Léto nám přináší velké množství sezónních plodů, ať už ovoce nebo zeleniny. Jak je zpracovat? Nejrychlejším způsobem je vyrobit si skvělé šťávy plné vitamínů. Ideálním pomocníkem pro zpracování ovoce a zeleniny je šnekový odšťavňovač.

My jsme měli možnost na naší akci spojené s vařením vyzkoušet odšťavňovač ETA Vital Press s pomalým odšťavňováním pro zachování maxima vitamínů, živin a intenzity chutí z lisovaného ovoce a zeleniny.

ETA

Jak se nám s ním pracovalo? Naprosto skvěle! Sestavení odšťavňovače je velmi snadné. Po zapnutí a lisování „leze“ z odšťavňovače jen suchá drť a z druhého vývodu vylisovaná šťáva.

Pro efektivní vylisování zvolených surovin je dobré zvolit správné sítko: Maximální výtěžnost zajišťují 2 sítka z nerezové oceli, která jsou určena pro různé druhy surovin – sítko s menšími mikro-otvory je určeno pro přípravu osvěžujících džusů a sirupů z dužnatého ovoce a bylinek. Skvěle odšťavní bobulové plody ze zahrádky jako je třeba rybíz. Naopak na tvrdší ovoce a zeleninu je určeno sítko s většími mikro-otvory. Je tedy dobré vybrat vhodné sítko pro vaše suroviny.

ETA

Dobrým tipem, který jsme vyzkoušeli je to, že odšťavňování můžete kdykoliv přerušit a spustit zpětný chod motoru, pokud je například v odšťavňovacím prostoru mnoho surovin. To je dobré sledovat a hned reagovat na tuto situaci.

Testovali jsme jej při zpracování jablek a mrkve a pak rybízu, malin a borůvek, kdy jsme šťávu následně využili na výrobu ovocného sirupu, který se nemusí spotřebovat hned. Ocenili jsme „zavírátko“ na vývodu pro šťávu, když ukončíte práci nebo potřebujete přelít vylisovanou šťávu, můžete vývod jednoduše uzavřít, aby zbytečně nekapala. Jedná se o zátku s funkcí DripStop, která zabraňuje odkapávání.  Hlavním benefitem je ale pomalé odšťavňování, které díky šnekovému lisu zachovává maximum šťávy ze zpracovaného ovoce. Po rozebrání se odšťavňovač velmi dobře myje. Sítka po použití snadno opláchnete s použitím čistícího kartáčku. Všechny části kromě pohonné jednotky navíc můžete umývat v myčce.

ETA

Dobrou zprávou je, že ETA na tento produkt poskytuje prodlouženou záruku 3 roky na motor.

ETA

Více informací zde http://eshop.eta.cz

ETA

Naše články:

Reklama