Připomínat, jak nadšená kuchařka jsem, asi nemá cenu. Navíc jsem nadšená sběratelka všech možných vychytávek a přístrojů do kuchyně.

Panasonic Multicooker

Začínám mít malou spíž, kde všechny pomocníky skladuji, ale když se naskytne příležitost vyzkoušet něco nového, nemůžu odolat. Zkouším právě vaření s Panasonic Multicooker. A je to větší pecka, než jsem si původně myslela!

První, co jsem po rozbalení vyzkoušela, byla obyčejná rýže. Tedy, neobyčejná. Jasmínová. Jinou totiž jako přílohovou nedělám. Podle výrobce by to v Panasonic Multicooker měla být hračka. A taky byla.

Rýži jako přílohu, když ji chcete v Multicooker uvařit, můžete udělat dvěma způsoby. My třeba máme rádi rýži s cibulkou. Takže jsem na dno hrnce nalila trochu oleje a zapnula program Zapékání. Až byl olej rozehřátý, tak jsem na něj nasypala nakrájenou cibulku, kterou jsem nechala zesklovatět. Na cibulku jsem vsypala rýži, promíchala a nechala ještě chviličku opékat.

Po přidání vody (množství podle návodu na rýži - já dávám na jeden hrnek rýže jeden a půl hrnku vody) přepnete na program Rýže, promícháte, zavřete víko a už se nestaráte. Opravdu. Nemícháte, nehlídáte. Hrnec se sám vypne, až je rýže hotová. Prý za to můžou vnitřní senzory, které monitorují vnitřní teplotu a s ohledem na množství suroviny uvnitř přizpůsobují dobu vaření. Není to paráda?

Za krátkou dobu jsem mohla podávat rýži, uvařenou tak akorát, spolu s dokřupava ugrilovaným kuřetem.

Panasonic Multicooker

Můj druhý testovací pokus proběhl hned druhý den. Máme prázdniny, a tak vymýšlím rychlá jídla, která milují obě moje děti. Třeba, přiznám se bez mučení, boloňské špagety po česku. :-) Mleté maso, rajský protlak, a dělají se jim boule za ušima.

S Panasonic Multicooker téměř bez práce. Začala jsem stejně jako u rýže. Program Zapékání, rozehřát trochu oleje a osmahnout dozlatova cibulku. Poté jsem přidala maso, koření, sůl, špetku cukru a nechala jsem maso opékat.

Po přidání rajského protlaku a trochy vody jsem přepnula na program Dušení a v klidu, se zaklapnutým víkem, jsem šla umývat okna. Multicooker vařil za mě, nepřipálil a jídlo bylo opravdu skvělé. Teď jsem jen uvařila špagety, které jsem vyklopila k masu, promíchala a mohli jsme obědvat.

Panasonic Multicooker

Co mám v plánu dál? Chci zkusit program Vaření v páře a upéct nějaký koláč. A taky zvěřinové ragú.

boloňské špagety

Více informací a receptů najdete na stránce www.varimechytre.cz.

 

Čtěte náš článek //zena-in.cz/clanek/vareni-v-chytrem-hrnci-panasonic-multicooker

 

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama