Na kvalitní kosmetice si zakládám. V mé koupelně se už nenajde příliš produktů, které by nebyly přírodního složení. V čem jsem ale stále ještě pozadu, tak je dekorativní kosmetika, u které bohužel převládá ta z drogerie či obchodních dekorativních řetězců. Pomalu ji však měním za přírodní a jsem velmi ráda, že jsem mohla otestovat dekorativní kosmetiku Physicians Formula.

Jak si dekorativní kosmetika sedla s mou pletí?

Krok 1: Physicians Formula The Healthy Foundation Make-up odstín LC1 SPF20

Na dekorativní přírodní kosmetiku mnoho žen pohlíží s předsudky. To, že je přírodní však ještě neznamená, že nekryje či nemá tak dlouhou výdrž. Make-up The Healthy Foundation je za mě naprostý zázrak. Bála jsem se, jak bude má pleť reagovat na nový přírodní produkt. Velmi často se mi stává, že při prvních aplikacích se mi na obličeji objeví malé červené pupínky, které však za den zmizí. U tohoto make-upu jsem neměla sebemenší problém, spíše naopak. Make-up používám už zhruba měsíc a po dlouhé době mám pocit, že se mi netvoří téměř žádné pupínky, i když jsem ve velkém stresu, který má na mou pleť zcela zásadní vliv. Textura je velmi lehká a vzdušná, přitom make-up vyniká výbornými krycími schopnostmi. Byla jsem zvyklá, že jsem na tenkou vrstvu make-upu ještě nanášela korektor, když bylo zapotřebí zakrýt drobné nedokonalosti, ale tento make-up opravdu skvěle kryje a dá se i vrstvit, aniž by se drolil, zatěžoval pleť či působil efektem masky. Obsahuje vitamíny A a E, olej z plodů mongongo, extrakt z Wu-Zhu-Yu, z kořene rhodioly a listů rozmarýnu. A právě rozmarýn si velmi rozumí s mojí pletí, tudíž ji při líčení i léčím. Aplikátor usnadňuje nanášení a pomocí štětečku, který používám, se krásně roztírá.

5dfa18e96c3afobrazek.png

Krok 2: Physicians Formula The Healthy Powder SPF 15 LN3 kompaktní pudr

U pudrů nejsem nikterak náročná. Stačí mi, když zafixuje make-up a pleť příliš nezatěžuje. The Healthy Powder je velmi prodyšný a zanechává pleť sametově jemnou. Všimla jsem si, že tak, jako make-up, vyniká krycí schopností, a proto bych ho doporučila i všem dámám, které nejsou zvyklé se příliš líčit či mají pleť v perfektním stavu. Stačí nanést pouze pudr a pleť se krásně sjednotí a rozzáří. Navíc obsahuje ochranný faktor přes slunečním zářením.

5dfa1925a64f5obrazek.png

Krok 3: Physicians Formula Butter Bronzer s brazilským máslem Murumuru odstín Sunkissed Bronzer

V Americe je tento bronzer jedničkou na trhu, a tak jsem na tento produkt byla obzvláště zvědavá. Musím však jen souhlasit. Na první moment mě uchvátila jeho vůně. Voní po kakau, ale tím nejpříjemnějším možným způsobem. Máte pak pocit, že se do této vůně chcete zahalit celá. Po nanesení byla pleť prozářená, hydratovaná a vyživená. Kromě kakaového másla obsahuje také Micu, brazilské máslo Murumuru, máslo ze semen tucumy a vitamin E. Složky, které dodají pleti náležitou hydrataci.

5dfa1944f29aaobrazek.png

Krok 4: Physicians Formula Organic Wear 100% Natural Origin FakeOut Mascara řasenka

Posledním krokem pro základní make-up byla 100% přírodní řasenka. Chválím na ní to, že textura její náplně není tak vodová či hutná jako se tomu stává u běžných řasenek z drogerií. Spíše působí dojmem, že je náplň napůl vyschlá, ale to je právě kvůli přírodnímu složení. Řasenka se krásně nanáší, není to jako u čerstvě koupené řasenky, která řasy slepí. Co ale musím vytknout je občasné drolení, na které jsem nikdy nebyla zvyklá. Není to však tak zásadní problém, díky kterému bych řasenku přestala používat a hodnotila ji negativně. Za mě příjemná řasenka, která má dostačující pigmentaci s průměrným natočením řas.

5dfa196fe5562obrazek.png

Celkově dekorativní kosmetiku Physicians Formula chválím na jedničku. Jsem překvapená z krycích vlastností pleťových produktů, která zároveň pleť léčí. A musím říct, že dosavadní make-up, který jsem používala 7 let dávám do pozadí.

5dfa198ae675eobrazek.png

Autor fotografií: Karolína Waberová

Děkujeme za poskytnutí prostoru v exkluzivním Mooo Apartments.
5e5cfd8be9a76obrazek.png

O Physicians Formula

Portfolio produktů značky Physicians Formula čítá několik desítek položek, v nabídce e-shopu www.drmax.cz je jich přes 120. Nejprodávanější jsou butter bronzery, tedy produkty, u nichž Physicians Formula představuje i jedničku na americkém trhu. Velký zájem je i o řasenku Organic Wear 100%. Všechny výrobky značky jsou hyperalergenní, na složení celého portfolia od samého počátku dohlížejí lékařští odborníci.

Physicians Formula se jako dekorativní kosmetika vyvinutá už v roce 1937 americkým lékařem Frankem Crandallem pro jeho manželku trpící lupusem perfektně hodí do dermokosmetickéké nabídky našich lékáren,“ řekl Daniel Horák, generální ředitel sítě Dr.Max. Lékárny Dr.Max se na péči o pokožku zaměřují dlouhodobě, a nejen nabídkou produktů. V jejich rámci funguje také stovka specializovaných dermocenter, k jejichž výbavě patří i diagnostická technika. Lékárny Dr.Max jsou rovněž tradičně generálním partnerem Stanu proti melanomu.

Více informací o značce a produktech, naleznete na stránkách Dr.Max.

Reklama