Z jakého jiného testování mají mít kávoví závisláci větší radost, než z nového kávovaru. Do redakce jsme dostaly k testování nový kávovar Nespresso Essenza Mini s malou zásobou kapslí na ochutnávku různých druhů kávy, které tato značka nabízí. A my jsme se toho zhostily poctivě a nyní vám můžeme podat smysluplnou recenzi.

velikost

kavovar

  • Velikost kávovaru

Essenza mini je věrná svému jménu a jde opravdu o skladný malý kávovar, který dokonce nebudete mít problém převážet klidně i na chatu, nebo na dovolenou. Výška kávovaru je 205 mm, šířka 110 mm a délka 325 mm i se zásobníkem vody. Váha s prázdnou nádrží na vodu činí 2,3 kg. Lehký, skladný a navíc ten krásný a hladký design.

  • Ovládání

ovladani

mini

Možná vás to překvapí, ale kávovar nemá žádné tlačítko na zapínání a vypínání, ale nabízí jen dvě tlačítka s názornou malou a velkou kávou. Stisknutím jednoho z tlačítek kávovar zapnete a poté, co dobliká, můžete použít pro přípravu kávy. Zároveň si těmito tlačítky také nastavujete velikost své kávy (objem vody), podle toho, jak vám to bude vyhovovat. Jak? Tlačítko při přípravě kávy držíte po celou dobu až do momentu, kdy je pro vás objem dostatečný. Espresso se připravuje v objemu 40 ml a Lungo 110 ml, ale nastavení je na vás. Odezvou vám bude krátké zablikání a kávovar si to už bude dopříštího programování pamatovat. Pro klasickou přípravu tlačítko pouze stisknete a nedržíte. Jednoduché, co říkáte? Kávovar se poté vypíná sám.

  • Kapsle

kapsle

Nespresso nabízí jedinečný výběr 24 káv od velice intenzivních chutí až po slabší a delikátnější příchutě. Vybírat můžete z kolekcí Intenso, Espresso, Pure Origin, Lungo, Variations a v neposlední řadě z několika druhů káv bez kofeinu. S výběrem vám poradí v prodejně a nebo si o jednotlivých druzích můžete přečíst na www.nespresso.com. V redakci jsme si nejvíce oblíbily Vanilio s příchutí vanilky a Fortissio Lungo s výraznou chutí. Káva, která nám přišla nejvíce „univerzální“ má název Dulsao, jež je sametově jemná. Ovšem zatím jsme neochutnaly všechny kávy a pomalu si v kasičce spoříme na koupi dalších druhů. Láká nás třeba karamelové Caramelito a silná káva Arpeggio.

kapslei

Nespresso nabízí i recyklační program, kdy všechny použité kapsle můžete odevzdat k další recyklaci v nebližším Nespresso Butiku, nebo je nechat odvéz při doručování zásilky nových kapslí.

  • Údržba

Kávovar si samozřejmě žádá údržbu - odvápnění a ta by měla nastat zhruba po 800 připravených šálcích. Tento proces provedete jednoduše s pomocí odvápňovacícho roztoku a nezabere vám to více jak 15 minut.

Hodnocení

kava

Nespresso Essenza mini je dokonalý kávovar jak domů, tak i do kanceláře a na cesty. Příprava kávy je rychlá, výběr z druhů kávy je široký a takovou pěnu vám žádný jiný kávovar neudělá. Nás si kávovar získal svým designem, skladností a jednoduchostí v ovládání. Pokud uvažujete o tom, co si přát k Vánocům a nebo chcete potěšit někoho blízkého, rozhodně bychom vám doporučovali přidat Essenza mini na svůj seznam přání. Možná ani do Vánoc nečekejte a jednoduše si ho pořiďte hned.

mini

Kávovar Essenza Mini zakoupíte za doporučenou cenu 2 790 Kč a ceny kapslí a dalšího příslušenství najdete na www.nespresso.com a více o samotném kávovaru najdete ZDE.

Čtěte také: Malý kávovar pro velké kávové momenty

Reklama