My jsme měli v redakci možnost testovat akrylové dekorační popisovače Pilot Pintor, které nás díky unikátním vlastnostem a všestrannosti opravdu nadchly. Jsou opravdu moc šikovné pro označování a popisování potravin.

64d0c6492f96cblobid0.png

Podle výrobce jsou popisovače Pilot Pintor vhodné nejen na různé kreativní činnosti, ale lze je také využít například v kuchyni pro zcela praktické účely. Třeba pro označení zavařené úrody, nakládané zeleniny, marmelády, džemu, ale třeba i na popis dózy s čajem, kávou, těstovinami nebo kořenek. Dále je skvělé je použít pro označení potravin v mrazáku, protože po čase často ani nepoznáme, co jsme vlastně zamrazili. Navíc i mražené potraviny mají určitou trvanlivost, takže správným popisem předejdeme nemilým překvapením při jejich zpracování či konzumaci. Díky otěruvzdornému a voděodolnému inkoustu popisovače Pilot Pintor zůstanou nápisy i ve vlhkém prostředí chladničky či mrazničky čitelné a skladování potravin bude přehlednější a bezpečnější než kdy dřív. Popisovač ale můžete využít jako psací pomůcku, když potřebujete něco v kuchyni zaznamenat do sešitu nebo na lepící papírek, který si pak přilepíte třeba ba ledničku s informací, že došlo máslo nebo je že třeba koupit sýr.

64d0cc19c729aobrazek.png
Foto: Klára Křížová

Akrylové dekorační popisovače Pilot Pintor jsme použili několikrát a velmi nás bavily. Nejen, že jsou skvělé tím, že se s nimi dá psát na sklo, keramiku i plastové a kovové povrchy a tkaniny, což je praktické, pokud pro skladování používáte různé dózy, sklenice či sáčky. Bavilo nás i to, jak dávají možnost být při popisování kreativní, můžete si je to tiž koupit v sadě několika barev a ty si pak kombinovat nebo přiřazovat k jednotlivým potravinám. Podle naší zkušenosti je použití velmi jednoduché. Před použitím je potřeba každý popisovač Pilot Pintor důkladně protřepat a hrot popisovače několikrát stlačit na kousku papíru, dokud nenasákne inkoustem. Abyste dosáhli lepšího krytí a zářivé barvy, naneste ještě další vrstvu. 

64d0c65f9edb2obrazek.png

My jsme rovnou barvy nanášeli ve více vrstvách. Použili jsme je na označení zavařených marmelád, džemů, okurek a také na sklenice se stočeným čerstvým medem. Použití popisovače svádí k tomu, že nemusíte zaznamenávat něco důležitého, ale jen si na sklenici napsat název plodin, které se sklenici jsou. Myslíme, že je to zajímavé i pro případ, kdy chcete své domácí výtvory někomu darovat. Hned je vidět, že jste si s tím dali práci a vyráběli jste dárek s láskou. 

U popisu tkanin nejprve látku vyperte a vyžehlete. Před nanášením barvy nezapomeňte tkaninu podložit, barva by se vám jinak mohla propít. Pak již stačí nápis či obrázek zažehlit přes tkaninu, aby se barva nedostala na plochu žehličky. Zažehlujte při nízké teplotě a bez napařování.

64d0c6d894f47obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Odolný hrot můžete zvolit ze čtyř velikostí – extra tenký hrot se šíří stopy 0,7 mm, tenký hrot se šíří stopy 1,5 mm, střední hrot se šíří stopy 2,2 mm a extra silný hrot se šíří stopy 8,0 mm. Na popisování skleniček, dóz atd. se nejvíce hodí první tři z uvedených.

64d0c5c5baf94obrazek.png


Pokud materiál pouze popíšete, je pak snadné vše smýt. Jestliže byste chtěli popisek fixovat, je potřeba nádobu s popiskem vložit do trouby na 160 °C po dobu 50 minut. Pak už ho nesmyjete. Líbí se nám tato variabilita, při které se můžete rozhodnout, jestli nádobu použijete znovu a budete ji chtít znovu popsat nebo naopak ne a je pro vás důležité, aby se popis nesmyl.

TIP: Postupy, nápady a další tipy na použití najdete na microsite www.pilot-pintor.eu.

Pozor soutěž!

Jak se vám popisovače líbí? Myslíte si, že byste je využili ve své kuchyni? Pak se s námi zapojte do naší soutěže a vyhrajte jeden z pěti balíčků, ve kterých je najdete. My jsme s nimi velmi spokojené a myslíme si, že jejich využití v kuchyni je velmi široké. Navíc jsou hezky barevné, práce s nimi je opravdu zábava.

Soutěž najdete na této stránce: https://zena-in.cz/soutez/soutez-o-popisovace-pilot-pintor

64d0c5a2504bdobrazek.png

Reklama