Protože se jedná se o inovativní péči o suchou a citlivou pokožku, testování se ujala Klára Křížová, která má tento typ pokožky po celý rok. Jaká je její recenze?

Recenze krému Bepanthen SensiDaily

Mám po celý rok suchou pokožku a to nejen na rukou, ale také na obličeji. V zimním období je to horší, kůže má sklony k prasklinám, zejména na rukou. Proto si vybírám krémy, které jsou hydratační a pečující. To, jestli mi krém vyhovuje, poznám celkem rychle. Potřebuji cítit, že je pokožka díky ošetření krémem pružnější, hebká a „tvárná“. Nemám ráda přípravky, které zanechávají mastný film, nejsou pokožkou dobře vstřebatelné a zanechávají na kůži malé hrudky nebo je po nich pokožka „ulepená“.

Jak mi vyhovoval Bepanthen SensiDaily?

Parfemace – krém nemá skoro žádnou vůni. Pokud však mám nějakou vůni popsat, tak je to velmi jemná vůně bambuckého másla, je příjemná a nevtíravá. Bambucké máslo je v krému obsaženo, je to moje oblíbená ingredience, protože opravdu dobře hydratuje a zůstává v pokožce.
5c8a2482add37obrazek.png

5c89203075e2dobrazek.pngKonzistence a struktura – i když se jedná a silně hydratační krém, jeho konzistence je lehká, není vůbec hutný. Velmi dobře se roztírá a vstřebá se téměř okamžitě. Není jej potřeba moc, stačí jen přiměřené množství. Je příjemný na dotek, má žlutou barvu, kterou krému dodává rakytník, další zajímavá pečující přírodní složka.

Prebiotika – zajímalo mne, proč jsou v krému prebiotika a jak působí. Co je jejich významem. Od paní doktorky Kotalíkové jsem se dozvěděla, že prebiotika, což jsou složité cukry, napomáhají výživě mikrobiomu pokožky a chrání jej – mikrobiom produkuje látky, které kožní bariéru udržují celistvou a nenarušenou. Má na starost první ochrannou linii pokožky. V celkovém složení krému pak působí i na celistvost kožní bariéry, pomáhají udržení hydratace, pružnosti a pevnosti. Krém se díky prebiotikům nemusí nějak speciálně uchovávat, nejdená se o živé kultury.

5c89203a50b1fobrazek.pngZajímavé složení krému, další přírodní složky – již jsem uvedla prebiotika a bambucké máslo, které zajišťuje hydrataci. Krém dále obsahuje panthenol, rostlinné oleje jako je mokřadkový, olivový, bambucké máslo, ceramid3, extrakt z rakytníku a listu rozmarýny lékařské. Tyto složky jsou důležité pro suchou a citlivou pokožku.

Mají velký význam pro udržení celistvé a funkční kožní bariéry. Brání v propustnosti dráždivých látek do pokožky a zároveň zamezují zbytečným ztrátám vody z pokožky a přispívají k udržení hydratace a pružnosti. Je pro mne dobrou zprávou, že se jedná o přírodní složení. Musím říci, že složky opravdu činí krém hydratační, pokožka je pružná a dobře se vpíjí.

Ještě mne na složení zaujal mokřadový olej. Mokřady a jejich význam mi vůbec nepřípomínal nic, z čeho by se mohl získávat olej. Zapátrala jsem tedy ve světě bylinek a zjistila jsem, že se jedná o bylinku s malinkými bílými kvítky, která roste na bahnitých místech, kvete počátkem léta. Lidově se jí říká „mokřadka“ a olej se lisuje z jejích semínek. Má vliv na hydrataci, regeneruje pokožku a chrání jí před ztrátou pružnosti.

Působení na pokožku, moje zkušenost – musím říci, že mi vyhovuje. Pokožka není vysušená, účinky krému jsem ucítila během několika dní. Je příjemné, že se dá použít na celé tělo včetně obličeje. Používám ho večer, pokožka je příjemně vláčná, pružná a není mastná. Pokud vás zaujal stejně jako mne, mohu vám ho doporučit.

Hlavní benefity novinky Bepanthen SensiDaily

24hodinový hydratační účinek

Vhodný ke každodennímu použití

Snadno se vstřebává

Hypoalergenní

Klinicky testovaný

Vhodný i pro kojence

24 HODINOVÁ HYDRATACE

  • Krém pro suchou a citlivou pokožku se sklonem k ekzému ke každodennímu použití.
  • Obsahuje prebiotika, čímž pomáhá udržet zdravou kožní mikroflóru chránící bariéru před poškozením.
  • K použití na pokožku celého těla.
  • Vhodný i pro nejmenší

 
Více najdete na stránkách ZDE
5c891fd33de6fobrazek.png

L.CZ.MKT.CC.03.2019.1615
 

Reklama