Pro použití chytrých hodinek si musíte stáhnout aplikaci Huawei Zdraví, díky které se vše automaticky synchronizuje, takže veškerý přehled vidíte jak ve této aplikaci, tak přímo na hodinkách. Aplikace a použití hodinek je použitelná pro všechny typy chytrých telefonů.

Jak hodnotí přesnost vykreslení GPS trenérka, aktivní sportovkyně a běžkyně Zuzana Kubáňová, která pro nás Huawei Watch GT Runner testuje? Přečtěte si její recenzi:

beh1.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Při testování chytrých hodinek pro běžce Huawei Watch GT Runner jsem se tentokrát zaměřila na přesnost vykreslení GPS. Své běžecké trasy jsem tedy směřovala jako do přírody, tak do městské zástavby..

Na úvod chci určitě vyzdvihnout, že po spuštění běžecké aplikace se GPS chytá opravdu rychle a to kdekoli. Nemusíte čekat, v podstatě můžete téměř hned vyběhnout.

V otevřeném prostranství nebyl žádný problém. Překvapivě i v parku nebo v lese se GPS držela velmi dobře. Po doběhnutí je to hezky vidět i na vykreslené mapě v aplikaci. Našla jsem tam párkrát bíle vyšrafovaný úsek, který vypadal, jako by GPS na chvíli vypadla. Zpětně jsem si ale uvědomila, že v daném úseku jsem byla například na vyhlídce, hodinky jsem vypnula a chůzí se posunula jinam, odkud jsem se pak znovu rozběhla. Takto pak hodinky danou situaci zaznamenaly .

6229c4b06ea6cobrazek.png
Foto: Aplikaci Huawei Zdraví

V obytné zástavbě jsem měla párkrát pocit, že GPS nefunguje přesně. Hodinky se totiž trochu „praly“ s nalezením aktuálního běžeckého tempa a čas na kilometr hodně skákal. Po chvíli se ale vždy znovu ustálil a člověk se mohl o udávaný čas celkem dobře opřít.

blobid0.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Příjemná vychytávka je vykreslení trasy pomocí animace v aplikaci. Po doběhnutí vám aplikace v telefonu nabídne zrychlený vykreslený průběh vašeho běhu v čase i se záchytnými zajímavými body, jako je například kde jste měli nejvyšší tepovou frekvenci, kde byl nejvyšší bod vaší trasy a podobně. Toto krátké video pak můžete stáhnout a sdílet třeba na sociálních sítích nebo v chatu s přáteli.

6229c4f67d788obrazek.png
Foto: Aplikaci Huawei Zdraví

Myslím, že v tomto případě se tvrzení o vylepšení funkčnosti GPS v těchto běžeckých hodinkách neplete. V tomto směru za mě rozhodně jednička. Takže užívejte běh a po něm se zaslouženě kochejte vašimi trasami a výkony.

Jaké jsou hodinky Huawei Watch GT Runner? Proč byste si je měli vyzkoušet?

Huawei WATCH GT Runner jsou chytré hodinky určené milovníkům běhu, které disponují voděodolností 5 ATM, reproduktorem a špičkovou výdrží baterie (až 14 dní). Váží pouhých 38,5 g, takže je na vašem zápěstí skoro neucítíte. Nový modul měření srdečního tepu udává spolehlivé údaje, které se vyrovnají údajům z hrudního pásu. Třešničkou na dortu je Huawei Running Ability Index, včetně virtuálního trenéra, který vám na základě vámi zadaných dat, vytvoří tréninkový plán na míru. GPS s přesným měřením trasy a měření SpO2 v krvi je samozřejmostí.

Naše testerka, multisportovkyně a milovnice sportu Zuzana Kubáňová

62288fa4bcd1cobrazek.png

 • Trenérka a bývalá vrcholová hráčka squashe, mistryně republiky ve squashi
 • Závodní hráčka racketlonu (osminásobná mistryně světa)
 • Fitness instruktorka a instruktorka kondičního posilování se zaměřením na funkční trénink a kalistheniku (na základě akreditace MŠMT)
 • Školitelka a majitelka licence TABATA – školení pro trenéry TABATA® SPECIALISTS
 • Osobní fitness instruktorka s mezinárodní licencí
 • Specialistka na cvičení s vahou vlastního těla na TRX, Redcord, flowin, pánevní dno a core
 • Zakladatelka fitness směru Jumpboxing
 • Vítězka Predator Race Brutal
 • Mistryně světa v CROSSMINTONu
 • Aktivní běžkyně
 • V současné době závodní sportovní i námořní jachtařka

Můžete jí také sledovat na jejím blogu nebo sociálních sítích:

Více jsme o testovaných hodinkách Huawei Watch GT Runner psali: Zbožňujete běhání? S Huawei Watch GT Runner ho budete milovat ještě víc 

6229c406a3789obrazek.png

HUAWEI WATCH GT Runner budou v prodeji od 7. 3. v barvě Black za 6999 Kč. V rámci speciální akce, která trvá od 7. 3 do 20. 3. 2022, dostanete navíc při koupi hodinek jako dárek sluchátka Huawei FreeBuds4i.

Více informací najdete na Consumer.huawei.com
6229c42a2d3a7obrazek.png
6229c442dcaa9obrazek.png

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Reklama