spokojená, ale na to, jak spolu dřeme, není výsledek odpovídající.

Jak proběhlo vaše první seznámení s přístrojem AVS?
První setkání s přístrojem AVS proběhlo v pondělí 14. 6. 2010, to jsem po vřelém přivítání v redakci ŽENA-IN přístroj převzala. Když Kuba přišel domů z tréninku, hned jsme se pustili do prostudování návodu. Syn nasadil sluchátka, brýle a přístroj zapnul. Relaxační CD je velmi příjemné a navozuje pocit odpočinku. Záblesků diod jsme se nejprve trochu báli, ale je to prima. Kubík si nastavil program na dobrou noc, a než program skončil, už spal. Musela jsem ho probudit. Řekl pouze dobrou a pokračoval ve spánku. Myslím si, že je to ještě velmi krátká doba na nějaké posuzování účinku. Zatím na nás přístroj působí pozitivně, uvidíme, co s Kubíkem udělá častější používání při učení. Dnes mu tam nastavím program zaměřený na rozsvícení mozku (12) a pauzu před zkouškou (14).
...a jdeme na matematiku. Syn si vůbec nevěří. Děláme, co můžeme, uvidíme, co zítra u tabule. Ještě jednou držte palce.

Simona + Kuba

P.S.: Ještě dnes ráno (Kuba vstával v 6.00 hod) syn nasadil brýle a naladil stimulaci 14 (pouze před zkouškou).
Před chvilkou poslal sms, že má z matematiky za 2. Hurá!!! Že by v tom měl prsty ten přístroj...?

Reklama