clanek.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Ověřená značka Tefal uvedla na trh revoluční řadu pánvi TEFAL Unlimited, která se může pochlubit nepřilnavým povrchem Titanium Anti–Scratch, který je v porovnání s ostatními nepřilnavými povrchy značky Tefal až šestkrát odolnější proti poškrábání. Pánve disponují indikátorem Thermo-Signal, což znamená, že když červené kolečko uprostřed pánve změní barvu a obrázek přesýpacích hodin zmizí, pánev je dokonale nahřátá a připravená k použití.

Dno Thermo–Fusion se zahřeje velmi rychle a rovnoměrně rozloží teplo, aby se pokrmy udělaly stejně na všech místech. Pánve jsou vhodné na všechny druhy varných desek a díky nepřilnavému povrchu se snadno a rychle čistí a umožňují vaření s minimem tuku nebo zcela bez něj.

V nabídce jsou různé druhy a velikosti pánví – od palačinkové, přes klasické pánve, po wok na asijské speciality.

tetes.jpg

Jak se nám s novými pánvemi od Tefalu vařilo?

Veronika, redaktorka

Otestovala jsem pánev Tefal Unlimited o průměru 28 centimetrů, což je podle mě velikost, na které se pohodlně uvaří čtyři porce jídla. Moc mi vyhovuje zvýšený okraj, díky kterému je možné v pánvi připravovat i omáčky, a nic se z ní nevylije. U jiných pánví se mi někdy stává, že neodhadnu, jestli už jsou dostatečně rozpálené, dám na ně maso a potom ho musím zase vyndávat. U Tefal Unlimited nic takového nehrozí, vím totiž, že jakmile z prostředku zmizí obrázek přesýpacích hodin, je nádobí připravené ke smažení.

Pánev vede teplo rovnoměrně a veškeré jídlo je na něm hotové ve stejném čase, bez ohledu na to, jestli se nachází na krajích nebo uprostřed. Je skvělé, že se může použít na všechny typy varných deset, včetně indukce. Vypadá velmi bytelně, odolně a kvalitně a myslím, že ji jen tak něco nepoškrábe. Její povrch je super také v tom, že se ně něm jídlo nepřichytává, a to ani v případě, že použiju minimum oleje. Zkoušela jsem to i úplně bez něj a taky se nic nepřichytilo a nepřipálilo. Mytí pánve potom bylo velmi snadné a nemusela jsem se otravovat s žádným drhnutím. Moje ostatní pánve vypadají vedle té od Tefalu jako chudinky. Moc pánev chválím. 

Vendula, šéfredaktorka

Pánev je velice kvalitně zpracovaná a vybízí tak ke každodennímu používání. Univerzální tvar umožňuje jak bezpečné smažení, tak i velice pohodlné opékání jídla. Vzhledem ke své velikosti (Tefal Unlimited multi - průměr 22 cm) je optimální pro dvoučlennou domácnost. Nám se v ní ale povedlo pohodlně připravit večeři i pro dva dospělé a dvě malé děti. Promyšlený okraj pánve umožňuje bezproblémové přelévání tekutin, a proto se nemusíte bát například vylévání oleje po smažení, nebo servírování většího množství výpeku či  omáčky. Pokud máte doma indukci, nebo elektřinu, mohla by vám pánev posloužit i jako náhrada za wok. Její plocha je totiž dostatečně velká na to, aby dokázala rozvést potřebné množství tepla k rovnoměrné přípravě jídla. Ze všeho, co jsme na pánvi zatím vyzkoušeli, nám nejvíc chutnala glazovaná mrkev s tymiánem.

tete.jpg

Klára, obchodní oddělení

Jsme rodina, kde se vaří každý den, takže jsem uvítala možnost testovat pánev Tefal Unlimited o průměru 30 centimetrů. Je to ideální pánev pro smažení řízků, kousků ryb nebo masových nudliček. Pro mě jsou Tefal pánve sázkou na kvalitu a jistotu, že vydrží dlouho. Také oceňuji možnost vložit pánev do trouby (do 175 stupňů) a nechat připravený pokrm ještě zapéct. Pánve se perfektě zahřívají a musím pochválit nepřilnavý povrch Titanium Anti–Scratch, který je opravdu velmi odolný.

dopo.jpg

Více na www.tefal.cz nebo  www.homeandcook.cz

61499bb4631b8obrazek.png

Reklama