Pro použití chytrých hodinek si musíte stáhnout aplikaci Huawei Zdraví, díky které se vše automaticky synchronizuje, takže veškerý přehled vidíte jak ve této aplikaci, tak přímo na hodinkách. Aplikace a použití hodinek je použitelná pro všechny typy chytrých telefonů. Nám se v redakci líbí nejen jejich vychytaný design, příjemný matriál řemínku, ale také vše, co hodinky umí. V tomto článku jsme se zaměřili na hodnocení meření tepu během běhu.

hod.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Měření tepu, jak mohou být informace o těchto naměřených hodnotách důležité a prospěšné pro všechny, co běhají? Na to se nyní soustředila naše testerka, Zuzana Kubáňová, která pro nás testuje nové hodinky Huawei Watch GT Runner.

Při testování hodinek HUAWEI watch GT Runner jsem se zaměřila na přesnost a rychlost snímání tepu ze zápěstí. Hodinky slibují vyladěnou technologii pro běžce. Především proto, že tyto hodinky (už dle názvu) na běžce cílí.

62289c81716c6obrazek.png
Meření tepu

Z vlastní zkušenosti vím, že rychlost měření tepu ze zápěstí v chladném počasí trochu trvá a nebývá, hlavně na začátku běhu, příliš přesné. Než se totiž člověk zahřeje, chvíli to trvá a snímač tepu na zápěstí právě na to trochu „dojíždí“.

Každopádně tentokrát jsem byla velmi mile překvapena. A ačkoli jsem vybíhala v teplotách kolem nuly na trasu, kterou dobře znám a vím, kde mi „lítají“ tepy, tak jsem velmi brzy zaznamenala, že se hodinky chytly. A měření odpovídalo zkušenosti, pocitu i obstálo při srovnání s hodinkami s hrudním pásem.

622885b4b0ec0hu1.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Nevadí mi běhat s hrudním pásem, ale je pravda, že v okamžiku, kdy jsem ho nechala doma a mohla se spolehnout na měření ze zápěstí, bylo to zkrátka příjemnější. Navíc jsem věděla, že opravdu trénuji v srdeční zóně, ve které chci.

Možná to nepovažujete za důležité a chodíte běhat prostě „na pocit“, ale věřte, že běhat ve správné zóně tepové frekvence znamená efektivnější trénink, rychlejší výsledky, a tudíž větší radost. Protože skutečně víte, že pokud chcete spalovat tuky, budete hubnout, když budete běhat v nízko aerobní a aerobní zóně. A tu máme každý jinde! Nefunguje žádný vzoreček nebo výpočet. Pokud chcete zlepšovat kondici, tak má trénink také svá pravidla související s tepovou frekvencí. A právě tyto zóny vám s naběhanými kilometry na míru upraví a přizpůsobí právě tyto hodinky. A chytrý virtuální trenér v nich vám pak nabídne kompletní a pestrý běžecký plán.

hod2.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Věřte, že když trénink má svůj správný směr a že víte, že to, co děláte má smysl, vám vykouzlí úsměv na rtu. A dobrá nálada podpořená kvalitním pohybem a jasně danými daty v aplikaci, je už jen kousek od úspěchu. Od splnění vašeho cíle. A ona i ta cesta je cíl, že?

62289c8f1d6c6obrazek.png
 Meření tepu

Jaké jsou hodinky Huawei Watch GT Runner? Proč byste si je měli vyzkoušet?
Huawei WATCH GT Runner jsou chytré hodinky určené milovníkům běhu, které disponují voděodolností 5 ATM, reproduktorem a špičkovou výdrží baterie (až 14 dní). Váží pouhých 38,5 g, takže je na vašem zápěstí skoro neucítíte. Nový modul měření srdečního tepu udává spolehlivé údaje, které se vyrovnají údajům z hrudního pásu. Třešničkou na dortu je Huawei Running Ability Index, včetně virtuálního trenéra, který vám na základě vámi zadaných dat, vytvoří tréninkový plán na míru. GPS s přesným měřením trasy a měření SpO2 v krvi je samozřejmostí.

Naše testerka, multisportovkyně a milovnice sportu Zuzana Kubáňová

62288fa4bcd1cobrazek.pngTrenérka a bývalá vrcholová hráčka squashe, mistryně republiky ve squashi

 • Trenérka a bývalá vrcholová hráčka squashe, mistryně republiky ve squashi
 • Závodní hráčka racketlonu (osminásobná mistryně světa)
 • Fitness instruktorka a instruktorka kondičního posilování se zaměřením na funkční trénink a kalistheniku (na základě akreditace MŠMT)
 • Školitelka a majitelka licence TABATA – školení pro trenéry TABATA® SPECIALISTS
 • Osobní fitness instruktorka s mezinárodní licencí
 • Specialistka na cvičení s vahou vlastního těla na TRX, Redcord, flowin, pánevní dno a core
 • Zakladatelka fitness směru Jumpboxing
 • Vítězka Predator Race Brutal
 • Mistryně světa v CROSSMINTONu
 • Aktivní běžkyně
 • V současné době závodní sportovní i námořní jachtařka

Můžete jí také sledovat na jejím blogu nebo sociálních sítích:

Více jsme o testovaných hodinkách Huawei Watch GT Runner psali: Zbožňujete běhání? S Huawei Watch GT Runner ho budete milovat ještě víc

622886733034dobrazek.png

HUAWEI WATCH GT Runner jsou v prodeji od 7. 3. v barvě Black za 6999 Kč. V rámci speciální akce, která trvá od 7. 3 do 20. 3. 2022, dostanete navíc při koupi hodinek jako dárek sluchátka Huawei FreeBuds4i. 

Více informací najdete na Consumer.huawei.com

62288680f1ab6obrazek.png
6228868981a97sss.gif

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Reklama